• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KIIIIŠŠŠAAAAA !

K

krx pozega

Guest
Led tukao Požeštinu..gore Podpapučka sela led tukao sve..kod mene malo leda ali možda previše kiše...ovakva kiša nije padala GODINAMA
 
B

bajki

Guest
I kod nas je led otukao strašno. Nisam bio kod kuče, ali kad sam došao imao sam šta vidjeti. Kajsija više nema ni lista na sebi. Sva sreča na selu gdje mi je zemlja nije palo ništa ni leda ni kiše.
 
R

Ratarko

Guest
Evo upravo sam saznao da je i preko mojih parcela prešao led .
Moram otiči pogledati kolika je šteta ali još je veliko blato jer je i kiše preko 20 litara palo . Sve u svemu led je pogodio veliko područje kako vidim .
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
Led,sada se sjeti onih raketa koje se pucaju u nebo,kao dijete sam to gledao,ta rakenta stanica je bila izmedju Suze i Mirkovca.Ali sada malo malo led(grad)sve polupa,sto je sa tim raketama?Netko kaze da se nemoze uporabiti zbog toga sto su po nebu avionski putevi,pa da nebi bila repriza Vesne Vulovic????
Ovdje je isto tako,leda svake godine ima,tako da ja moram svakih par godina zamjeniti auto,tj.onimi kupe drugi.
 
R

Ratarko

Guest
bajki kaže:
Ratarko jel ti osiguravaš usjeve? Mi ne, nažalost!

Da , obavezno .
U biti sve mi je osigurano , i gače koje nosim na sebi dok ovo pišem :lol:


@suljos


Pucaju oni kao ludi sa tim raketam . Evo neki dan su toliko pucali da mi je pas zamalo umro od straha , stvarno je bilo min. pola sata detonacija svake tri sekunde .
 
J

Jadranko

Guest
suljos kaže:
Led,sada se sjeti onih raketa koje se pucaju u nebo,kao dijete sam to gledao,ta rakenta stanica je bila izmedju Suze i Mirkovca.Ali sada malo malo led(grad)sve polupa,sto je sa tim raketama?Netko kaze da se nemoze uporabiti zbog toga sto su po nebu avionski putevi,pa da nebi bila repriza Vesne Vulovic????
Ovdje je isto tako,leda svake godine ima,tako da ja moram svakih par godina zamjeniti auto,tj.onimi kupe drugi.
Uh jebote pa ti imas neko dobro osiguranje kad ti svako malo kupe novi auto.
daj mi reci kod koga si da se i ja prebacim...
I ja bi svako malo novi auto. :D :D
Kod mene u Zürich ne ide to bas tako,a mislim da i kod drugih opcenito ne i de.ali.....
Kad ti kazes....ko zna.....
 
R

Ratarko

Guest
Ej Jadranko , buraz u Å vici mi ima Aliance osiguranje za auto . Jednom smo bili cuga i slupali ga ovdje u HR . To osiguranje je platilo sve do zadnje bobe a i puno više . Auto je bio BMW 328 prije nego je bio slupan a poslje popravka je bio M3 :lol: :lol: :wink:
Dobro nije baš M3 ali stavili su na auto sve vanjske dijelove od M3-ke . Branike , lajsne , retrovizore , felge sa gumama , žmigavce ... ma šta ti ja znam što sve ne , buraz je to znao točno jer je to bio njegov auto a on je i imao želju da vizuelno 328-cu pretvori u M3-ku .
Eto sve su to platili ovi iz Alianca .
Probaj kod njih osigurati auto :D
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
Jadranko kaže:
suljos kaže:
Led,sada se sjeti onih raketa koje se pucaju u nebo,kao dijete sam to gledao,ta rakenta stanica je bila izmedju Suze i Mirkovca.Ali sada malo malo led(grad)sve polupa,sto je sa tim raketama?Netko kaze da se nemoze uporabiti zbog toga sto su po nebu avionski putevi,pa da nebi bila repriza Vesne Vulovic????
Ovdje je isto tako,leda svake godine ima,tako da ja moram svakih par godina zamjeniti auto,tj.onimi kupe drugi.
Uh jebote pa ti imas neko dobro osiguranje kad ti svako malo kupe novi auto.
daj mi reci kod koga si da se i ja prebacim...
I ja bi svako malo novi auto. :D :D
Kod mene u Zürich ne ide to bas tako,a mislim da i kod drugih opcenito ne i de.ali.....
Kad ti kazes....ko zna.....


Nije neko osiguranja,nego je vozilo malo vrijedno,Nissan (tada star 9 godina)Micra i za njega sam dobio 3200 franaka,rest vrijednost 1000,ja ga platio 2500 franaka prije par godina,slicno je i sa BMW sedmicom bilo,9000 franaka stete.
 
