• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koji kombajn kupiti?

lucky

Član
Tu od
4 Ruj 2013
Poruka
123
Tražim 1177 john deere ,može stranica od tog slovenca možda ima ili zna za kojeg?
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,156
meni nikak ne ide takvo zaoravanje, ja sa plugovima 80 cm visine nebrem nikak to zaorati, sve moram malčirati. mislim da sa nižim plugovima ide još teže. ili se varam ?

znam da sigurno ide jer radim sa takvim kombajnom i orao sam s plugom visine 65 i ne štopa se ništa jer je kukuruzovina iskidana na 5-6 komada
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,223
a ne znam, meni to nikako ne uspijeva, 80 ha sam ove godine malčirao jer mi ni na jednoj njivi nije to uspijevalo a probao sam orati sa plugom eberhardt 12 cola , visina 80 cm do grede i eberhardtom 14 cola, visina 75 cm do grede. Prije dva tjedna kolega pokušao sa regentom 4 brazde i nije išlo.
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
967
razmak između brazdi je bitniji od visine kod zaoravanja pogotovo ako kombajn ne usitnjava dobro...čak je lakše orati ako kombajn uopće nema frezu,jedino što onda dosta toga "viri" iz brazde,ali čak ni to ne smeta previše ako se na vrijeme izore pa to istrune do proljeća...
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,223
nije ni on mogel. bez freze je adapter, nema šanse zaorati bez malčiranja, pogotovo ove godine dok je bila jaka kukuruzovina.
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
530
Pa to je druga stvar pa to ni jedan plug nemoze zaorati...ja imam niskog pluga 66 al za meom orem bez problema kad mi on bere...stavi frezu na svojeg javsam takvu frezu kod debeljaka plati 10000 kuna kad sam imal clasa
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
530
Pa svaka cast...daj prodaj i mojeg tak brzo jah imam deutz fahra 1600 4.8 heder
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
781
Tu fali još jedna obavjest... :(angel):

ili to dok dopelaš u dvorište? :(y):
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
683
Savoris.
takav epple ima covjek od koga sam ja uzeo Kolu,bio si kod njega u avliji,tad mi je nudio i njega za iste pare ali ja se odulici za kolu jer mi epple bio preglomazan,a po prici gazde kaze da ga on uzeo u austriji sa neke sjemenare i kaze da cisiti odlicno,ima dosta velika sita i ima trijer
 

Najnoviji postovi

Na vrh