• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koje ulje točiti u kočnice Fendta??

  • Temu pokrenuo FENDT 310
  • Datum prvog posta
F

FENDT 310

Guest
Javi se za mjese-dva, da vidimo rade li još.


dogovoreno
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
I ja sam u svog odzraciavo sustav, pa sam dolio UK4, vidjet cemo sto ce biti.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Na novije traktore u koćnice ide i ATF (sama,hurliman itd) ali većinom UK, a osjeti se i po mirisu
A po okusu nema razlike :?
 
Z

Zvonae

Guest
Mineralno ulje ili LHM, Pentosin... se koristi svugdje gdje postoji mogućnost da ulje koje se koristi za kvačilo ili kočnice dođe u dodir sa uljem u kojem se nalaze kvačilo ili kočnice.
Npr. kod Fendta 514 kvačilo je u ulju i ako propišaju gumice na cilindru koji aktivira kvačilo to ulje se neminovno miješa sa uljem u kojem je kvačilo. E sad ako je u tom cilindru LHM nikom ništa, a da je UKA eto pizdarija jer to tehnički nije ulje.
Znači kod mokrog kvačila i kočnica LHM, a kod suhih UKA.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Kod mene na cepu od boce hidraulicnog sustava kocenja se nalazi oznaka SAE 1703a, na UK 4 stoji SAE 1703f, moze li ici UK4 umjesto ovoga, posto takvog sa oznakom a nisam mogao naci, i sto uopce znace ove oznake.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
je li to normalno kad stisnem pedalu jedne kocnice, odrazava se na kocnicu drugog tocka, podize i drugu papucicu, veca sila je normalno na ovoj koju stiscem, ali dio sile se prenosi i na drugi tocak, zasto se to desva, kocnice su hidraulicne, a ima nekakav ventil koji raspoiredjuje tu silu. Mozda da nebi doslo do zanosenaj pri naglom kocenju, mada bih volio da to ne radi, pa da mogu blokirati tockove odvojeno zbog lakseg okretanja, traktor ima prednju pogon,samo me zanima moze li se to postelati ili da izbacim potpuno.
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh