• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koje mliječne krave držite i zašto?

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Sve se da naučit mi smo u ponedjeljak svezali junice cjeli život bile pustene i počeli vodit svaki dan cca 1h do petka
i naučile se super samo ovaj kolega je njoj previse dozvolio pa ga vodala a treču je vodio ovaj iz selekcije jer je ta bila najmirnija

gdje ima bikova ima i strikova
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
koje krave po meni treba držati :)

i onda "nas" ideš uspoređivati sa austrijom???kažem namjerno "nas" jer nemislim na tebe nego na nas ostale koji muku mučimo da opstanemo sa ovime šta imamo..a to za simentalca...pa to je nešto drugo..ići uspoređivati austrijskog i domaćeg simentalca??to nema smisla ni uspoređivati..isto kao i to da i imamo te austrijske simentalce nebi ništa značilo jer se zna kako naši ljudi hrane,a i čime hrane..nažalost mnogi niti uopće nedaju nikakve smjese,čak ni vitamine..tak da nebi htio reći da pametuješ,ali o.k vi držite simetalca,imate vrhunsku proizvodnju i sve 5..ali,velim ali šta sad mi ostali da radimo?da vam se divimo?ili si ti došao na ovaj forum da se samo hvališ?nekužim?stvarno prosvijetli me?ista krava kod mene u mojim uvjetima i kods tebe u tvojim uvjetima 100% neće davati isto mlijeka tako da svi znamo da je poljoprivreda fabrika pod vedrim nebom i nikad se nezna kakva hrana i koliko je bude a mi još uvjek nismo toliko bogati farmeri da bi kravama mogli priuštoti baš sve šta to mogu austrijanci,vjerovatno i ti im daješ sve šta treba pa zato i imaš dobru priozvodnju,ali takvi ko ti su u velikoj manjini i imam neki osjećaj da ti tu likuješ nad nama običnim smrtnicima..nešt kao ja sve znam i moje krave su najbolje i sam mene morate slušati...velim bez uvrede,to je moj dojam...aj uživaj podravec:drink:
 

podravec :)

Član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
492
i onda "nas" ideš uspoređivati sa austrijom???kažem namjerno "nas" jer nemislim na tebe nego na nas ostale koji muku mučimo da opstanemo sa ovime šta imamo..a to za simentalca...pa to je nešto drugo..ići uspoređivati austrijskog i domaćeg simentalca??to nema smisla ni uspoređivati..isto kao i to da i imamo te austrijske simentalce nebi ništa značilo jer se zna kako naši ljudi hrane,a i čime hrane..nažalost mnogi niti uopće nedaju nikakve smjese,čak ni vitamine..tak da nebi htio reći da pametuješ,ali o.k vi držite simetalca,imate vrhunsku proizvodnju i sve 5..ali,velim ali šta sad mi ostali da radimo?da vam se divimo?ili si ti došao na ovaj forum da se samo hvališ?nekužim?stvarno prosvijetli me?ista krava kod mene u mojim uvjetima i kods tebe u tvojim uvjetima 100% neće davati isto mlijeka tako da svi znamo da je poljoprivreda fabrika pod vedrim nebom i nikad se nezna kakva hrana i koliko je bude a mi još uvjek nismo toliko bogati farmeri da bi kravama mogli priuštoti baš sve šta to mogu austrijanci,vjerovatno i ti im daješ sve šta treba pa zato i imaš dobru priozvodnju,ali takvi ko ti su u velikoj manjini i imam neki osjećaj da ti tu likuješ nad nama običnim smrtnicima..nešt kao ja sve znam i moje krave su najbolje i sam mene morate slušati...velim bez uvrede,to je moj dojam...aj uživaj podravec:drink:

u ovoj situaciji svi muku mučimo da opstanemo, samo hoču pokazati primjer kak se nekaj more kad se poštuju neka pravila, godinema se naš simentalac osjemejuje s austrijskim ili njemačika samo je stvar u tem koliko se je tko založil s čim mu se krave osjemnjuju. ja se nadam da več ako je netko na forumu godina da si zna pripremiti kvalitetnu hranu za stoku jer ima stvarno na tisuče komentara o pripremi hrane (neki bitni su popljuvani od strane onih koji nemaju pojima) ali nema veze, bogme ni mi ne dajemo smjesu na preteg kravama (4,1 kg po kravi), i ne tražim nikoga da mi se divi niti čak da sluša kaj pišem, samo da se za nekoliko godin sjeti kaj sem pisal, sigurno da nebude davala isto kod tebe i kod mene (neje bitno zakaj). ne dajem kravama sve kaj treba, jer da dajem imali bi barem 9000 po kravi ali me previše košta pa držim proizvodnju tu gdje je, nemreš reči da sem baš u prevelikoj menjini jer znam 30 farmera koji imaju proizvodnju kao i ja ili još bolju, nisu oni nikaj različitiji od nas drugih samo rade kak treba po pitanju hrane i gentike
neznam sve, niti su moje krave najbolje, ali po tvom komentaru vidim da znam više od tebe, samo kaj ljudi na forumu budu prije poslšali tebe nego mene jbg.. krivi ti je dojam
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
u ovoj situaciji svi muku mučimo da opstanemo, samo hoču pokazati primjer kak se nekaj more kad se poštuju neka pravila, godinema se naš simentalac osjemejuje s austrijskim ili njemačika samo je stvar u tem koliko se je tko založil s čim mu se krave osjemnjuju. ja se nadam da več ako je netko na forumu godina da si zna pripremiti kvalitetnu hranu za stoku jer ima stvarno na tisuče komentara o pripremi hrane (neki bitni su popljuvani od strane onih koji nemaju pojima) ali nema veze, bogme ni mi ne dajemo smjesu na preteg kravama (4,1 kg po kravi), i ne tražim nikoga da mi se divi niti čak da sluša kaj pišem, samo da se za nekoliko godin sjeti kaj sem pisal, sigurno da nebude davala isto kod tebe i kod mene (neje bitno zakaj). ne dajem kravama sve kaj treba, jer da dajem imali bi barem 9000 po kravi ali me previše košta pa držim proizvodnju tu gdje je, nemreš reči da sem baš u prevelikoj menjini jer znam 30 farmera koji imaju proizvodnju kao i ja ili još bolju, nisu oni nikaj različitiji od nas drugih samo rade kak treba po pitanju hrane i gentike
neznam sve, niti su moje krave najbolje, ali po tvom komentaru vidim da znam više od tebe, samo kaj ljudi na forumu budu prije poslšali tebe nego mene jbg.. krivi ti je dojam

a ne mene nitko nemora slušati,niti koga budem savjetovao,niti imam škole za to..ja sam obični poljoprivredni mehaničar koji ima krave recimo silom prilika..nevidim tu ništ posebno,posao ko svaki drugi,ima svojih mana...
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
u tem je problem kod velike večine kod nas

točno da je to problem svih nas jer radimo kak možemo i neradimo nauku oko toga..a što se tiče toga kako ti radiš,evo ti tvog primjera:rekao si da više nikad nebuš sijal sirka,da to niš nevalja..e pa mili moj kod mene sirak lani bio visok 3,metra i 60 centimetara....znači da ipak neradiš nešt kak treba,a misliš da si u svemu u pravu..a što se tiče toga da svatko može proizvesti dovoljno hrane ,e pa mi objasni molim te kako da su lani mogli recimo slavonci kad im kokuruz podbacio oko 70%?ti jednostavno nekužiš osnovno pravilo poljoprivrede a i života općenito a to je da je sve RELATIVNO.....ali ni nekrivim te,još si mlad i nadobudan,budem te pitao kad dođu žena i djeca a roditelji ti nebudu mogli više raditi..e onda ćeš malo drugačije gledati na neke stvari...samo moli boga da bude zdravlja...:icon_super:
 

podravec :)

Član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
492
točno da je to problem svih nas jer radimo kak možemo i neradimo nauku oko toga..a što se tiče toga kako ti radiš,evo ti tvog primjera:rekao si da više nikad nebuš sijal sirka,da to niš nevalja..e pa mili moj kod mene sirak lani bio visok 3,metra i 60 centimetara....znači da ipak neradiš nešt kak treba,a misliš da si u svemu u pravu..a što se tiče toga da svatko može proizvesti dovoljno hrane ,e pa mi objasni molim te kako da su lani mogli recimo slavonci kad im kokuruz podbacio oko 70%?ti jednostavno nekužiš osnovno pravilo poljoprivrede a i života općenito a to je da je sve RELATIVNO.....ali ni nekrivim te,još si mlad i nadobudan,budem te pitao kad dođu žena i djeca a roditelji ti nebudu mogli više raditi..e onda ćeš malo drugačije gledati na neke stvari...samo moli boga da bude zdravlja...:icon_super:

