• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koji kombajn kupiti?

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,422
Da se ne dovede u situaciju kad nece biti u super stanju. Pa zasto ljudi uzmu novi kombajn i prodaju za desetak godina, a sijalicu nije promjenio. Pa bas zato da ne mjenja nista.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ako je u super stanju sta si ga ne ostavi?
Zato jer kupuje veči koliko sam upoznat. Velim kombajn je stvarno utegnut i uredan i isplati se ga pogledat.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk

Da se ne dovede u situaciju kad nece biti u super stanju. Pa zasto ljudi uzmu novi kombajn i prodaju za desetak godina, a sijalicu nije promjenio. Pa bas zato da ne mjenja nista.
Kod njega ti to ne postoji krparenje i slično, ili pali na zub ili se radi remont po ps-u, nikakva musanja.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

nino1005

Član
Tu od
28 Velj 2017
Poruka
105
pozdrav,

kupio bi kombajn za sebe i uslugu buduci da je u mojoj okolici nekoliko usluznih beraca,
i samo jedan kombajn mali đđ770 koji radi uslugu.

Pricao sam s par susjeda koji rade ugl kukuruz da bi uzeo kombajn,
opce odusevljenje,jer prosle godine nitko prije 11mjeseca nije uspio dobiti kombajn,
a neki i duboko u kraj mjeseca.

Moje parcele su u relativno brdovitom kraju nesto manje ravnog ukupno oko 15kj.

Nemam nikakvog iskustva s kombajnima pa me zanima
jer gledam sta je u ponudi a dao bi do 40000kn ili leona kljuc za kljuc,
vidim ima fahrova 900 922 claasova, jd da su sa oba hedera a kukuruzni 3 reda
i nemam pojma koji bi mi na takvim terenima bolje posluzio.

Vidim iskustva su razlicita, pa me zanima konkretno misljenje za ovu situaciju.
Da je ravnica,vece parcele i bez puno navazanja uzeo bi zmaja 142 bez puno razmisljanja,
a ovako nisam pametan.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Ako nemaš iskustva,onda gledaj za koji kombajn imaš blizu majstora koji će ti uskočiti u sezoni kad se nešto pokvari,a također i dostupnost dijelova.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,181
pozdrav,

kupio bi kombajn za sebe i uslugu buduci da je u mojoj okolici nekoliko usluznih beraca,
i samo jedan kombajn mali đđ770 koji radi uslugu.

Pricao sam s par susjeda koji rade ugl kukuruz da bi uzeo kombajn,
opce odusevljenje,jer prosle godine nitko prije 11mjeseca nije uspio dobiti kombajn,
a neki i duboko u kraj mjeseca.

Moje parcele su u relativno brdovitom kraju nesto manje ravnog ukupno oko 15kj.

Nemam nikakvog iskustva s kombajnima pa me zanima
jer gledam sta je u ponudi a dao bi do 40000kn ili leona kljuc za kljuc,
vidim ima fahrova 900 922 claasova, jd da su sa oba hedera a kukuruzni 3 reda
i nemam pojma koji bi mi na takvim terenima bolje posluzio.

Vidim iskustva su razlicita, pa me zanima konkretno misljenje za ovu situaciju.
Da je ravnica,vece parcele i bez puno navazanja uzeo bi zmaja 142 bez puno razmisljanja,
a ovako nisam pametan.
I na što si se odlučio i jesi li kupio što?
 

nino1005

Član
Tu od
28 Velj 2017
Poruka
105
Nisam jos kupio.
Gledam zmaja 142, sto radi cijene, sto radi dostupnih i jeftinih dijelova.
Sad cu u 8. mjesecu na godisnji pa cu malo obilaziti da vidim sta se nudi i u kakvom je to stanju.
Svaki savijet je dobrodosao
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,181
142 svi hvale i vjerojatno je to točno, ja ga ni vidio ni bio blizu njega, 132 imao i radio s njim i da trebam kombajn doslovno za svoje potrebe bih ga imao i sad iako je dosta složena stvar, sad imam fahra 900 i sve što ti mogu reći da preporuku ima ispunio je i više od mojih očekivanja, a ovo o spremanju za žetvu evo ja sam kupio prije 4 godine do ove sezone nisam ni kunu uložio, sad sam motor polugeneralno uradio, kolega kupio kad i ja istog takvog i čim ga je dovezao komplet rastavio i detaljno presložio i još nije imao žetvu bez par dana stajanja i kvarova, tako gledaj da je u što boljem stanju ne padaj na farbu, i kad dovezeš kući bar prvu sezonu neočekuj puno kreni i radi u hodu riješavaj probleme a za iduću godinu ćeš znati što i kako.
 

