• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koji kombajn kupiti?

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,150
Danas nabacio remen bez da sam išta skidao osim onih par limova zaštite, ona dva remena,čak ni točaka nije trebalo skinuti za sat četrdeset pet minuta sve bilo gotovo, zahvaljujući mojim ličanima iz Smiljana koji to rutinski mijenjaju za 45 mini rekli su mi recept, matija drugi put kad budeš mijenjao javi se da ti objasnim, stvar je skroz jednostavna, ne treba skidati remenice.

Ajde objasni i meni kako promijeniti, a da se ne skida sve. Mi smo raskopovali donju remenicu, samo treba biti oprezan pri skidanju ploče sa federima tu imaju navoji i stave se navojne šipke + matice i lagano se skida. Kod nas su navoji potrgani pa su stege poslužile. To su baš loše napravili, jako puno posla da bi zamijenio remen.

Inače desilo mi se da smo kupili novi varijatorski Gates radili dva dana i on se sav raspao. Remenice i remen su bile gotovo vrele kad se to dogodilo. Gdje bi mogao biti problem? Ležaj na donjoj remenici se čini uredu, sve se uredno okreće ništa ne zapinje. Gornja remenica je piksirana i balansirana tako da ona nije.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,914
Koja je mjera tog Gatesa, Vjerojatno ti je bio manje visine ,inače su to jedni od najboljih remena.Na širini 38 postoji visins 17 i 19 mm.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,749
Nije registriran nikad. Nema signalizacije tak da se nisam htio zafrkavati sa cestom. Iz Slavonskog Kobaša. Moram hvatati kuma da riješim žmigavce i svjetla 😂.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,208
MilanZetor Pa sve si rekao rastereti se gonjena remenica na mjenjaču, e sad ako su navoji iščupa ni, to jest problem ali da se i to riješiti urezivanjem novog, e sad koja ti se remenica grije pogonska ili gonjena.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,208
Koja je mjera tog Gatesa, Vjerojatno ti je bio manje visine ,inače su to jedni od najboljih remena.Na širini 38 postoji visins 17 i 19 mm.
A koja je razlika ako je 17odnosno 19,
Meni je danas stigao novi pa da vidim da ne griješim.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,546
Razlika je u debljini remena odnosno u visini kojom isti naliježe na remenice.
Ako je uži, premala mu je dodirna površina, pa se skliže, grije i troši jer nemre prenesi dovoljno veliki moment.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,150
MilanZetor Pa sve si rekao rastereti se gonjena remenica na mjenjaču, e sad ako su navoji iščupa ni, to jest problem ali da se i to riješiti urezivanjem novog, e sad koja ti se remenica grije pogonska ili gonjena.


Napisi ti meni postupak kojim brze stavis remen. Nisam to toliko detaljno gledao portgalo je remen na 10 komada. Kupljen po kataloškom broju, odnosno broju originalnog df remena koji je bio. Ovaj sad novi gates je glatki, nemaju zupcasti.
 

njiva

Član
Tu od
13 Srp 2020
Poruka
72
Dečki gdje nabaviti remen varijatorski dim. 45×3700, gdje sam god zval nema ili barem približnih dimenzija.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,749
Jesi pokušao ovdje pitati
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,332
I ja gledao sve i svasta, napravio 3 tkm i na kraju uzeo ono kj sam potajno i htio..

Koliko si ga platio ? I gdje si našao?
Ne znam jel mi pametnije tražit privatno ili reći nekom da mi doveze sa svim priključcima i gotovo.
 

terminator99

Aktivni član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
278
Koliko si ga platio ? I gdje si našao?
Ne znam jel mi pametnije tražit privatno ili reći nekom da mi doveze sa svim priključcima i gotovo.
31 t € u koprivnici. Odes ga sam vidjet van, samo daj ga nadi.
Uzmi ak mozes toplinera 4060..
 

njiva

Član
Tu od
13 Srp 2020
Poruka
72
Zval sam u MGA trgovinu i ništa kao i ostale trgovine koje drže remene nula bodova za sad.
 

njiva

Član
Tu od
13 Srp 2020
Poruka
72
Trebam dva varijatorski remena, kombajn je kola coronet ima tema za taj kombajn otvorena i tamo su navedene dim. remena.
 

Najnoviji postovi

Na vrh