• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koji je ovo plug

D

DADAC

Guest
Da su lemeši ok stajal bi i bez kotača da ga drži!!!!!!!! ;)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
OLT PTO-2.25 je to.....I lemeši na ovome plugu su još dobri :!:
Ovo je novi takav plug..
PTO.jpg
 
C

Chajks

Guest
auuuuu je...te pa od kad znam za sebe ne sjećam se da su na mojem plugu bili takvi lemeši :mrgreen: To je moj deda još raubal, a poslije njega ja i samo sam ih daval svakih par godina kovaču da ih skleplje i naoštri :D

Nego, kakvi su vaši dojmovi o tom plugu ?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Odličan plug ;)
Osnovna karakteristika pluga PTO-2.25 je njihov promjenjiv ovjes, što omogućava oranje uz samu među, ogradu ili drvored. Plug se odlikuje spiralnim daskama koje savršeno premeću i mrve plasticu i kod relativno plitkog oranja. Idealan je izbor za oranje pri uzgoju povrtlarskih kultura.
 
D

DADAC

Guest
ja ga zatjeram u zemlju do jaja, skoro pa rama ide po zemlji, ore A1, jedino nije za cjeline bez crtala!
Moj kovač mu otegne špicu tak da su lemeši skoro 5 cm duži nego tvornički i vozi dok ih ne potrošim dokraja.
Onda su dobri za ona pera na kraju dasaka!
Jedino su mi prebačeni skroz na prve rupe, vidim da su tvoji prošireni za dvije dalje.
Ja ih zovem sportski plugovi.
Za ozbiljniji posal ipak koristim imt-a!
 
C

Chajks

Guest
ok, fala na iscrpnim informacijama. Sad sam dobil volju da kupim nove lemeše, to prišrafim pa da ga malo provozam po njivi gore dolje :mrgreen:
Nego, ako su prebačeni na prve rupe onda režu užu brazdu ili kaj?
 
D

DADAC

Guest
A onda su mi brazde jednake. ako ga gurnem tak kak je tvoj prva mi je puno veća brazda, teško ga traktor vuče (vladimirac)
 

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
evo slike sa zakašnjenjem

toky09 kaže:
nisam siguran "lagat ću ti" ali daj sliku pa ću ti reći mislim da je 2x10 visoki klirens mislim imt ti ima na 10" i 12" iste daske pa tu u mom kraju ljudi znaju stavljati šire lemeše kao da bolje zagladi .
 
B

bolero

Guest
Pozz..ja imam imt 539 i plug imt-ov 12 cola i 14 cola na ovom od 14cola lemeš je od 12cola pluga?pa šta mislite kojeg bolje vuče
 
B

bolero

Guest
Re: nije to imt plug

ljudi pa šta je vam nije to imt-ov plug de malo bolje pogledajte :shock: :shock:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Re: nije to imt plug

bolero kaže:
ljudi pa šta je vam nije to imt-ov plug de malo bolje pogledajte :shock: :shock:
Ovo je onda leskovački s IMT naljepnicom..
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Re: nije to imt plug

bolero kaže:
ljudi pa šta je vam nije to imt-ov plug de malo bolje pogledajte :shock: :shock:

A kakav je?

Sad kad bobo nanjuši, pa će vam reć čovjek iz prve ruke da je FOP, koji je isti kao imt ali možda zeru bolji(jači materijal, bar se tako priča)

Isti kao ovaj moj
 
B

Bobo

Guest
FOP je skraceno za Fabrika Opreme i Pribora, Novi Becej (Srbija) i to nije nikakav bosanski plug...

Vecina IMT prikljucaka se proizvodi u Novom Beceju a dio se proizvodi i u beogradu u IMT tvornici... Prikljucci se, koliko ja znam, razlikuju samo i jedino po oznakama (naljepnicama) i nicemu vise....

DETALJI:
http://www.novibechej.com/privreda/imt.htm
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Bobo kaže:
FOP je skraceno za Fabrika Opreme i Pribora, Novi Becej (Srbija) i to nije nikakav bosanski plug...

Vecina IMT prikljucaka se proizvodi u Novom Beceju a dio se proizvodi i u beogradu u IMT tvornici... Prikljucci se, koliko ja znam, razlikuju samo i jedino po oznakama (naljepnicama) i nicemu vise....

DETALJI:
http://www.novibechej.com/privreda/imt.htm

Ko spominje bosanski plug?

Reko sam da je FOP, što se i vidi po oznaci, iako je sve isto kao na IMT-u oznaka je drugačija. I definitivno je FOP.

Nego ''bolero'' kaže da to nije IMT, i na to sam mislio kad sam te spomenuo?
 
B

Bobo

Guest
Ma ucinulo mi se da je marko napiso bosanski plug, al je napisao leskovacki...

A plug je IMT i tu nema greske... Kako petar kaze moguce da su jaci materijali koristeni, jer su se u FOP-u pravili i veliku vuceni plugovi, tako da su znali sto rade...
 
B

Bobo

Guest
To je OLIVER 546 plug...

Za prodaju je i kosta 2900$

A ti sad pogodi kako ja to sve znam ;) ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Bobo kaže:
To je OLIVER 546 plug...

Za prodaju je i kosta 2900$

A ti sad pogodi kako ja to sve znam ;) ;)

Pa kad surfaš tam gdje i ja, odnosno ja surfam tam gdje i ti :mrgreen:
 
Na vrh