• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koji kombajn kupiti?

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,737
Koliko ti je tražio za njega
36000. Ina dosta posla oko limarija. Istovarna šneka šuplja i trula. Uvlačni bubanj pokrpan da komadom lima i privatan sa pop nitnama. Ima još toga. Tak da mi se nije na prvu ruku svidio. Išao je brati ječam i nema šta. Može iz prikolice u sijačicu.

Do koliko para si spreman dati za to veselje
Jel se to možda nazire trgovina 😂. Ajd u pp ako oćeš.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Moj sused je neki dan kupil nekog dajca velikog, jedva je išel po cesti koji to stroj, ja nisam mogel verovati. Al je i papreno došel, kad bu ga isplatil ja iskreno neznam.Svi su skupi kad je žetva u pitanju.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Dado, ovaj 1000 izgleda OK na slikama. Ne vjerujem da bi ti bil prevelik.
Vjerujem da su M900 i 1000 konstrukcijski slični strojevi.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,737
Znam sve to. Ima par problema a najveći je motor. Ne mislim raditi generalku već iduće godine ili kupovati novi motor. Nekih dijelova nema za kupiti kao lopatice transportera ili taj varijator. Onak velikog ga nemam gdje ni pospremiti.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,144
Ja isto glasam za barem fahr 900.. Imaju i oni svojih mušica, ali su puno bolji od manjih modela po meni.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,144
Napisao sam post, a nisam došao do zadnje stranice hehh.. Da imamo 1002 već sedmu sezonu. Jako zadovoljni. Vidim da si pisao da kupuješ kombajn za nešto manju cifru pa teško da bi mogao uzeti dobru 1002-ku. Djuru nemoj ni gledati uopće. Fahr 1000 je već stari kombajn, 3m keder i dosta je visok.. Pa eto.. Ako te zanima više o 1002 javi mi se pa ti objasnim sve. 900-tka navodno ima samo manji motor u odnosu na 1002, drugo je valjda slično.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,737
1002 bi trebao imati 5 cilindara motor 900 ima 4 cilindra. Normalno da me zanima sve oko fahra 😂. Budemo večeras malo raspravljali ako moreš.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,684
A kaj misliš da za 900 ima djelova za varijator? Isti ti je to ku...ko i 1000.Ja sam radil u firmi di je bilo more deutz motora na strojevima pa nisu klipnjače frcale iz bloka sam tak, kak si si ti to protumačil. Klipnjača probije blok kad se nestaje na vrijeme kak je mom kumu na m900 jer trebalo je požet do kraja ledinu a lupkala je čim je počel vjerojatno je i prije al može to još. Kod mene se prodaje jedan 1002 ako te zanima cijena je 54000
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,737
Ja, normalno da nemam iskustva sa tim motorima a bome ni sa nekim drugima. Zato sam ovdje i rekao sve šta sam saznao da čujem i vaše mišljenje. Ovdje sam samo prenio šta su mi drugi rekli. Iskreno rečeno žao mi je šta sam odustao od tog kombajna. Ne vjerujem da budem bolji našao. Ljudi su čak pronašli i carinsku deklardaciju na koju je kombajn uvežen i htjeli su danas srediti papire za registraciju. Neznam šta da kažem osim da nemogu riskirati kvar od još 20000 kuna za drugi motor mada oni garantiraju za motor samo neznam koliko garancija vrijedi. Najvjerojatnije griješim ali tak je.
Za prvi kombaj mi je i ovo previše šta mislim dati tak da mi je taj preskup. Svejedno hvala.
 
Posljednje uređivanje:

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,181
I dado6340 jel si našao kombajn ja da površim tritikal pa možemo pričat o prodaji, i sve do u detalj ti kažem di ga boli, ove zime središ i na godinu si glavni.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,737
Ako ne nađem ništa sad možda bi mogli razgovarati ali onak iskreno gdje ga boli. Bolje i to nego da mi muljaju kao i svi koje sam obišao. Pošalji mi cijenu u pp bez koje ga nebi dao. Nisam za cjenkanje tak da ili kupujem ili ništa od trgovine. U utorak bi trebao pogledati nekog 922 pa budem vidio kakav taj bude
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,181
Kad pogledaš tog, a neke si pogledao, i imaš uvid u sve to skupa, onda ti ja u pp napišem cijenu, i rečem sve od početka do kraja što bih valjalo uraditi da bude savršen stroj, ako takav postoj onda bi to bio ovaj. Naravno podrazumijeva se da se i sam malo razumiješ u šarafanje.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,737
Rekao sam ti već, napiši svoju cijenu a ja ti odma kažem jel može ili ne. Tak da znamo na čemu smo obadvojica. Sa tim da nemoram promjeniti pola kombajna.
 

Najnoviji postovi

Na vrh