• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koje su felge bolje

  • Temu pokrenuo bosniahos
  • Datum prvog posta

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Trebam dvije felge i gume balonke 15ice, pase od Creine, za prikolicu Tehnostroj 5 tona. Moze i nove ko ima.
 
B

bosniahos

Guest
-

Ako tražiš nove imaš u Pintara u Bijelovaru.A kod njega nema što nema.Poprijeko bivše tank baze.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397






znate li koriste li se na cemu ovakve felge? sredisnja rupa 22cm, 8 sarafa, raspon rupa je 28cm. felga je 16" pa me zanima ako bi se dale naci druge felge sa nekom dimenzijom do koje se lakse dolazi..?

kolega je na svojoj prikolici izrezao srce i navario na 22,5" felgu. stavio je gore niskoprofilne gume da prikolica nebude previsoka i sve to super funkcionira ali ne svidja mi se to bas previse. to bi ostavio kao zadnju opciju..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
To je neka felga od mini labudice, znači nešto iz kamionskog asortimana.
Ima moj stari na poslu mini labudicu tandemku i ima gore gume 17", niskoprofilne, a širine jedno 40-50 cm
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
felge su inace sa ceske prikolice. nisam bas najbolje slikao, ali evo jos slika, dvije sa njuskala..

felge-slika-19017067.jpg


felge-slika-19017068.jpg
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Meni baš djeluje tipično kamionska felga, samo malog promjera naravno. Kak imaju ove niskopodne labudice i tandemke kamionke.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
hm, vec sam uspio naci nesto.. kamionske felge, rupa 221,00 raspon vijaka 275,00
to bi ugrubo bilo mozda i to. samo jos offset vidjet i naci polovno za neke normalne novce..

naravno, svaka informacija je i dalje dobro dosla..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kaj planiraš s tim felgama??

Neka prerada na onu tvoju crvenu bunkerašicu??
 

Alfada Jadarko

Aktivni član
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
994
hm, vec sam uspio naci nesto.. kamionske felge, rupa 221,00 raspon vijaka 275,00
to bi ugrubo bilo mozda i to. samo jos offset vidjet i naci polovno za neke normalne novce..

naravno, svaka informacija je i dalje dobro dosla..

mislim da sa TAM 110, (vojnog) paše koli me sječanje služi ima 8 šarafa i 18 cola gume 12x18, a toga mi moralo biti na njuškalu inaće postoje neki standardi, t.j. 5, 6, 8 i 10 šarafa
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
sta planiram..
sad na kraju sezone kukuruza mi je eksplodirala jedna guma tako da sam ostao bez rezervne. ove 4 su prilicno stare, jedna je dosta potrosena, ispucale su na bokovima a trpamo vise i vozimo brze nego su navikle.
polovna guma sa felgom bi me dosla cca 1000kn u pitaj boga kakvom stanju.
nova guma te dimenzije kod vulkanizera u blizini je cca 1900kn. nalazili su ljudi i po 1500kn takve, ali nisam se jos primio telefona da potrazim.

razmisljam da bi mozda sa polovnim felgama i gumama (ako bi nasao odgovarajuce) prosao jeftinije nego da kupujem nove gume za ove felge.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kolega je baš nedavno stavio kamionske gume R22.5 na prikolicu za drva s kranom, veli da se preporodio.
Inače gore su original 18" gume balonke, jedna nova košta oko 1500 kn, a on je kupio kod vulkanizera sve 4 kamionke guma+felga za 2000 kn.
Dao je napraviti srca, izbušio rupe i evo ga vozi ko lud, gume ni ne primjete teret, a kupiš ih kod vulkanizera za 200-300 kn u slučaju da vrisne.
 

Alfada Jadarko

Aktivni član
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
994
sta planiram..
sad na kraju sezone kukuruza mi je eksplodirala jedna guma tako da sam ostao bez rezervne. ove 4 su prilicno stare, jedna je dosta potrosena, ispucale su na bokovima a trpamo vise i vozimo brze nego su navikle.
polovna guma sa felgom bi me dosla cca 1000kn u pitaj boga kakvom stanju.
nova guma te dimenzije kod vulkanizera u blizini je cca 1900kn. nalazili su ljudi i po 1500kn takve, ali nisam se jos primio telefona da potrazim.

razmisljam da bi mozda sa polovnim felgama i gumama (ako bi nasao odgovarajuce) prosao jeftinije nego da kupujem nove gume za ove felge.
¸

ja sam prošle godine u Osekovu kupio 2 felge sa gumama 9 x 20 za 1000 kn i to cjena OK, mislim realna, ali su felge sa 6 rupa centar 16 cm,

- koja tebi dimenzija guma od 16 cola treba za tvoje felge, imam jednu Krone prikolicu 4,50 x 2 m, i na njioj su 750x16 sa 14 platana, prikolica je iz uvoza, ima lisnate opruge i nosi sve terete bez ikakvih problema 5-6 tona bez ikakve greške
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
nebi isao na 20 ili 22,5" radi visine prikolice. mislim da bi 19,5 bio najbolji izbor ali sve je ovo za sada samo prikupljanje informacija pa cu vidjet sa direktorom sta cemo i kako..

trenutno su gore 10.5x16 sa 14 platana. nasao sam prije na netu nosivost, mislim da je bila 2250kg sto bi bilo ukupno 9t. meni prikolica + teret redovito vagnu preko 11t..
 

Alfada Jadarko

Aktivni član
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
994
Posljednje uređivanje:

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
gledao sam taj oglas par puta ali neznam.. nekako mi se ne svidjaju. nebi bas htio nakaradu napraviti od prikolice :mrgreen:
a i offset mi nebi pasao. ako se pravilno okrenu, bio bi mi preuzak trag u odnosu na original, ako se kontra okrenu, bile bi sire od sanduka. znaci opet rezi srce pa vari..
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,868
ne nisu, idu i šire, trebao bi probat ih okrenut bas da vidim kak to izgleda, inače prikolica je stabilna i ovako kak je.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pitanjce!!

Što točno od kamionskog programa nosi gume 17.5 cola?? Dal su to neke niske šlepe ili labudice ili što??

Dal je teško nabaviti polovnu gumu tih dimenzija??
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
mali kamioni se kotrljaju na 17,5 zar ne?
imas guma na njuskalu koliko hoces. na sta bi to stavljao?
 

Najnoviji postovi

Na vrh