J

Jadranko

Guest
Ratarko kaže:
Ej Jadranko , buraz u Å vici mi ima Aliance osiguranje za auto . Jednom smo bili cuga i slupali ga ovdje u HR . To osiguranje je platilo sve do zadnje bobe a i puno više . Auto je bio BMW 328 prije nego je bio slupan a poslje popravka je bio M3 :lol: :lol: :wink:
Dobro nije baš M3 ali stavili su na auto sve vanjske dijelove od M3-ke . Branike , lajsne , retrovizore , felge sa gumama , žmigavce ... ma šta ti ja znam što sve ne , buraz je to znao točno jer je to bio njegov auto a on je i imao želju da vizuelno 328-cu pretvori u M3-ku .
Eto sve su to platili ovi iz Alianca .
Probaj kod njih osigurati auto :D
ma sve 5 vjerujem da je tako.
ja za sada ih nisam trebao i molim boga da ih nikad ni ne trebam.
jer kad mislim na to da se slupam negdje ,odmah me neki hladan znoj oblije.
ma i ja sam zadovoljan sa svojim osiguranjem,nije skupo a imam sve osigurano,tako da se ne brinem,nego malo zezam suljosa :) :)
 
R

Ratarko

Guest
Jadranko kaže:
Ratarko kaže:
Ej Jadranko , buraz u Å vici mi ima Aliance osiguranje za auto . Jednom smo bili cuga i slupali ga ovdje u HR . To osiguranje je platilo sve do zadnje bobe a i puno više . Auto je bio BMW 328 prije nego je bio slupan a poslje popravka je bio M3 :lol: :lol: :wink:
Dobro nije baš M3 ali stavili su na auto sve vanjske dijelove od M3-ke . Branike , lajsne , retrovizore , felge sa gumama , žmigavce ... ma šta ti ja znam što sve ne , buraz je to znao točno jer je to bio njegov auto a on je i imao želju da vizuelno 328-cu pretvori u M3-ku .
Eto sve su to platili ovi iz Alianca .
Probaj kod njih osigurati auto :D
ma sve 5 vjerujem da je tako.
ja za sada ih nisam trebao i molim boga da ih nikad ni ne trebam.
jer kad mislim na to da se slupam negdje ,odmah me neki hladan znoj oblije.
ma i ja sam zadovoljan sa svojim osiguranjem,nije skupo a imam sve osigurano,tako da se ne brinem,nego malo zezam suljosa :) :)

Skužio sam da se pokušavaš našaliti sa suljos-om ali ja sam ti rekao čisto onako bezveze kako mi je bratič prošao sa Aliance osiguranjem . Da mi buraz nije iz Å vice ne bih to niti spomenuo .

Pozdrav vama dvojici Å vicerima iz Pnanonske nizine :D
 
P

Picek

Guest
Ratarko kaže:
Da mi buraz nije iz Å vice ne bih to niti spomenuo .
što ste vi švicarci? :?
 
B

baca Iva

Guest
Bilo je to, baja moj, tako njekad i u Njemačkoj ne samo s Alianzom nego i drugim osiguranjima. Al ni više. I oni su se naučili pameti, jer ti znaš kako smo mi ljudi (Bosanci bi rekli "Znaj ja nas, jebo ja nas!"). Svašta su oni plačali pa čak i no šta nisu morali. Sad više jok. Jedino ako imaš potpuno kasko oasiguranje. Onda če oni platit sve, al se često događa da se auto, taki polupan, mora dovest u Njemačku jer ne priznaju naše vještake. Sami smo si krivi. Nego demi kaži jel kod tebe sinoč bilo leda? Eto gledam da je pošteno otuko Vrpolje, Kopanicu, Beravce i Gundince. Bilo ga je i u Babinoj Gredi al ne toliko pa nije napravijo veliku štetu.
 
R

Ratarko

Guest
Mene je led profulo baca Iva , jedva malo da sam dobijo po repu ali to je ništa . Nema osnove za prijavu štete osiguranju . Sitnica .

Danas sam imao par kontakata telefonom sa ljudima gdje je led bio a sada se spremam i otiči do tamo da vidim. Kažu da je Kopanicu i Vrpolje dobro stuklo :cry:

Edit :

Evo par slika štete od tuče u mojoj okolici .
Slike su iz atara sela Divoševci i Velika Kopanica.

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.

Eto to je manje više to što se moglo vidjeti uz cestu .
Kiše je puno bilo tako da se po polju nisam vozio .
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
Evo, i kod mene led padao prije nekih 15 minuta.
Nije dugo trajalo, svega 5-7 minuta, led veličine višnje, onih manjih.
I lani 28.07 je padao puno deblji led i uništio mi kukuruz, ali prije toga
leda nije bilo 10 i više godina.
Ljut sam, kroz prozor sam gledao kako mi proljetni ječam ide na spavanje
i baš sad lijepo leži.
Zašto, ali zašto se ne koriste rakete, koga treba za jaja objesiti da bi se
opet koristile??
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Dobro je prošlo ipak nije tako crno,ima di koji list da je probušen
 
R

Ratarko

Guest
Robi na zapadnoj strani Sl.Broda se rakete koriste i to bez štednje .
Neki dan su gruvali kao da je `91. , za istočni dio županije ne znam a ovaj led nam je došao sa istoka :?
 

Najnoviji postovi

Na vrh