• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koji je ovo plug

H

Helena

Guest
Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Dali netko zna koji su ovo plugovi?I imaju jedan problem krivi se osovina na koju se kače već je dva put ispravljana kao da je tvornička pogreška jer imaju isti takvi kod susjeda ali se oni ne krive.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Leopard je..
joj kako je dobro opremljen a ne koristi se ni točak ni crtalo :twisted:

a zašto :?: :?:
 
H

Helena

Guest
marko hurlimann xa86 kaže:
Leopard je..
joj kako je dobro opremljen a ne koristi se ni točak ni crtalo :twisted:

a zašto :?: :?:
Marko jako dobro pitanje . "Zašto" . Ja i suprug smo krenuli u razvoj obiteljskog gospodarstva po načelu da sve što pokušamo uraditi moramo znati zašto to radimo ,ako smo kupili plug ,onda imam jaku potrebu da o tom plugu naučim ama baš sve ,proizvođač ,njegove karakteristike i sve ostalo .Vidimo na ovom forumu da svi vi koji se već duže vrijeme bavite poljoprivredom imate to osnovno znanje .Zato i ovo tvoje pitanje" zašto se ne koristi " je opravdano ,ovdije kod nas u našoj regiji se ljudi bave poljoprivredom po načelu "šta on meni ima pametovat ja se bavim oranjem 20 godina ,a nezna kako se zove plug i nezna zašto koristiti crtala i kotač pa ga ne koristi .Zato bi te molio da napišeš tko je proizvođač ovoga pluga i koja je veličina , i tvoje mišljenje dali je prevelik za Ursusa -C355. :scratch
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
ovo je Leopard ako se ne varam 12 cola..
to je plug dobar za ursus c-355, i svakak koristiti crtala,imaš temu kako poštelati crtala ;)
a kotač vidim da je naknadno stavljen i neznam zakaj je tak jako naprijed bolje da je iza tak da neznam kak to funkcionira.
 
B

Bobo

Guest
Ako vec imas crtalo i prednje i zadnje, bolje je s njima orati, nego bez njih. Nisu bez veze izmisljana, zer ne?

Lakse je i traktoru vuci, a s crtalima povecavas trajnost daske pluga a za iduci prolaz u oranju imas cistu "stazu" za desne kotace.

Ovako naprijed postavljen kotac na plugu je vise stete, nego koristi. Kotac mora biti iza da se plug na njega osloni i da top-link poluga bude rasterecena u oranju (idealan slucaj), a ako je kotac naprijed, poluga se samo vise opterecuje, jer mora drzati "vagu" pluga. Kotac prvoj brazdi ne da u dubinu, a polugom riktas dubinu straznje...

Preporucam izbjegavati koristenje kotaca pomaknutog ovoliko naprijed, i po mogucnosti da ga se premjesti na zadnji dio pluga, jer je uvjek oranje lakse s koacem nego bez njega.

Ako je ovo 12" plug, on je za ursusa 355 taman po mjeri...
 

dado 1

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
185
pa to je apsolutno isti plug kao moj kostajničanac,samo što moj nema kotača...
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Imali mi takvog leoparda ali 10 cola, i bio nam mal za c-360. Inače plug je orao perfektno. Evo ti video kako se štimaju crtala i plug pa....

[youtube:22k6itg6]ALCb2tBkDAo[/youtube:22k6itg6]

I jedan za koji netreba prijevod
[youtube:22k6itg6]4tA5lpnyhDg&feature[/youtube:22k6itg6]

bdw, kako se uspije smotat osovina? Vjerovatno je već motana, najlakše bi bilo nać drugu osovinu ne motanu.


edit: Koliko vidim s slike osovina je ravna, pa probaj zamijenit strane jer na desnoj je poluga za kvačit i greda pluga bliže pa se i ova motana strana tu nebi trebala ponovo motat.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Neki IMT-ov plug ti je ovo :!:
ma naravno da radi dobro i da vrijedi tih 250E..
 
T

Toyo

Guest
čovjek koji trži ovaj plug traži da je ovo 12cola, a ni on nezna koji je proizvod
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Toyo daj mu 200e i dobro tebi dobro njemu. Pazi samo da nije motan
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma to je IMT 756, tj 2x12'' visoki klirens sa oltovim crtalom i onim tanjurima umijesto povišenja na daskama :mrgreen:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
ŠANANA kaže:
Ma to je IMT 756, tj 2x12'' visoki klirens sa oltovim crtalom i onim tanjurima umijesto povišenja na daskama :mrgreen:
ali ima daske neke čudne..nije neka IMT boja :scratch
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
marko hurlimann xa86 kaže:
[quote="ŠANANA":2kc46i4j]Ma to je IMT 756, tj 2x12'' visoki klirens sa oltovim crtalom i onim tanjurima umijesto povišenja na daskama :mrgreen:
ali ima daske neke čudne..nije neka IMT boja :scratch[/quote:2kc46i4j]

koliko vidim po slici da su obične imt daske, a boja, pa prefarban je u malo drugu nijansu vjerojatno!
 
B

Bobo

Guest
Decki dragi, po vise stvari se i iz aviona vidi da ovo nije IMT plug, bar ne u original stanju, a vi pisite sto god hocete.

Sta je JE, za 200€ covjek nece propasti. Ako nista drugo, ima dobro crtalo na plugu ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh