• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koji je ovo plug

D

dstrnak

Guest
Danas mi je stigao plug ovaj manji plug za koji sam dao svoj veci plug koji moj mali (citaj slabi) traktor nije mogao vuci.
e sad trebam kupiti lemese (znam da mi trebaju od 10 cola) ali ni ja a ni bivsi vlasnik nezna koji je ovo model/proizvodjac pa je svaka informacija o tome dobrodosla,inace plug ima i crtalo ali sam ga skinuo zato sto treba promijeniti lezaj.
 
M

matias

Guest
mislim da bi to mogel biti slavonac al na onom kaj ja imam pise da je proizvodjac IMT :scratch
 

panther

Član
Tu od
14 Sij 2008
Poruka
43
To ti je olt alkar 2 12" ja ga imam i dosta je težak za vući. imt 12" mi puno lakše ide samo ovaj alkar super ore.
 
D

dstrnak

Guest
Hvala svima na odgovorima,dobio sam upute od pluga (u kupus stanju) ,uglavnom to je OLT Slavonac 10" kako je napisao KRESO.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Mislim da je olt, ali i imt je ima takve plugove. Ima kod mene i imt-a i olt-a takvog, mislim da i nemaju razlike
 

panther

Član
Tu od
14 Sij 2008
Poruka
43
Toma nije imt nego itm .dstrmak pročitaj malo bolje upute ili uzmi metar pa češ vidjeti da je to 12" ,a ne 10" ,
 
D

dstrnak

Guest
panther kaže:
Toma nije imt nego itm .dstrmak pročitaj malo bolje upute ili uzmi metar pa češ vidjeti da je to 12" ,a ne 10" ,

u uputama pise da je OLT Slavonac 2x10" a izmjereno metrom je 246mm.
 
G

GROF

Guest
...OVO JE; SLAVONAC, OLT IZ OSIJEKA., 2X10 COLI., VISOKI KLINASTI.-
 
H

highlander

Guest
Pozdrav!
Kupio sam plug pod OLT 2x10. Na okviru su dvije pločice i to jedna IMT, druga OLT. Dal netko zna u čemu je stvar? I još nešto. Daske su povišene varenjem (za bolji okret plastice), i nema onu ručku sa zubima za podešavanje. Dal netko zna kako taj stari plug poštelati? Sad vidim da su na okvirima odljevci gdje piše ITM 601.21.001.
Novi moment!
U plavom oglasniku isti takav pod Slavonac 2x12 za 1600kn (ja svog platio 700kn bez prednjeg crtala). Uostalom evo slika. Moj je crveni.

Obrisan neispravan link.


Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 
B

Bobo

Guest
Ovaj plug se stela tako da otpustis ona 4 vijka s kontramaticama (sveukupno 8) te zakreces osovinu kako zelis, te ih poslije opet dotegnes, i to dobro, jer ako su slabo dotegnuti, plug ce se rastelat i onda imas pizdariju. Predlazem da nabavis negdje rucku sa segmentima za stelanje, jer je ovo uzas nad uzasima!

Plug za 700kn bolji ne moz nabaviti, ali ovo je nuzno zlo. Mozda budes imao srece, pa ti nece previti probleme prilikom oranja, pa ga neces morati prestelavati u tvrdjoj zemlji.

Sretno ti bilo s plugom!
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
2 boki: imt, e sad dalje samo mislim 10'' visoki. Čekaj da vide majstori pa će reć........

i normalno da vrijedi uzet, ak neš ti ja bi!!!!

Kakvim bi to traktorom vukao i u kakvoj zemlji?
 

ZiRi

Član
Tu od
17 Kol 2008
Poruka
79
Vukao bi ga sa 539, jer je zemlja jako lagana. Sta mislite koliko vrijedi? Gledao sam kod komse, brazdu ne prevrće kako treba, samo ju zakrene, kako bi to mogao napraviti?
 
B

Bobo

Guest
IMT plug ja zamisljen da okrece brazdu kad an sebi ima povisenja daski. bez povisenja on samo naslanja zemlju, i onda ljudi pricaju da plug ne valja, a ne znaju da su oni sami tome krivi...

IMT plugovi su odlicni i ako ovaj daje za dzabe, uzimaj odmah! Stavi mu povisenja daski i deri ga od nemila do nedraga i orat ce kao lud, pogotovo ako je zemlja laksa...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
nemoj čekat odma po njega nečeš pogriješit ;)
539 če radit s njim bez problema...
da se meni ukaže takva prilike ni sekundu ne bi razmišljao :p
 
J

jokapz

Guest
IMT plug ja zamisljen da okrece brazdu kad an sebi ima povisenja daski. bez povisenja on samo naslanja zemlju, i onda ljudi pricaju da plug ne valja, a ne znaju da su oni sami tome krivi...

IMT plugovi su odlicni i ako ovaj daje za dzabe, uzimaj odmah! Stavi mu povisenja daski i deri ga od nemila do nedraga i orat ce kao lud, pogotovo ako je zemlja laksa...

IMT je dobar plug dok nepočmeš orat sa Fogelom, Lensbergom, Khunom i ostalom kompanijom a onda vidiš da IMT baš i nije tak dobar plug
 
H

highlander

Guest
Nije da se miješam, pa i ne razumijem se u plugove, pa i ne živim od oranja, a za ono malo zemlje za vrt što imam biti će mi dobar (valjda) i ovaj plug kojeg sam kupio za 700 kn. Nego, pitanje je na temu: Koji je ovo plug? Vidi sliku.
OLT ili IMT?
Obrisan neispravan link.
 

ZiRi

Član
Tu od
17 Kol 2008
Poruka
79
Bobo kaže:
IMT plug ja zamisljen da okrece brazdu kad an sebi ima povisenja daski. bez povisenja on samo naslanja zemlju, i onda ljudi pricaju da plug ne valja, a ne znaju da su oni sami tome krivi...

IMT plugovi su odlicni i ako ovaj daje za dzabe, uzimaj odmah! Stavi mu povisenja daski i deri ga od nemila do nedraga i orat ce kao lud, pogotovo ako je zemlja laksa...
Nisam ja rekao da nevalja, nego sam samo tako vidio.
jel imas neku sliku od tih povisenja da vidim na sta lici?
Hvala za odgovore.
 

Najnoviji postovi

Na vrh