• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Knjižica za plavu naftu

TH87

Član
Premium
Tu od
8 Svi 2016
Poruka
291
Da li fizičke osobe koje se za vlastite potrebe bave poljoprivredom imaju pravo na plavi dizel ili je minimum registrirani opg?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,626
Ak nemaš OPG i nisi u sustavu poticaja, nemaš pravo na karticu i kupovinu plave nafte. Dapače, ne smiješ ju ni koristiti (da ju i kupiš od susjeda).
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
dobio sam karticu jos u 8 mjesecu ali kvota jos nije pustena...regao sam opg u 4 mjesecu. hoce li ista biti od ove godine i plavog dizela?
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
600
Imam viška goriva na kartici, dali je istina da taj višak umanjuju za nagodinu ili imam pravo na istu kolicinu ?
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,364
Svi kažu da ne smanjuju, da dobiješ ovisno o površini...no meni se čini da smanje ako ne potrošiš..
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Dobiješ onoliko koliko ti oni izračunaju s obzirom na površinu,stoku itd...
Nekima ostane a u međuvremenu su smanjili površine ili se broj stoke smanjio pa kažu da su im umanjili jer nisu potrošili...
Uglavnom višak propada,tj stanje ide na nulu i kad dodjeljuju novu količinu računaju po zadnjem zahtjevu za potporu .
 

Nai

Aktivni član
Tu od
11 Pro 2019
Poruka
172
1. Zar se plava ne izbacuje sledece godine 2020/ ili 2021?
2. Bio u savjetodavnoj- moram popisati masineriju,strojeve, parcele zemljista itd.- "navodno" navodno- podebljano - da ce na osnovu toga utvrditi koliko ce mo dobijati plave? Opet izmisljaju toplu vodu.

Rece covek da ispunim i donesem, previse prebacivanja lopte, prireza, poreza, papira- ne mogu ni sami zaposleni da isprate to sve. Tako da za mjesec dva cu znati.

Neki dan uzeo 1500l, 5kuna i 20lipa...i kazu da ce cijena ici gore.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
A da meni će 400 litara ostat šta ćeš nemam kuda s njom ni držat ju nit išta.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Nešto sam dao bilo skoro 500 mislim da je ostalo oko 150 litara
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,218
Ja i kolega sinoć otišli i dovezli 500l,da se ne baci, on digao karticu tek krajem godine, a početkom je otvorio OPG, mislio da neće biti ništa, kad ono valjda u jedanaestom mjesecu su nešto preračunavali dali mu, a ja svoje potrošio do 1, 7, očekivao to preračunavanje a ono ništa.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,692
1. Zar se plava ne izbacuje sledece godine 2020/ ili 2021?
2. Bio u savjetodavnoj- moram popisati masineriju,strojeve, parcele zemljista itd.- "navodno" navodno- podebljano - da ce na osnovu toga utvrditi koliko ce mo dobijati plave? Opet izmisljaju toplu vodu.

Rece covek da ispunim i donesem, previse prebacivanja lopte, prireza, poreza, papira- ne mogu ni sami zaposleni da isprate to sve. Tako da za mjesec dva cu znati.

Neki dan uzeo 1500l, 5kuna i 20lipa...i kazu da ce cijena ici gore.
Kako misliš da će ukinut plavu naftu? Šta misle dati u zamjenu?
Jučer bili u agenciji i spominju nekakvu kontrolu od 3 mjeseca pa na dalje. Kažu da će dolazit na gospodarstva i popisivat sve šta zateknu na licu mjesta.
 

Nai

Aktivni član
Tu od
11 Pro 2019
Poruka
172
Pazi ovako, kaze drug da plave ne moze naci, inace mu je ostalo jos nesto sitno oranja. Izgleda da krece nestasica, sta vec.

Ja sam uzeo 1500l po 5,20kn- pre tipa 5-6 dana

Inace blizu sam granice srbija/bosna... u srbiji znam provjereno da nema plave, posto su ljudi ovde tocili u traktore, sve zive masine- prenasali preko i prodavali :hahah:
Al su kao poljoprivrednici dobijali neki popust na dizel- preko, tako da nisu placali full cijenu. (mada je preko ocajan dizel).

Ja sledeci tjedan nosim popis masinerije u savjetodavnu pa cu znati vise....
 

Najnoviji postovi

Na vrh