• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

kiwano?

D

DADAC

Guest
kome to prodat? probao sam lani usporedo s krastavcem u plasteniku, pokazao se fenomenalno, al KOME TO PRODAT????
a može i oko uzgoja, sjemena, prijesadnica.......... 8)
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Ma da. To sam i ja jednom posadio od fore, par stabljika. Ludnica, ne treba ni zaštita ni niki vrag. Raste ko lud.
Vidio sam tri komada u kauflandu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
D

DADAC

Guest
evo našo sam: exotic king - oni to dilaju, mam ih zovem da vidimo....
kak ti veliš- nikakva zaštita - ja sam ga zapiknul među krastavce, oni su odavno pocrkali, ovaj vrag se tek onda najbolje razrasal. na jednoj stabljiki je bilo puna kutija od banana ježova!!!! :scratch

ps. delaju viski od njega :drinkers:
 
D

DADAC

Guest
ajajajajajajajajajajjaj jaj aj jaj! 8)
opet nojevi, činčile, puževi, ljekovito bilje, egzotično povrće!!!! :scratch
gotovo prije početka. :cry: :toimonster:
 
D

DADAC

Guest
Malo smo pričali o detaljima....
Ne sviđa mi se ono "uskladištiti do prodaje".
To bi moglo potrajati....
A i nepoznanica mu je uzgoj u plasteniku, to još nitko nije radil, nezna se prinos, a razlika u cijeni nebi postojala, i tako to... :?
 
Z

ZG VRTLAR

Guest
On ti inaće uzgaja više vrsta egzota i kaže da izvozi 80%.
 
D

DADAC

Guest
ZG VRTLAR kaže:
On ti inaće uzgaja više vrsta egzota i kaže da izvozi 80%.


Je rekal je da mu dolaze neki englezi i da je zainteresiran i za povrće.
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
jel bi to raslo po mojoj plantazi ljesnjaka sadnice ljeske su jos male pa ima par godina fore za tako nesto samo gdje to uskladistiti i jel sigurna prodaja

di nabavit sadnice kivana i po kojoj cjeni
 
D

DADAC

Guest
Postoji opasnost da ti kivano zaplete lijesku, veli čovjek da je raslo uz kukuruz, i nisu ga mogli obrat kak ga je zaplelo.
Zovi Šuloga u Exotic king, sadnica 2 kn, mislim da ide 10-12 tisuća na hektar, obavezno na foliju.
 
H

Hergot

Guest
Šulogovi ugovori su nepovoljni, rok je predug, on ne riskira ništa, ti riskiraš sve, potpisivanje ugovora je na 5 godina, trebaš mu svaki tjedan slati slike nasada, dati bianko zadužnicu na 50.000kn, otkupna cijena koju ti on daje je po meni daleko premala. Sam si sredi otkup vani, ne treba ti prekupac, pogotovo ne nepovoljan ugovor koji te obvezuje na 5 godina.
 

kiwano

Član
Tu od
21 Srp 2011
Poruka
53
Šulogovi ugovori su nepovoljni, rok je predug, on ne riskira ništa, ti riskiraš sve, potpisivanje ugovora je na 5 godina, trebaš mu svaki tjedan slati slike nasada, dati bianko zadužnicu na 50.000kn, otkupna cijena koju ti on daje je po meni daleko premala. Sam si sredi otkup vani, ne treba ti prekupac, pogotovo ne nepovoljan ugovor koji te obvezuje na 5 godina.

sve je ovo točno bježite od šuloga što dalje možete radili smo s njim samo godinu dana ali nikad više bolje ču jesti maslačke nego ikada više raditi za šuloga prije nekoliko godina cijena je bila od kune do kune i dvadeset ovisno o klasi svaki tjedan slike ako se preskoči 500kn penali, ako ne pošaljete sliku mjesec dana traži nadoknadu štete po cijeni od tri kune po komadu, bilo je rećeno daje savjete kada pošaljete sliku pojma nema kaže traži savjet kod ljudi koji to sade katastrofa , pozdrav
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Evo kako izgleda moj kiwano na početku listopada.
Nažalost, zbog suše sam prekasno posijao, pa nikako da pređe u generativnu fazu (sada je kratki dan) i samo vegetira.
Škola za slijedeću godinu.