mi smo si hvala bogu dali truda i otkrili kaj ne valja oko sirka a to nitko nije spominjal, neznam gdje sem napisal da sem u svemu u pravu jer da to mislim sigurno nebi bil na forumu
mogli su umanjiti štetu kao i ove godine kaj najavljivaju sušu tak su i za prošlu, glediš kaj da posiješ da je dobro a da se skida to te suše, i ako ima vlage još more iči po tem kukuruz
možda jesem nadobuden, zapravo sigurno jesem jer da nesem nebi ovak radil, a tata mi i ovak nemre puno raditi radi kičme jbg radi toga sem prije 2 dana bil na operaciji bruha
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
podravec dali su ono danas bile vaše krave u plodovima zemlje,ili od drugog prezimenjaka
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
i onda "nas" ideš uspoređivati sa austrijom???kažem namjerno "nas" jer nemislim na tebe nego na nas ostale koji muku mučimo da opstanemo sa ovime šta imamo..a to za simentalca...pa to je nešto drugo..ići uspoređivati austrijskog i domaćeg simentalca??to nema smisla ni uspoređivati..isto kao i to da i imamo te austrijske simentalce nebi ništa značilo jer se zna kako naši ljudi hrane,a i čime hrane..nažalost mnogi niti uopće nedaju nikakve smjese,čak ni vitamine..tak da nebi htio reći da pametuješ,ali o.k vi držite simetalca,imate vrhunsku proizvodnju i sve 5..ali,velim ali šta sad mi ostali da radimo?da vam se divimo?ili si ti došao na ovaj forum da se samo hvališ?nekužim?stvarno prosvijetli me?ista krava kod mene u mojim uvjetima i kods tebe u tvojim uvjetima 100% neće davati isto mlijeka tako da svi znamo da je poljoprivreda fabrika pod vedrim nebom i nikad se nezna kakva hrana i koliko je bude a mi još uvjek nismo toliko bogati farmeri da bi kravama mogli priuštoti baš sve šta to mogu austrijanci,vjerovatno i ti im daješ sve šta treba pa zato i imaš dobru priozvodnju,ali takvi ko ti su u velikoj manjini i imam neki osjećaj da ti tu likuješ nad nama običnim smrtnicima..nešt kao ja sve znam i moje krave su najbolje i sam mene morate slušati...velim bez uvrede,to je moj dojam...aj uživaj podravec:drink:

tu si napiso sve večinu stvari kako je ..
Ali u tome i je problem sto večina seljaka neracuna koliko im je potrebno krme i kakve kvalitete, i ako je susna god treba posijati vise ili smanjiti broj stoke a da preostalo funkcionira kako treba, u proizvodnji imaju tri faktora hrana genetika i držanje

jer ako zivotinje nehranis kako treba to ne samo da smanjuje proizvodnju več uvelike povečava izlučenja zbog reproduktivnih problema
a sto podravac kaze ko je vodio računa o genetici mogao je imati u štali u ovih 10 god sve austriskog sim
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
p6wb.jpg
[/IMG]

b6my.jpg
[/IMG]


Evo mojih simentalki vani. Ova druga sa rogovima je kupljena u 4.mj i bila je kost i koža. Sad je malo došla k sebi.
 

mate22

Član
Tu od
18 Lis 2009
Poruka
420
jel to imaš iza štale tu livadu za isput pa ih samo pustiš il ih moraš vodit negdje. jbg lijepo to izgleda, a ja uvjete nemam za tako nešto trenutno. super mi je što su koristiš ulare ko konji. kad više ne budem imao rogova u štalu, bude sve krave na vezu ko konji sa ularima :)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Sve je povezano. Ujutro podojim i pustim van. Ti ulari mi služe za vođenje samo u štali je na vezu.
 

jugi

Član
Tu od
9 Lip 2013
Poruka
184
kreso ti cuvas samo simentalca? :) ja moje sam izvodio na pasu nekih 2 km daleko ali sad gori i nebo i zemlja pa nema sta da pasu,ocekujem kisu pa s jeseni idemo opet u prirodu :) uskoro budu slike mojih krava :D
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Dobre su ti krave, nisu mršave. Izlaze li često vani? Jel ti ograđen ovaj ispust ili ih moraš čuvati.
 

Najnoviji postovi

Na vrh