• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Knjižica za plavu naftu

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,683
Mi smo dobili u 9. mj. novu količinu nafte za 2012., sad jel to propada ili se
ostatak prenosi u iduću?

to ti propada šta ne iskoristiš ove godine tj, do 31.12, ali čim prođe 1.1. imaš opet pravno na njega za tekuću godinu.. tak je bilo s lani na ovu godinu, a količinu sam imao istu.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ljudi, ako več nemožete kupiti, odnosno iskoristiti svu naftu do kraja godine, bolje je dajte nekom kolegi ili prijatelju koji nema da si podigne nego da vam propadne, jer po svemu viđenom do sad kome je god ostalo, za toliko mu je umanjena kvota u idučoj godini.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Ljudi, ako več nemožete kupiti, odnosno iskoristiti svu naftu do kraja godine, bolje je dajte nekom kolegi ili prijatelju koji nema da si podigne nego da vam propadne, jer po svemu viđenom do sad kome je god ostalo, za toliko mu je umanjena kvota u idučoj godini.

Ovo nije točno meni svake godine ostaje po 1000 litara i nikad mi ništa nije umanjeno ove godine mi ostaje 1400 litara. Ali ako nekom treba ja mu dam.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
A šta kod nas uopće ima logike? To što sam ja gradila kuću i platila porez na svaku ciglu i svaku vreću cementa,prenamjenu zemljišta i sve dozvole,pa mi hoće od sljedeće godine nametnuti porez na to što imam a onaj koji je cijeloga života podstanar i trošio je na ljetovanja i zimovanja neće platiti ništa,jer ništa nema?Nemoj tražiti logiku,logično bi bilo da se provodi obrana od tuče,pa su je htjeli ukinuti,ali nisu.Ali ne zbog logike,nego zato što su za par mjeseci bili izbori,a ja navalila u novinama i u ministarstvu poljoprivede,pa je obrana od tuče ostala.Ne zbog logike nego zbog glasova.Zato ostavi logiku po strani i čekaj što će im pasti na pamet,a kao što vidimo,mišljenja i rješenja mijenjaju ko prljave čarape.Još se na jednome nije osušila tinta,već je za isti problem napisano drugo.Isto tako pograšno ko i prvo.
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
tko nije procitao,,eto ukratko,,,,,,,,,,,

Kazao je i kako su svake godine sve količine plavog dizela koje su bile na kartici sa 1. siječnja svedene na nulu i u prvim danima godine su dostavljene nove količine, no do sada to još nije učinjeno i HPK očekuje da se to što prije riješi
 

baranjac747

Član
Tu od
20 Lis 2011
Poruka
292
evo pošto sam novi u poljoprivredi od 11. mj 2012 godine, pa me zanima kada ostvarujem pravo na plavu naftu, u agenciji mi ništa nisu rekli
 

baranjac747

Član
Tu od
20 Lis 2011
Poruka
292
evo danas sam sve saznao, u agenciji su mi rekli tek u 9 jm. jer još nisam predavo zahtjev za poticaje ,a plavi se obračunava preko poticaja pa tako da imam pravo na plavi tek od 9 mj dok se obračuna poticaj i imat ču navodno pravo na 150l/ha za voćnjake
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
evo danas sam sve saznao, u agenciji su mi rekli tek u 9 jm. jer još nisam predavo zahtjev za poticaje ,a plavi se obračunava preko poticaja pa tako da imam pravo na plavi tek od 9 mj dok se obračuna poticaj i imat ču navodno pravo na 150l/ha za voćnjake

Legla nova kvota plavca danas...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Baš ću pogledat sutra na pumpi da vidim jel i kod nas sjelo
 

Mireek

Član
Tu od
6 Ruj 2011
Poruka
388
Pitanjce,, dal se dobije rabat kad bi se naručila cisterna 5000 litara nafte?? jel zna ko možda?
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
sumnjam ,oni podjele međusobno,na tu količinu samo možeš dobiti 100 lit vode,nažalost:mad::mad:
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Napokon nešto dobro,. bilo je i vrijeme da novi traktori dobiju gorivo za koje su rađeni:drink:
 

Najnoviji postovi

Na vrh