• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koje su felge bolje

  • Temu pokrenuo bosniahos
  • Datum prvog posta

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
balonke su ti gume za prikolicu bez zračnica tj. tubeles na ovim novijim prikolicama to je tvornički iako sam mišljenja da su te gume vrlo tanke i lako ih je probiti

slažem se s tobom, vrlo lako ih je probiti ;)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Zašto gume 16" izumiru????

Pa kod nas imaš more guma za prikolice s puno platana 12, 14 ili 16, očeš srpske, očeš kineske, očeš poljske, očeš turske 16", klasičnih dimenzija 7-50 16" ili 6-50 16.:mrgreen:

Ja se uopče ne zamaram s gumam kad ih možeš kupit bilo gde. A na svima prikolicama su takve gume, osim gde se 15 cola balonke, a i tih ima gde god očeš.
Novih da ..tko si ih može priuštiti .
 

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
tubles guma teže ekslodira i manje se grije ako se vozi po asvaltu, a za probiti je isto kaj onih dva milimetra zračnice bude sprečilo nešto da se ne probuši, bolji je tubles
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Po čemu si zaključio?

Tubeles gume su i na traktoru pa se ne probijaju samo tako..

Drugi dan kad sam dovezo novu prikolicu sam probušio prednju gumu pritiskom na kočnicu, nekaj je bilo u pjesku na kaj se napičila i puštala je, sva sreča da postoje oni neki ljepljivi čepovi koje vilkanizer ugura unutra s jednm specijalnim šerafcigerom i izvuče van tak da zakrpa tu rupicu. eto loše iskustvo...
No, tubeles se dobre gume, ne tvrdim suprotno.
mislim da su slabe s bočnih strana, da brzo ispucaju...

Kad si več spomenuo traktor, da vidiš kak je kolaga na hurlimanu poderal zadnju gumu s unutarnje strane po bočnoj stranici, pukla je koda si ju s nožem prerezal, a samo trenutak neopreza.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Za takve poslove vrijedi ona stara;daj budali nakovanj i to če slomit:D

Nisam rekao da je nemoguče prepičit tubeles,ali daleko od toga da ne valja..

I sam si rekao "nekaj je bilo u pijesku" da nije bilo toga nebi se ništa desilo,eto razlog je tu,a nije razlog taj da je guma slaba-:mrgreen:
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Nemojte miješati kruške i jabuke . Tubeles guma i guma sa zračnicom nije u kvaliteti nikakva razlika osim u felgi i brtvljenju gume na felgi . To o večem ili manjem grijanju gume ovisi da li je guma radijalna ili dijagonalna što je razlika u položaju platna u samoj gumi . Radijalne gume podnose veće brzine i manje se griju .
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
One koje su čvršće da možeš gumu više napumpati jer nije problem naći polovnu gumu 16 cola od recimo labudice sa 16 platna koja izdrži pritisak od 6 bara , a felga se jednostavno raskoli .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Za takve poslove vrijedi ona stara;daj budali nakovanj i to če slomit:D

Nisam rekao da je nemoguče prepičit tubeles,ali daleko od toga da ne valja..

I sam si rekao "nekaj je bilo u pijesku" da nije bilo toga nebi se ništa desilo,eto razlog je tu,a nije razlog taj da je guma slaba-:mrgreen:

Nemam ja ništa protiv tubelesa, da pače....:mrgreen:

Kaj se tiće felgi, imam na staroj dvoosovinskoj prikolici gume od Turbo Zete, 7.50-16 14 platana, to nezna koliko tereta može nositi, ali je jedini problem kaj se felga raskoli dok joj je previše :D,a felge su obične jednodjelne.
 

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
Trebam zamijenit felge na manjoj prikolici jer orginalne su one stare dvodijelne a srca su im ispucala oko vijaka.Nakon svakog varenja sve više nastavljaju pucat.Te felge su nekad bile dovoljne za ondašnju upotrebu.E ovako imam sad na ponudu felge sa gumama za neku malu paru,to su felge 16 cola i imaju oni prsten kao kamionske.Dali bi to bilo ok. uzet jer mi lokalni vulkanizer rekal da je to sranje i da ću s njima imat problema.Neki pak kažu to je ok. i te češ gume u slučaju remonta zračnice moć sam uradit izmijenit,Dal to vulkanizer vuće na svoju stranu kad mi kaže da uzmem klasične felge bez prstena ili ovi drugi griješe.Kako se s njima najbolje i najsigurnije radi dok se mijenja guma.Molim savijet.Hvala

koliko je to malo para i na koju prikolicu to ide
 
B

bosniahos

Guest
-

One najmanje koje kao što sam i napisa nekad su imale dvodijelne felge.A cijena više nije važna kad sam ih uzel već.Ja to uzimam u cigana na šrotu.Stare su ispucale oko šarafa,sve san napisa.To koristim za nešto prevest nezgrapno za utovar u veču prikolicu i višu.Naravno treba izmijenit središnju ploču kod strojobravara na strugu.Ito će me koštat sve skupa sto eu,znači gume kakve takve i felge sa preradom u majstora.Eto da ne misliš da bih nešto tajia.Ako može još potpitanje ima li kakav link kako se radi sa takvim felgama.Dok su to neki radili meni je pamet išla na drugu stranu tako da ito neznam.Hvala.
 

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
pogledaj na teme: imt prikolice strana 9 tamo stavio kako sam ja preradio felge,ako te nešto zanima pitaj
 

zagorec

Član
Tu od
16 Svi 2011
Poruka
99
čitam temu i dvoje kolega napominje kak nije problem nabavit gume 16" od labudica:scratch
ljudi,sve novije labudice imaju gume 215/70r17.5 i tih guma ima na bacanje po 100 kn komad,a guma od labudica nema!!!
prije nepunih 2 mj. sam na ljutomerci 3t ubacival srca na felge 17.5 sa tih 15"labudica(15 a ne 16 kak neki tvrde,gume su 8.25 r 15-od labudica)
 

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
tak je, i mali kamioni do 7,5t ntr mb 814 ili man 8,163 voze na 215/70/17,5 i tih guma imaš koliko voliš, a baš za sto kuna nemoreš nać dobru gumu, 7,5-16" su koristile zastava kamioni a njih je sve teže nać na cesti, pa tako i gume 16"
 
B

bosniahos

Guest
-

Neznam momci tako je uvijek bilo, dok trebaš nemereš ih nači a opet odnekud vuč, ostavit za poslije dat pare kojih niko nema previše.Nema ih kažete a na šrotu umene cigo ima čakiju i gumu izrezuje jer mu se guma ne sviđa,on treba željezo.Slušam dođe čovijek jadan u putu mu pukla guma,a za novu nema pare,prosi cigu kumi ga a nigr oće 150 kn za gumu.Neču se miješat jer snjima imam dogovor o nenapadanju.Jebat ga taki je živat.
 

Najnoviji postovi

Na vrh