• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kiper prikolice

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Zetorproxima90, ti pazis na klinove. Ali lako bi se moglo desiti da prodjes kao marinko ako posudis nekome prikolice..
Nakon prvog kipanja smo skidali dva klina sa nase jer se, eto, meni desilo da sam ostavio sva cetiri. Srecom stao sam prije nego se sanduk poceo dizati.
Ljetos sam hodao oko prikolice nakon sto su ju vratili kuci, netko je stavio jedan klin lijevo,drugi desno. A prikolica dvostrani kiper. To mi jos nije jasno..
Znalo se i meni desiti da sam ostavio 3 ili 4 klina i počeo kipati, ali sam na vrijeme stao..
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Upravo zato svi govore da ne budu 4 na prikolici vec samo dva. Najbolje je provjeriti,ali u brzini se svasta moze desiti. Jos je dobro kad sam nesto potrgas, ali kad posudis nekome..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja tokom godine radim sa 6-7 kiper prikolica, što dvostrani kiper, što trostrani kiper, što jednosovinke, što dvoosovinke i niti jedna nema 4 klina :)
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Koliko borbe oko tih klinova, moj kum na kamionu tro-osovincu skoro iskipa 10m3 šodera na kabinu. Ostavio samo prva dva klina

Mislim da je najbolje da se klinovi skroz maknu, nema bijazi od motanja šasije ili gubljenja klinova.
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
A citam i ne znam sta bi bilo po tom pitanju naj bolje,nama koji smo malo po brdima,bar se meni desavalo da ako ne zakacim bar 3 bolcna kad je pod teretom kipa je znala skliznuti iz lezista .
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Kod mene su uvijek sva četiri klina u funkciji, i ne znam kakva je mudrolija izvaditi klinove. Svakako Izlazim iz traktora da otvorim stranicu i ujedno vadim bolcne. I crijevo ne kacim dok ne dodjem do odredišta za kipanje. Obično ako ima više kopanja na nekom mjestu idu sva na istu stranu i tu kacim crijevo vadim kline( koje ne vraćam do završetka posla) i kipanje. Sve je stvar navike....
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Ja sam uvijek imao po dva klina do jedne zgode kad sam u zurbi stavio klinove u dijagonalu i digo, prikolica se izvitoperila, jedva smo donekle ispravili sasiju i od tad kipam samo nazad i umjesto klinova imam duge Sarafe sa duplom maticom i nemam vise brige;)
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Da bez svih klinova zna kistra dok je prazna poskakivati i lupati al bar cujes da se vozi za tobom;)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Lupa i s 4 klina...pogotovo IMT-ova prikolica.
Jedina je prednost za da kad se prehiti, da ne iskoči sanduk sa šasije.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Naljepi se guma na sasiju na par mjesta i nema lupanja. Brzo, jeftino i jednostavno.
 

TH87

Član
Premium
Tu od
8 Svi 2016
Poruka
291
Ekipa,

kupio sam prije par dana svoju prvu kipericu. Ima na njoj posla (slike stavim naknadno), ali za početak sam stavio novo crijevo hidraulike da mogu podići sanduk i raditi oko kočnica i sl.

Cilindar ima 3 teleskopa i sad kad dižem kipu prvo ide najdonji, onda krene najgornji i kad najgornji dođe od kraja onda on pada, a diže se srednji i tu dolazi do podrhtavanja sanduka, naravno. E sad, kad smo gledali prikolicu dizali smo par puta gore dolje i bilo je sve ok... išlo je kako treba.

U čemu je caka? Jel trebalo možda nekako odzračiti sistem nakon što je stavljeno novo crijevo?

Svaka ideja je dobrodošla, hvala.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
srednji teleskop se zaglavi u donjem položaju , dakle kad nagornji dođe do kraja srednjeg povuče van ...tada se desi situacija da se mali uvlači a srednji izvlači .

Linija manjeg otpora , uvjek ide onaj kojem je lakše
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
To se meni dešava često na Imt prikolici, ali mislim da to nije neki problem..
 

TH87

Član
Premium
Tu od
8 Svi 2016
Poruka
291
Trebam malo pomoć na temu kiperice. Dva su pitanja:

1.) Kako najjednostavnije poravnati ove stranice na mjestima gdje su malo krive? Staviti na ravno pa tuči/skakati po njima ili ima neka provjerena metoda? Kompletno ćemo pofarbati prikolicu pa da je dovedemo u što bolje stanje.

2.) Koja je ovo prikolica po vama? Sanduk je očito od Ljutomerke, a i osovina mi se čini tako. Nikad nije bila registrirana u HR, ali u nekim papirima koji postoje doslovno piše da je to "Oltova 3T"... znači ne piše da je marka OLT nego "Oltova..." što god to značilo.











 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Ja bi gornji dio stranica sa flexom odrezo i navario nove profile.Možeš i ravnat ali to je sizifov poso,puno mučenja ali đabe.
 

TH87

Član
Premium
Tu od
8 Svi 2016
Poruka
291
Ma dobro, ne treba to meni biti ko novo - dobro je i ovako, ali kad već delamo da izvučemo max.
 

Najnoviji postovi

Na vrh