• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KIIIIŠŠŠAAAAA !

R

ROKI

Guest
Re: KIIIIÅ Å Å AAAAA !

Majstore poteraj te oblake sa kišom na istok!
 
B

Bobo

Guest
Re: KIIIIÅ Å Å AAAAA !

Osli oni sami... kako sam ugasio racunalo, pocelo je puhat toliko da je kod pake skidalo crijep s kuce, a u Pozegi nista. Moramo sutra svakako ici gore zbog duhana, pa cu biti i krovopokrivac ;)

Otisli su istocno, i kod mene na selu se jako dobro ispadalo, a koliko je u Pozegi padalo, ostat ce i za vas nesto ;)

Eto, tresla se brda, rodio se mis...

Vise slika necu stavljati, jer ih jednostavno nemam... Mislio sam da ce malo potrajati.
 
R

ROKI

Guest
Re: KIIIIÅ Å Å AAAAA !

Å trc-mrc, lijevo-desno, malo pirnilo, malo sjevnilo, malo zagrmilo, a najmanje padalo! Samo par kapi. :( :( :(
 
B

branko

Guest
Re: KIIIIÅ Å Å AAAAA !

evo kod mene pada vec nesto manje od pet sati bez prekida, ali za neke usjeve (posebno koji su na kako mi to kazemo pregorima) prekasno.
 
B

Bobo

Guest
Re: KIIIIÅ Å Å AAAAA !

Ovako, kod nas bio jedan pravo dobar nalet, palo je toliko kise da je vani zima, ne moze se biti u toplessu ;)

Stete je bilo na selu, a tu cu sutra poslikati jer mi je jos rano govoriti, jer pitaj boga sto je baka vidjela, jer je na selu neprestano padalo da se iz kuce nije moglo izaci...
 
Č

Čugi

Guest
Re: KIIIIÅ Å Å AAAAA !

Kod mene je oko 22:30 duvalo neverovatno jako, smirilo se za 20 minuta, i posle toga 10 min. lagane kišice. Å ta će biti u toku noći......
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: KIIIIÅ Å Å AAAAA !

al' ni kapi...ma zezam,palo je jedno 15 kapi na sve krovove u dvorištu.... :? :cry:
 
B

Bobo

Guest
Re: KIIIIÅ Å Å AAAAA !

Evo, kao sto sam i rekao, stete je bilo, ali samo od jekog vijetra, a od kise je bilo toliko da je samo malo navlazila gornji sloj zemlje, pa se danas kultivirali kukuruzi...

Supa u kojoj susimo duhan je ostala bez "krova" te su narucene 3 nove najlonske "cerade" i sutra-prekosuta prekrivanje kompletnog objekta.

vjenci prve berbe duhana su vec bili osuseni, jer je sunce nemilice przilo prosli tijedan, te ga je vjetar iskidao u komadice, bar da je prije kisa pala pa da ga je namocila, stete ne bi bilo, a krov se tako i tako morao mijenjati... Uglavnom, od prve berbe necemo imati planirani prinos, jer je dosta unisteno.


Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.
 
R

ROKI

Guest
Re: KIIIIÅ Å Å AAAAA !

Baš mi je žao što si tako prošao.
 
B

Bobo

Guest
Re: KIIIIÅ Å Å AAAAA !

Cuj, dogodilo se i sto sada... NIsta, nastavljamo dalje, no s povecanim oprezom i to je to... Sad mi ne vrijedi plakati, jer je susjedu na slicnoj supi odnijelo kompletan najlon, no kod njega nije bilo duhana u supi... Kod druge bake odnijelo crijepa sa stale i otkinulo antenu... Sutra glumim krovopokrivaca na sve strane...
 
R

Ratarko

Guest
Re: KIIIIÅ Å Å AAAAA !

Bobo kolika je bila šteta na duhanu , makar odokativno ?
Ne mislim na šupu i ceradu nego samo na gubitak koji ćeš imati na duhanu ?
Ne osiguravaš duhan , niti na polju a niti ovaj u šupi ?
 
B

Bobo

Guest
Re: KIIIIÅ Å Å AAAAA !

Nemam pojma, ne znem kako bih ti "izmjerio" uopce... Recimo da je steta 30%, ako na to mislis.

Ako mislis na novcane gubitke, nemam pojma...

Duhan osiguravamo na njivi protiv leda, no u supi ga nema smisla osiguravati, jer se ovakvo sto dogodi jednom u 10 godina, a u takvim slucajevima je osiguravanje u supi neisplativo.
 
Na vrh