• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

klima....

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,554
Jedni mi traze kunu po gramu. U traktor ide 1100 grama. Znaci od mene bi otplatio bocu od 13-14 kila.
Znam da aparat kosta, ide jos i ulje, uv tekucina...
Dodje mi da si uzmem bocu, crijeva, manometar, vagu i ostali pribor pa sam sebi punim.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,430
Ovaj set je za kućne klime čim ima alat za pertlanje i priključke za plinR410.Dovoljno je imati grupu manometara s pripadajućim crijevima i za nuždu sam pripuniš klimu na traktoru.Naravno moraš imati i plin(vidio na njuškalu da prodaju plin R134 i nitko ništa ne traži od papira)službeno se ne može kupiti .
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,554
Ovaj set, mislim da mi treba i vaga za tocno doziranje plina. Kako ulje dodat na takav nacin punjenja?
Sve skupa me ispadne manje od 3000 kn. To su tri potpuno prazne klime

ljudi bježite od majstora koji imaju kolica s plavim i crevnim manometrom kupljena u tokiču .Ili kak radi moj fednd kupi servis klime na crnom jajetu za 50 %
Klima je malo kopleksniji sistem .

Ima tu sreče ako treba dopuniti sistem koji je iscurio nakon 2-3 godine i opet bude iscurio za toliko , to može napraviti i seoska konobarica .Usput proda priču kako se to desilo zato jer premalo koristite klimu .Klima je ko ona stvar među nogama , koristil ne koristil ona jednom krepa

Ne znam nista o klimama no majstori kod kojih sam isao su znali zasarafit ona dva crijeva i natipkat aparat za kolicinu plina. I to jednom krivo. Svaki drugi kvar nisu imali pojma. Vrati staru gumicu 3 puta i cudi se zasto tu pusta.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,960
Ovaj kod mene nije znao ni napunit klimu.
Dodjem kod drugog..i kaže da je on jelen ako je klima napunjena jer em se nije kompresor palio(premalo plina u sustavu), em je oko 300g plina "stavio" u sustav..
Pa je i napomenuo da nisu svi majstori koji imaju vakum pumpu i manometre;)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Ja sam se morao silom prilika malo upoznati sa rashladnom tehnikom jer imam neke aparate za točeni sladoled i majstori (naravno pojedini) su toliko bahati i slobodno mogu reći neuki da sam se zaprepastio.
Imao sam sreću da poznam jednog starog meštra koji polako prestaje sa radom i upoznao me malo sa osnovama i još malo sam ja dopunio iz literature tako da sada sam sebi održavam sve.
Kupio manometre,vakumku, bocu R22 i bocu R134 . Sitnjuriju i gorionik imam i boli me uvo.
Što znam i uspijem da uradim dobro je , ostalo bacim ili prekrpim. Uglavnom sve sam do sada sebi sredio.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,567
Ekipa, pitanjce. Jel moguće da na kompresoru klime klizi kvačilo zbog nedostatka plina (1kg umjesto 1.5) i nemogućnosti da kompresor tada stlači plin. Hvala.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Pa prije bih rekao da kvačilo kliza zbog toga što ne valja kvačilo.
A provjeri napon na kvačilu pod opterećenjem . Možda imaš negdje pad napona pa nemaš punu snagu elektromagneta .
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,567
Ma kompresor mi je u garaži skinut, pa važem jel ga probat samo stavit gore nazad i napunit ulje i plina kolko treba ili uzet kompresor drugi.
 

irvine156

Iskusan lik
Tu od
10 Svi 2012
Poruka
797
Ekipa, pitanjce. Jel moguće da na kompresoru klime klizi kvačilo zbog nedostatka plina (1kg umjesto 1.5) i nemogućnosti da kompresor tada stlači plin. Hvala.
Ne, baš obrnuto, manje plina=manje tlaka
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,567
Pa to sam i rekao, zar ne, nemogućnost da kompresor stlaći plin, znači nedovoljno plina i nema tlaka točno što si ti rekao.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,960
Kvačilo ne klizi zbog nedostatka plina.
Ako plina nema dovoljno kompresor neće niti raditi da se ne ošteti.
Odnesi majstoru da detektira kvar,jer ako je špula otišla to nije skup popravak.
 

Galda

Iskusan lik
Premium
Tu od
11 Ruj 2022
Poruka
480
slab sam sa niskim naponima, za koju namjenu trebas klimu
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Gledam ovu na baterije

I ovu 12v.

 

Najnoviji postovi

Na vrh