• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KIIIIŠŠŠAAAAA !

R

Ratarko

Guest
Ajde sada lijepo reci gdje si našao tu kartu pa da i ja znam kada če kiša iduči puta :shock:

EDIT: Pronašao sam tu kartu , jedva :roll:

Obrisan neispravan link.

EDIT 2 : ČEK DIS AUT ! Ima za sve gradove u HR !

Obrisan neispravan link.
 
B

branko

Guest
a imas i prognozu za sedam dana prema gradovima, zbog nje sam ja jucer i prekjucer sprical kukuruz, jedino ti nije precizna za cijeli tjedan , koliko je ja pratim dulje od tri dana nije dovoljno precizna. BTW ja idem na meteo.hr (bez www)
 
R

Ratarko

Guest
Dok je Ratarko brojao ovce palo 13 litara kiše .
Sada i ja mogu reči JUPIIIIIII :D
 
B

bojance

Guest
KONACNO KISA. Evo sinoc od 19 h do danas u 12 palo je 25 litara a i dalje pada. Super bas..........
 
R

Ratarko

Guest
bojance kaže:
KONACNO KISA. Evo sinoc od 19 h do danas u 12 palo je 25 litara a i dalje pada. Super bas..........

Pa jel i kod vas nije bilo kiše dugo ?
Po tvome veselju rekao bi da nije .
Da li imaš neke štete os suše ( ako je uopče bila ) do sada ili ljudi oko tebe ?
Kod nas je isto nočas palo 7 litara , to je min. količina koja ima neki efekat na ratarske kulture , po mojem mišljenju .
 
B

bojance

Guest
Kod nas ozbiljnija kisa nije padala vec dva meseca. Kukuruz, detelina i ostalo je uzasno niklo tako da ako se sada ne popravi bice ponovo setve. Ma samo neka padne evo od jutros do sada je palo jos 5 litara i bice super. Psenica i jecam nisu losi ali kazu da im je sada kisa najpotrebnija pogotovo psenici. Jecam od mog komsije koji je inace bas dobar je sinoc malo legao na krugove. A cudno je do mi uopste neznamo za prskanje tim korektorom rasta ili kako vec niti to ima kod nas da se kupi. Ma mi smo mali i sitni nije to ni bitno mada bih voleo da znam o tome.
 
B

Bobo

Guest
Cuj njega, "prisiljen", a jedva ceka da ganja MF-a kud god moze... Vjerujem da je bilo i blize nekih jezeraca ili kakav ribnjak, ali ne, ti bas "moras" na ovo 15km udaljeno ;)

Izmedju sotalog si i mogao pipu odvrnut. Sto je to 2-3 000 litara ni tamo ni vamo ;)

I 3. opcija je bila da se nadas da policija nece prolaziti kroz selo i samo odvrnes najblizi hidrant i eto vode koliko oces. Cuo sam da neki ljudi ovdje tako pune bazene za kupanje...
 
R

Ratarko

Guest
E nemamo ti mi vodovod , mi imamo bunare koji su eto presušili :(

A naravno da sam izabrao baru udaljenu 15 km od one koja je 400 metara iza kuče , hehe :D

I zaboravio sam poslati ovu sliku kako sam počeo opasno štediti lovu , gorivo , vodu i sve ostalo što se može štedit . Stislo hebiga pa se špara na veliko :wink: :lol:

Obrisan neispravan link.
 
B

Bobo

Guest
E, ovo je vec pohvalno... Jos samo da maknes onu blokadu, bas me zanima koliko bi traktor isao na sat...
 
R

Ratarko

Guest
Serviser kaže da ide 57 km/h ali to je rekao za stari model sigurno jer ovaj još nitko nije kupio tako da nije mogao niti znati ili je pak vidio negdje vani u Evropi , tko bi ga znao ...
Obečao je da če skinuti blokadu do ljeta , makar sjekirom ako nikako drugačije , naime probali smo ali je taj dio u softveru zaštičen i ne može se mijenjati .
 
B

branko

Guest
kod mene nema problema sto se tice vode jer za vrijeme one suse prije cetiri godine je bilo u osmom mjesecu 4 metra do vode (stari mi mjeri za HMZ tako da znam). na vrtu imam pumpu koju smo tada uboli u zemlju (sanduk pive i decki iz elektre su izbusili rupu na 6 m) posudio sam si motornu pumpu (honda) da mi procisti leziste tj. ispumpa pijesak i ona je radila 8 sati bez prekida i nije uopce ostala bez vode. kasnije sam napravio ovo Obrisan neispravan link. . u biti kod mene je za normalnih godina kontra problem tj. podzemne vode se dignu na nekim mjestima i na pola metra.
 
R

Ratarko

Guest
Ej branko , luda stvar ti je to :D
Kada se sjetim da sam imao istu takvu kosilicu 3.5 KS BSi da sam ju bacio u otpad jer joj se lim potrošio od trave :( da sam malo razmislio možda bi i ja došao na tako neku ideju . Ma ti si sretan onda sa svojim položajom i mjestom gdje živiš , evo kod mene kopaj bagerom koliko god duboko možeš , vodu nečeš nači .
 
B

branko

Guest
znam da je to super u nekim stvarima. ali recimo buraz gradi stalu i puno jednostavnije i jeftinije (u nekom normalnom podrucju) bi bilo da su krave na resetkama i ima vani septicku ali je to zbog takvog terena neizvedivo za neku normalnu cijenu, jer prema proracunu standardna izolacija koja se stavlja na septicku to ne bi mogla izdrzati pa mora ici na skuplja i kompliciranija rjesenja. a sto se tice ove pumpe imam je jos za nju ideja samo dok se dokopam povoljnog (tj dzabe) 24 v alternatora.
 
P

paor

Guest
konačno prava kiša danas (izgleda i sutra)

ovako je počelo

Obrisan neispravan link.

a ovako završilo

Obrisan neispravan link.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
znači i kod vas je bio led koliko sam čuo preko telefona ujak kaže da je u Satnici padao kao velike stenly šljive, postoji mogučnost da je moj suncokret otišao
 
R

Ratarko

Guest
@paor

Ej UREA se baca po njivi a ne po dvorištu :wink: :lol:

Sada ozbiljno , jel bilo štete za poljoprivredu ?
Evo sada sam sat vremena pričao na telefon sa prijateljom iz Beravaca , kaže da je led potukao skoro pa sve . Kaže da na repi 50 % nema uopče lista , samo pacike a na ostalih 50 % još ima po koji list da se drži . U pšenici kaže da ima prepolovljenih klasova na zemlji dosta a osatak je izubijan ali pšenica nije legla nego ipak stoji . Jako loše sve u svemu . Jedini plus je to malo kiše što je bilo sa tim opakim ledom .
 
B

Bobo

Guest
A ovdje je slika na kojoj se vide oblaci koji su se danas nadvili nad Pozegu te svu uzu i siru okolicu. Drago mi je da se ona sila leda nije ovdje spustila. Tu blizu je i Krx-ov duhan i zalio mi se kako ga je morao zalijevati... Sad ima i previse vlage ;)


Obrisan neispravan link.
 
P

paor

Guest
ne znam točno, samo sam čuo da je bilo bogovski sjevernoj strani sela gdje mi je mlada djetelina i 3 ha kukuruza. bolje ču spavat ako pričekam do sutra
 
B

branko

Guest
evo kod mene upravo sad je grmi ko sam vrag, i pocelo je padati za sad hvalabogu samo kisa, a nadam se da nece i led.
 

Najnoviji postovi

Na vrh