nino1005

Član
Tu od
28 Velj 2017
Poruka
105
Hvala na savijetu. Gledam tih 142ojki ima doslovno od 12 do 60 tisuca kuna.
Pregledat svaki kolko se moze,probat malo,pa sta bude.
Procitao sam i temu o 142ojci i ima svega i svaceg al opet u odnosu dobiveno i ulozeno,
obzirom na budzet mislim da nemogu bas nesto puno bolje dobit.
Cim nabavim postavit cu slike i iskustva.

Ako slucajno netko cuje da se prodaje nesto vrijedno gledanja u rangu do 40000 slobodno javite.
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Moj kum ima fahra 900, i na prodaju je, jako dobar kombajn, jako dobro održavan i garažiran.
Za cijenu neznam, ako hoćeš dam di broj na pp, pa zovi
 

terminator99

Aktivni član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
278
Nije moja tema, ali..
Doslo vrijeme za kombajn.. prvi.
Nesto tipa dominator 88, 98 sl, ili df 35.80.
Neke preporuke, ponude, iskustva?
100 jutara mojeg, bez usluga..
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Dominator 98SL bi ja preporučio,kod nas je 6 godina i mogu reč dosta dobar kombajn..
Sa DF nisam nikad radio duže vrijeme,prrobao jesam malo radit sa 3610,ali Claas je ipak malo finiji kombajn..

Da je neka bolja situacija bio bi ovaj na prodaju:
73390679_431649621087876_5955754144894550016_n.jpg
 

terminator99

Aktivni član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
278
Lijepo izgleda, mislim da sam ga vidio proslo ljeto na njuski?
Radis i usluge? Jel bilo nekih kvarova ili mana?
Tvoj je hidromat?
Jel zuji jako motor u kabini naspram dajca?
Kolko kg je bunker?
Puno pitanja, ovo vrijedi pivu 😁
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Bio je na njuškalu,ali niko nije bio ozbiljan kupac,nudili mi neke cijene al nikaj zanimljivo.
Radim usluge koliko stignem,prije više sad idem na manje..
Kvarove neke veče nisam imao..Ležajevi,remenje,lajtunzi i takve stvari baš ne računam pod kvar nego više održavanje..Mana mu je malo motor koji je u dosta skučenom prostoru al navikne se čovjek i na to..Hidromat,svi sa oznakom SL su hidromat..nema zujanja u kabini,niti veliki buke,izolacija im je na dobrom nivou..U bunker ide 3500kg pšenice i oko 3000kg kukuruza..
 

terminator99

Aktivni član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
278
Napokon pronasao nekaj kj mi je ok po stanju. Malo "puno sati" na satu i dost paprena cijena al eto.
Ali novi problem! Dosao prije 3 god iz njemacke, kupljen na ime. I tu nikad registriran. Nema znaci nikakve papire.
Jel se susreo tko s takvim problemom?
Navodno se ide na tuzbu na sudu, pa dokazivanje....
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
To ti je zajebancija da te boli glava od toga, prvo Policija mora potvrditi da nema potraživanja za kombaj, a to ti traje i traje, onda kad dobiš potvrdu onda tek problemi od kud krenut ni sam neznaš. Bolje nekaj drugo traži, jer da ima bilo kakav papiri onda ide sve glatko. Ovo je baš komplicirano
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,737
Kakav je kombajn Deutz fahr M66 ? Za osobne potrebe i možda nešta malo sa strane po selu ? Za sad planiram nekih 10-tak svojih rali. Poslje najvjerojatnije malo više ? Ili ima jedan 750 koji mi se sviđa onak na slici.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,181
Deutz fahr 66 dosta stara stvar ali jednostavan i praktičan kombajić, 750 malo noviji i još jednostavnije riješen stroj, moja preporuka deutz fahr serije 900,922,980,1080.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,910
U odnosu na m66 ,m 750 je dosta dobar stroj,ali ima i dosta mana. Največa su mu ziupčanici u prednjim kotačima, varijatorska remenica koja voli brzo dobiti lufta pa jede pogonsko remenje. Dobre strane su da je daleko brži u žetvi od mnogih drugih koji su sličnih godišta.
 

Najnoviji postovi

Na vrh