• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koji kombajn kupiti?

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Koliko mu znam istoriju dok je bio u prethodnom vlasništvu da je bio garažiran , zadnju godinu ili dvije nije.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Koliki je to heder, dva metra? Svakako zanimljiv stroj..

I ja isto vršim bez kabine za sad..
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Nisam imao metar da premjerim ali čini se kao 2,2 - 2,3 onako od oka. I na njemu djeluje baš maleno.

Bez kabine je katastrofa , daleko je gore nego što sam očekivao , pogotovo kada je u pitanju onaj ''ošljavi'' ječam , kao da šugu dobijem.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Sampo ti je finski proizvođač kombajna.
Bili su neki Sampo kombajni rebrandirani kao DF.
U našim su krajevima rijetkost, ali su popularni u sjevernoj hemisferi.
 

panonstib

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2015
Poruka
160
Serija Sampo kombajna 2020 ima mehanički pogon (varijatorski) sa tri brzine i hod unazad, a serija 2025 ima hidrostatski sa 3 brzine. Karakteristika ovog kombajna je da ima neparan broj šina na bubnju.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Klasika , 3+R varijator.

Neparan broj šina , možda samo balansiranje da je problem.


Ma i ja imam nešto nalik suncobranu ali problem je prašina , katastrofa.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Sampo ti je finski proizvođač kombajna.
Bili su neki Sampo kombajni rebrandirani kao DF.
U našim su krajevima rijetkost, ali su popularni u sjevernoj hemisferi.
Do nedavno u DF boji, a od nedavno u JD boji.

b385d724c1ccd22d88f8c8b4861fdb10.jpg


6919b987ee39221c927c1539acb56914.jpg
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Meni se samo ne svidja oni reduktori na pogonskim tockovima(cini mi se kao kod starih fahrovih kombajna),sve drugo prolazi..
 

markoihc

Član
Tu od
3 Velj 2011
Poruka
118
Pozdrav.Zanima me ako mi neko može reč kolka bi bila realna cijena za polovan hladnjak(kiler) vode za zmaj 133?Barem okvirno.Hvala svima unaprijed
 

panonstib

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2015
Poruka
160
Usko grlo na ovim kombajnima je spirala povratne mase jer ima horizontalnu koja je poznata na svim kombajnima, ali onda se dižedruga spirala u skoro vertikalnu sa dva "gruvača". U slučaju proraslog useva sa raznim travama ovde često dolazi do zagušenja mase.
Nije problem izbalansirati ni ovaj bubanj samo sam napomenuo kao karakteristiku ovih kombajna i još nešto često se koriste na institutima jer se lako i brzo rasklope što je na institutima potrebno pri prelasku sa jednog hibrida ili sorte na druge pootrebno je izduvati svako zrno.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Ja bi uzeo novijeg. Puno mi je ljepsi s novom kabinom. Al nazalost nitko nema rengenski vid pa da vidi u kakvom su stanju lanci, lancanici, sine, spirale... da imam 40-50000 na hrpi za kombajn nebi ni otvarao njuskalo.
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Ekipa,situacija je ovakva trebao bi kupiti kukuruzni adapter,ali nema bas za taj kombajn pa bi se kupio ovako neki (npr.geringroff,capello,fantini...) i kako onda rijesiti kopcanje grlo-adapter???Ako bi mi mogao netko objasniti..

PS. trazi se kukuruzni adapter 6 redi sa frezama
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Molim vas trebam pomoc,ili dajte neki kontakt broj od nekog tko zna nesto o tome.hitno mi je jako
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
6 redi adapter imas za duru dakovica, nade se za 2500-3000 eura, pogledaj u oglasniku, ima covijek kod Valpova, na njuskalu mu je ime JOSIP, vidio sam u prolazu da ima 3-4 kukuruzna hedera, mozda on zna nesto o tome, ima i uvlacno grlo ako bi ti trebalo....

Za koji kombajn ti treba?
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
To nisu losi kombajni, al nisu za nas, bas iz ovog razloga, sto nema djelova

Probaj njega kontaktirati
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Malo proleti subito, tamo sigurno ima.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk

Jesi kupil kombajn? Prijatel prodaje clasa dominatora sa oba hedera, kombajn u super stanju za 24000€. Kontaktiraj člana igorperadar ili ti dadem broj od njega ako se ne javi.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh