• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koje mliječne krave držite i zašto?

jugi

Član
Tu od
9 Lip 2013
Poruka
184
nazalost nije ogradjen, to se kod nas zove bujica ili da ga prevedem drzavno zemljiste od koje je i bog digao ruke, ima pad sa tri strane nezgodno za obradu a niko to ne izdaje, i sve tako prema planini jastrebac :D, moramo da ih cuvamo ove tri su mirne gde ih postavis pasu i ne dizu glavu, a ova jedna starija nju moras da drzis vezanu, ili ode na planinarenje hahah :D, e ova sto je 90% bela nju sam osemenio sa hatke bikom, ima u temi osemenjavanje verovatno si video, ostala je stelna a uska je pozadi valjda ce sve proci dobro :)
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
To bi mogao ograditi el. pastirom i riješiti se čuvanja. On je lak za postaviti i prenijeti a dobro čuva stoku.

Ovu što je uska pozadi samo puštaj nek hoda vani i neće biti problema.
 

jugi

Član
Tu od
9 Lip 2013
Poruka
184
ha :(think):, kad bi samo poceo da ogradjujem legla bi mi prijava samo tako.... od dusevnog bola jer ugrozavam prirodu pa na dalje.... ma kakvi ja to u rano prolece pre podne do 12 i kuci one zadovoljne, toliko se naruckaju kao loptice su :D:
 

jugi

Član
Tu od
9 Lip 2013
Poruka
184
zavisi koje i cemu namenjene...ako mislis na mleko moje recimo ove dve mogu dati ukupno do 70litara ali ako imas kvalitetnu hranu u suprotnom dace ti kao i meni 40 litara :) tj jedna 20litra
 

podravec :)

Član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
492
s njima imaš posla ko i s njih 10, a to ti je premalo mlijeka da bi imal neku zaradu, sad ako ideš na krava tele i imaš svoje zemlje pustiš ih i praktički te briga za nje
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
I SUSTAV KRAVA TELE JE JEDNAKO ZAHTJEVAN KAO I MLJECNI ALI KAD OSIGURAŠ SVE POTREBNE UVJETE NEKAKO IDE

vidim sad da smo komentirali izlozbu holsteina u gudovcu prije nekoliko postova dal si bio ove god
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

podravec :)

Član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
492
Nemaš mužnje, a to ti je velika prednost tj ušteda vremena i manje brige oko bolesti vimena :)

bil sem samo ko turist u petak i nedjelju pošto su mi sve 3 s kojima sem planiral iti "imale" zararni rinotraheitis goveda (ZRG) a kad se pocjepe 3 tjedna nemru iti u transport, mi smo ih cijepili 2 tjedna prije izložbe tj čim su došle analize krvi pa nesem mogel iti :/
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jugi

Član
Tu od
9 Lip 2013
Poruka
184
cekaj malo kako nikakva zarada tj mala...sa 4 krave imas oko 120litra mleka manje od 100 nije...litar mleka puta cena pa vidi sam...a hranu ako sam proizvodis imazarade,od 100litra mleka imas mesecno oko 900 evra bar kod nas...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
kad bi 4 krave imale 120,a nemaju ni 100 l mlijeka,
jedne od boljih farmi imaju muzni prosjek 25 l
a to vise nisu 4 krave tu je jedna u suhostaju 35% izlučenje znači i dvije junice koje čekaju i opet se neisplati
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
junica koju sam ja vodio dobila je prvo mjesto zato pitam
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

podravec :)

Član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
492
ko si vodil HF junicu nesem videl kad me u subotu nije bilo na sajmu, a i HF-a pogledam čisto da vidim tko je tam od izlagača, jer tam su belje i salaš napravili sranje tj otjerali ostale izlagače pa mi to nije onaj gušt za gledeti
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jugi

Član
Tu od
9 Lip 2013
Poruka
184
ja za sledecu laktaciju namestam da mi se tele u periodu od mesec ipo dana,,....4 krave mozes namestiti da se tele u razmaku od 10 dana... ja cu da probam sa tri krave pa cemo videti,mozda bude i cetvrta ali manjak zemlje za obradu cini svoje,....sigurno da ima mnooogoposla kad su teljenja tako blizu,ali mislim da se isplati, kod mene na jugu srbije zarada na mleko od 400 evra mesecno je puna kapa :) mada ja tezim ka duplo,...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Jako teško budeš uspel da ti ostanu sve 4 bređe kad bi tebi pasalo, a opet da budu imale puno mljeka. Ljepo je za čut da još postoji negdje netko ko je zadovoljan sa zaradom sa četri krave. Kod nas takve stvari doslovce ne postoje, a i stvarno narintat se ko konj za četri krave, a zarada takva da ti nije ni upola dosta da bi podmirio režije. ***** ti život i EU. Moli boga da te amerikanci ne oslobode i da živiš u slobodi i demokraciji i da ti Europska Unija ne zove k sebi da ti procvjeta standard i da dobiš pune vreče eura. Potpisal bi odma ono vreme kad smo bili neuki i u selu bilo 4 laktofriza i svaka kuća po 2-4 krave. Sad jedini u selu imamo ja i jedan stari krave, a laktofriza nema već godinama.
 

jugi

Član
Tu od
9 Lip 2013
Poruka
184
Ja bih cuvao 10 krava,ali nema zemlje za obradu tj nemamgde da navatam hranu za njih :), ...licno nisam za evropsku uniju jer iz mog malog iskustva jos se niko nije rodio da hoce nekog prihvatiti za dzabe kao evropska unija nas... ja radim i voce i dopunjujem koliko toliko, eh da ima obradive zemlje lako bih,al kad nema.... razmisljam da se preselim negde gore blizu glavnog grada, ili neka malo dalja okolina, ....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,952
Dečki, nemojte citirati prethodnu poruku klikanjem na Odgovor, već odgovarajte pisanjem u kućici Brzi Odgovor.
Sad je nekoliko postova ispravljeno, a ubuduće budu obrisani..
I još nekaj: prvo slovo u rečenici mora biti VELIKO. Pa to je pravopis iz osnovne škole.
Pročitajte malo pravila foruma!
 
Posljednje uređivanje:

jugi

Član
Tu od
9 Lip 2013
Poruka
184
Dobro izvinite :) Kad kucam mrzi me da pretisnem shift ili caps look, al ubuduce, vodicu racuna oko pravopisa :)
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Nemam slika to sam isao ispred firme,
gle salaš i belje imaju toliko krava da mogu izabrati
nama su iz hpa iz boksa od 120 kom izabrali tri kom i nisu po ničemu posebno odstupale i ova dobi prvo mjesto
 

Najnoviji postovi

Na vrh