• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KIIIIŠŠŠAAAAA !

R

Ratarko

Guest
KIIIIÅ Å Å AAAAA !

Evo frend mi se vrača iz polja jer ga je kiša omela u poljoprivrednim radovima.
Mašala :lol:

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.

Evo trenutno stanje je ispod 5 litara na kvadratni metar ali i dalje pada .

Obrisan neispravan link.
 
K

krx pozega

Guest
Taman ja htio otvoriti temu...ljudi kiša u Požeštini ali samo da pokupi prašinu...slike su ti izvrsne
 
R

Ratarko

Guest
krx pozega kaže:
Taman ja htio otvoriti temu...ljudi kiša u Požeštini ali samo da pokupi prašinu...slike su ti izvrsne

Kasniš , ja sam ovdje dio inventara pa uvijek budem prvi :lol:

...a slike su sa tim mojim starim Fuji Finepix F410 aparatom , ima samo 3.1 mpx. ali za slike je više nego dobar , video mu sucksa jer može samo 320x240 pix. :cry:
 
K

krx pozega

Guest
Ma nisam ni čito ono o videu :wink: ..kužiš kako one moje stare slike uopče nisu lošije a razlika u aparatima samo nekih 5 Mpixela
 
R

Ratarko

Guest
No comment ...

Gadi mi se kuda to sve skupa ide , sada če i za .jpg format izmisliti neku kompresiju ( poput divxa za video ili mp3 za audio ) jer ti aparati danas slikaju po nekoliko megabajta velike slike , koja je fora imati 5 MB veliku sliku ako ju gledamo u formatu obične kučne album-fotografije veličine nekih 12 cm ?

Bljak ...
 
B

branko

Guest
pri nama jos uvijek nista od kise, jucer sam posijal zadnji kukuruz, ali ako ne bude kise nece nist izaci van, jer je zemlja bila uzasna za obradu , tri prohoda tanjuracom i dva roto branama ali su ostale grude zemlje do velicine sake (ne po cijeloj parceli ali na pojedinim dijelovima gdje obicno stoji voda).
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
evo kod mene se prosula,nije se štedila ni malo...juhuu! :)
 
B

Bobo

Guest
Kao sto krx kaze, kod nas padalo 10-15 minuta, ako i toliko. Smracilo se za tren oka! Malo popisala, i oper se nebo ocistilo...

Sad predvecer se opet neki oblaci dovukli, ali nista od toga...

Bolje ista, nego nista!
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,418
Ratarko, baš me zanimalo kako uspiješ odvojiti toliko vremena za forum a imaš toliko posla kod kuče? Kako ti to funkcionira? Jel se spajaš s laptopa odnekud s polja ili nešto tako :lol: ?
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
e to sam i ja isto htio pitati,ali uvijek zaboravim!!!ratarko slovi kao najjači poljoprivrednik na forumu,a najviše ima postova...ne mislim ništa loše...
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,418
Ou...da, by the way, nema ništa od kiše kod nas, još je danas navečer puhao i neki vjetar pa je dodatno isušio zemlju. Eh, sad nema druge nego smo zbog toga složili sustav za navodnjavanje pa navodnjavamo krumpir, inače ništ od njega... Stavit ču slike čim stignem.
 
B

Bobo

Guest
zjockoo kaže:
Ratarko, baš me zanimalo kako uspiješ odvojiti toliko vremena za forum a imaš toliko posla kod kuče? Kako ti to funkcionira? Jel se spajaš s laptopa odnekud s polja ili nešto tako :lol: ?

Sad cu ispast malo zlocest, ali da ga nisam upoznao, rekao bih da on nije poljoprivrednik, nego da slika susjedove strojeve... Ne znam kako uspijeva, no drago mi je da se moze naci toliko slobodnog vremena uz toliko puno zemlje. Ja znam da se u svojim "strojevima" toliko izdrndam, de se jedva poslije dovezem kuci, a kamo li srece da mogu sjest za kompjuter...

Jos ako samo malo bolje promatramo, vidjet cemo da Ratarko posjecuje forum prije dorucka i poslije vecere. Rijetko ga vidjam preko dana online, pa vjerojatno radi nesto. Nitko ne moza po cijeli dan biti kraj racunala i raditi nasto u isto vrijeme.


Mozda si je on ugradio neke daljinske upravljace, pa preko racunala upravlja strojevima ;)
 
R

Ratarko

Guest
No comment na sve ovo .
Evo odgovorio bih i prije ali serija Reži me je jednostavno predobra :D
 
R

Ratarko

Guest
Nije kiša ali je magla i nikako da ode .

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,418
E, vidi, stvarno. Dobro si to primjetio Bobo...
Ma, naravno da radi, siguran sam da mu nikada nije dosadno... Ja da imam takav traktor prvih par dana valjda nebi ni izasao iz njega :lol: :lol: :lol:
 
K

krx pozega

Guest
Ajde da se i ja priključim ljubomornoj masi :wink: ratarko ti si jedna velika ljenčina ako ne sigurno češ postat jer u svom novom traktoru imaš sigurno i frižider :D :D :D
 
R

Ratarko

Guest
krx pozega kaže:
Ajde da se i ja priključim ljubomornoj masi :wink: ratarko ti si jedna velika ljenčina ako ne sigurno češ postat jer u svom novom traktoru imaš sigurno i frižider :D :D :D

Joj koje flejmanje na moj račun ali što da se radi , pola je istina a možda i više , tko zna :D

Da , Massey ima gore sa desne strane jedan dio koji je za hlađenje piča ili čega več ne.
Spojeno je sa klimom i stvarno je drugačije kada colu stavim u taj pretinac nego iza sica . Na knap staje dvije litre cola unutra .

Obično znam nositi sa sobom onaj plastični frižider ( ne na struju nego onaj najobičniji ) sada eto i za to više naema potrebe.
 
P

paor

Guest
ne znam kako ratarko ili drugi, ja sam sad došo' s nive, crko' sam danas (čupo' i iznašao žitnu travu iz zasijane djeteline) i za comp sam sjeo da se malo odmorim (ožujsko rulez), u 17h veče treba kod krava...

ratarko

razmišljao sam da si stavim kakovu deterdžent posudu za kišomjer, da li možda ima negdje tih menzura koa ona tvoja za kupiti u blizini
 
Na vrh