• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koji je ovo plug

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,587
a koji je ovo plug,,,
Foto992.jpg

Foto990.jpg
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
To je izgleda neki češki ili mađarski plug :scratch :scratch
takav sam žuti več vidio negdje na forumu, al nisam siguran :scratch :scratch
 

Ronin

Član
Tu od
13 Velj 2009
Poruka
239
Evo pitalica koji je ovo plug? Ovo je jedna od starijih serija.

 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
To su 1. plugovi koje je radila tvornica IMT, tamo negdje 1975 - 1982, u originalu sive boje, dosta teški plugovi, niskog klirensa što je uvelike otežavalo zaoravanje kukuruzovine, takve mi je imao djed i orao je s imt 540 12 godina s njima, taj traktor još dan danas ide i to bez generalke, i da plugovi su 12'', odnosno 2x12'' :!:

u originalu nemaju takva povišenja brazdi, to je pripasano s nekog drugog pluga, ti uopće nisu imali povišenja, tak je bilo tvornički, i ovom na slici fale završne peraje na dasci, to original ima ;)
 

Ronin

Član
Tu od
13 Velj 2009
Poruka
239
Ovo je IMT 751 2x12 cola godina proizvodnje 1974 u orginalu je sive boje pera su se zagubila kad su se mijenjale daske. Što se kuruzovine tiče ja nisam imao problema, a povišenja su došla sa njim iz tvornice. 539 odlično ore sa njim.
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Ajmo "plugoznalci" da vas vidim! Koji je ovo plug?!
Robustan kaj ne? Vjerujem da se taj nebi bas stopal...al ko zna! :x

7b70e1e0.jpg
 
B

Bobo

Guest
Ovo nije Kverneland...

Prije da je Vogel, a moze biti i nesto trece, al kverneland nije 99%
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
ja mislim da bi to mogo biti KUHN MASTER oni su dosta robusni samo je neka starija serija
 
B

Bobo

Guest
bole kaže:
ja mislim da bi to mogo biti KUHN MASTER oni su dosta robusni samo je neka starija serija

I dalje stojim kraj toga da je ovo vogel... Pogledaj samo kakve plazove ima i bit ce ti sve jasno.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
100% kverneland jer sam isti vidio u bebrini kod jednog švercera.
 
B

Bobo

Guest
Ne cini mi se kao kverneland, ponajvise zbog plazova, koriste onaj "trokutasti" koje kverneland ugradjuje jos od MZ serije plugova. Nikada nisam vidio kvernelanda da ima ovakve plazove, nit ovakav kotac...

Pretpluznjaci i nacin montaze istih, se po meni takodjer razlikuje od dosadasnjih koje sam na kvernelandima vidjao.

Takodjer i "piramida" za kopcanje ne izgleda kao danasnje kvernelandove, pa me i to navelo na krivi trag.


Eto, imao sam potrebu objasniti moje tvrdnje...
 

Najnoviji postovi

Na vrh