• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Keenan

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
856
Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.
 
R

Ratarko

Guest
E sada , buduči da nisam stočar moram pitati šta ta prikolica radi sa tom okruglom balom slame ?
Jeli ona nju usitni na neki način ili šta ?
Ako da , kako ?
Predpostavljam da se ta prikolica vozi kroz štalu i ona sama razbacuje slamu u mjesto za hranjenje , vidim da sa ove lijeve strane ima mjesto za ispust slame , ili se varam ?
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
856
Ratarko kaže:
E sada , buduči da nisam stočar moram pitati šta ta prikolica radi sa tom okruglom balom slame ?
Jeli ona nju usitni na neki način ili šta ?
Ako da , kako ?
Predpostavljam da se ta prikolica vozi kroz štalu i ona sama razbacuje slamu u mjesto za hranjenje , vidim da sa ove lijeve strane ima mjesto za ispust slame , ili se varam ?

Prikolica izmješa SVE komponente obroka i podijeli.

Na slikama prikazuje mogučnost dodavanja cijelih bala upotrebom dodatka Bale handler (na sliki dole).

Obrisan neispravan link.

A evo dodavanja obične silaže.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.
 
R

Ratarko

Guest
Sada mi je jasnije ali opet mi je zanimljivo vidjeti da ide cijela okrugla bala slame i da ju prikolica uspije preraditi .
Mislio sam da se dodaje malo po malo slame , eventualno jedna ona klasična mala kvadratna bala a ne ovo cijelo okruglo čudo :roll:

Kada bolje razmislim ima jedna slična prikolica za mješanje hrane kod jednog našeg stočara pa ču ga iduči puta pitati kako on to radi.

Da li se i ti baviš stokom , odakle si , reci nešta o sebi ?
Na slikama vidim brda , jel ima kod vas dovoljno obradivih površina ?
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Bok svima.Evo i mene, jučer nisam imao vremena da pogledam forum. Pozdrav korisniku tine. Inače da predstavim Ratarku korisnika tine, on je iz Slovenije, ja sam čuo za njega na Slovenskom forumu, te mu predložio da objavi nešto i na našem forumu. On se bavi prodajom poljoprivrednih strojeva.
 
R

Ratarko

Guest
Ok , shvatio sam .
Ja sam mislio da je on stočar zbog ove zadnje dvije slike.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Te dvije zadnje slike su iz Irske , na farmi je 2000 grla.
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
856
Evo me opet.

Malo da ispravim Maria. Ja s bavim stočarstvom, samo ne kod sebe, nego radim godinama na farmi krava. Bio sam u međuvrijemenu i u Americi na praksi. Napisat ču i o tome.

Još o slikama: irska slika je ona s John Deerovim traktorom. Slikana je na tovilištu sa 2000 bikova, prikolica ima 14 kubika i sve obavi za par sati.

Druga slika je u mojoj blizini, prikolica ima oko 12 godina, imanje oko 30-35 krava, godišnji prosjek 11-12.000 kg na kravu, nikako u mogučnosti da se širi, nema zemlje u okolini, ima povrtlare, koji dižu cijenu najma, koju mlijeko ne pokriva. Tip je i šire poznat. Pre neki dan su ga zvali iz Bjelovara, kako bi stigao dolje i održao predavanje o ishrani i TMR mikserima, pa čemo najvjerovatnije oboje stiči, on sa ishranom, a ja sa tehničkim dijelom.

Još slika iz Irske:

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.
 
R

Ratarko

Guest
@ tine
godišnji prosjek 11-12.000 kg na kravu,

Nisam razumio ovo sa godišnjim prosjekom ...
Da li si mislio na 11-12.000 litara mlijeka po kravi ?
Å teta je da se ne možete razvijati dalje kad več znate svoj posao i postižete dobre rezultate. Kod nas ne bi bio toliki problem za zemlju i kada bi se odlučio na stočarsku proizvodnju bez problema bih nakupio 200 ha zemlje jer stočari imaju malu prednost na natječajima za zemlju pred nama ratarima.
Tih 200 ha zemlje pedpostavljam da bi bilo više nego dovoljno za 100 ili više krava u objektu ? Ipak se ovdje ljudi teško odlučuju na takve poduhvate , boje se posla ili da če ostati bez kruha sutra , neznam točno ...
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
11 -12000 je zbilja super rezultat. Ratarako, sa 200 hektara bi mogao imati barem 250 krava i 250 junica i teladi.

Tine, zašto Keenan ne proizvodi prikolice s vertikalnim mješanjem? Koje su bolje sa horizontalnim ili vertikalnim? Prije su se proizvodile sa horizontalnim mješanje, a sada gotovo sve imaju vertikalno.
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
856
mario kaže:
Tine, zašto Keenan ne proizvodi prikolice s vertikalnim mješanjem? Koje su bolje sa horizontalnim ili vertikalnim? Prije su se proizvodile sa horizontalnim mješanje, a sada gotovo sve imaju vertikalno.

Oprosti Mario, a potpuno sam zaboravio da ti odgovorim na tvoje pitanje.

Keenan proizvodi stroje koje miješaju pomoču letvi. Taj način koristi samo on zbog toga, jer ima patent za to rješenje.

Vertikalni puževi ti nikad ne mogu postiči sastav obroka koji može Keenan, pogotovo u takvo kratkom vrijemenu i upotrebi nafte.

Pošto si sigurno posjetio više pogona sa mikserom, mogao si da se uvijeriš da imaju potrebu po jakoj snazi, koja sobom nosi i veliku potrošnju.
Za 30 krava možeš slobodno računat ne puno manje od 300 litara nafte mjesečno. Kenan ti u to vrijeme potroši 30 litara.

Generalno gledano, vertikalni puževi su bolji od horizontalnih, zato su jih i zamijenili u poslednjim godinama.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
tamo gdje sam bio obično 8 kubične prikolice pogone traktori od 70 ks!
300 litara nebi potrošio ni za 50 krava!
Moj Lamborghini na 2000 okretaja motora troši 8 litara, znači mogao bi 37 sati za to gorivo raditi na punom opterečenju!
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
856
Keenan 14 kubika može radit i sa Zetorom 5011, kardan trebaš stavit u nižu prestavu i ide na niskim obratima.
 
B

branko

Guest
tine daj mi molim ponovo posalji onaj cjenik sa cijenama od keenana, negdje ga je ivica zagubil,
 
Č

Čerevec

Guest
Tine-ti radiš u zastupništvu za Sloveniju? Dali postoji zastupnik u RH ili vi zastupate i tržište RH? Moram priznati da nisam videl Keenan u radu,ali po tvom opisu čini se vrlo ekonomičan stroj. Dali bi mogel poslati neke prospekte i okvirni cjenik za mikser prikolice? Može dogovor preko PP.
 

Najnoviji postovi

Na vrh