 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Kivano-krastavac-isto vrijeme sjetve,isti uslovi proizvodnje.Nikakva mudrost,a sjeme za one koji hoće nešto zaraditi ako mogu prodati se može uzeti na jednostavan način.Pojesti jestivi dio,koštice ispljunuti,ali jezik mora biti prilično vješt.
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
ja sam nedavno bio na predavanju koje vodi taj Šulog.On tvrdi da je zarada cc-a 120000 kn na 1 ha.Problem je skladištenje koje treba odraditi točno na određenoj temp. jer bez hladnjaće nemože.Cijena otkupna je 1kn kom.a ako je iz plastenika 2kn jer dođe puno ranije.Sadnice su 2kn kom a može se uštedjeti kupiš sjemenke 1kn kom i sam proizvedeš sadnice.Berba nije problem jer neće prezoriti bere se kad se pojavi bar malo žute boje a to ide postepeno tako da nije problem berba.Problem zna biti trips jer izbode plodove i on ih tada i ne otkupljuje-tako kaže.Ugovor na 5 god. eto toliko s predavanja o kivanu,ja ga osobno nisam sadio al nikad se nezna.Za polje se sije kivano,neke tikvice i batat mislim a ostalo ide u plastenik.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
kad je tak pametan, nek ti da odmah 120 000 kuna a ti mu isporučuj pomalo kako dozrijeva kroz godinu...
i ugovor na 5 godina...pfff...pa nije on porezna uprava da te može vezat na pet godina...
ja bi radio, da nebi radio, a neko se drugi za mene naradio i sve uradio ali slabo naplatio...
bil sam kod njega na razgovoru, i puno sam veselije nastavil sadit krumpir, zelje i pažulj...bar sam znal da nemam kome penale plaćat ak se nekaj u proizvodnji zezne...
inače, tikvice i buče za pečenje već niz godina na placevima drže cijenu oko 10 kuna, a kod njega dobiješ jel ono kunu za KOMAD? ...nema veze kolko je teška...
a kivano čuvaš od 9. do 6. mjeseca nagodinu, trifrtalj ga hitiš jer je strunul, a drugo ti plati po kunu?, kolko košta modlica i gajbica u kojima moraju čubit u grijanom skladištu cijelu zimu?
jooooooooooooooooojjjjjjjj...grrr...:toimonster:
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
ja sam nedavno bio na predavanju koje vodi taj Šulog.On tvrdi da je zarada cc-a 120000 kn na 1 ha.Problem je skladištenje koje treba odraditi točno na određenoj temp. jer bez hladnjaće nemože.Cijena otkupna je 1kn kom.a ako je iz plastenika 2kn jer dođe puno ranije.Sadnice su 2kn kom a može se uštedjeti kupiš sjemenke 1kn kom i sam proizvedeš sadnice.Berba nije problem jer neće prezoriti bere se kad se pojavi bar malo žute boje a to ide postepeno tako da nije problem berba.Problem zna biti trips jer izbode plodove i on ih tada i ne otkupljuje-tako kaže.Ugovor na 5 god. eto toliko s predavanja o kivanu,ja ga osobno nisam sadio al nikad se nezna.Za polje se sije kivano,neke tikvice i batat mislim a ostalo ide u plastenik.


Ja pred par godina razgovarao sa njime čisto iz znatiželje o buternutt tikvama i rekao da treba imati svoje skladište i onda oni po potrebi uzimaju po kunu komad ili kilu (zaboravio)... Također mogao si sijati samo sjeme koje je kupljeno kod njega a bilo je skupo da se zmrzneš!!Pa jel ima takvog majstora koji bi pristao na takve fore !=:) To može popuš... samo onaj koji još nikad nije zabio motiku u zemlju.

Moraš znati kad netko govori o tako velikoj lovi po hektaru samo se okreni proć od njega!!


PS. E baš smo svi glupi Čovjek nam nudi jednostavnu proizvodnju za 120,000 kn, a mi to nećemo nego rintamo cijelu godinu za manje!!!
 
Posljednje uređivanje:

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
kad je tak pametan, nek ti da odmah 120 000 kuna a ti mu isporučuj pomalo kako dozrijeva kroz godinu...
i ugovor na 5 godina...pfff...pa nije on porezna uprava da te može vezat na pet godina...
ja bi radio, da nebi radio, a neko se drugi za mene naradio i sve uradio ali slabo naplatio...
bil sam kod njega na razgovoru, i puno sam veselije nastavil sadit krumpir, zelje i pažulj...bar sam znal da nemam kome penale plaćat ak se nekaj u proizvodnji zezne...
inače, tikvice i buče za pečenje već niz godina na placevima drže cijenu oko 10 kuna, a kod njega dobiješ jel ono kunu za KOMAD? ...nema veze kolko je teška...
a kivano čuvaš od 9. do 6. mjeseca nagodinu, trifrtalj ga hitiš jer je strunul, a drugo ti plati po kunu?, kolko košta modlica i gajbica u kojima moraju čubit u grijanom skladištu cijelu zimu?
jooooooooooooooooojjjjjjjj...grrr...:toimonster:

Danas probao jesti,,, meni ništ posebno i ne vredi 10 kn kom
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
Vidim da si upućen u sve.Da kod tikve je cijena 1kn-kg a tikva nesmije biti veća od 2 kg.Akod kivana je problem što skladištenje traje jako dugo i za to vrijeme treba ga stalno probirati, jer ako neki strune može zaraziti druge a i cijelu hladnjaću,tako nek on njih sije sam.Prije tjedan dana taj Šulić je bio ovdje kod nas u slavoniji-drenovci i tražio je potencijalne žrtve.Ja sam pažljivo pratio šta govori i zaključio sam da ne želim biti pionir u tome,radije ću ostati pri kupusu,grahu,jagodama i sl.
 
Na vrh