• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koji kombajn kupiti?

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Nije , neki kratak adapter je u pitanju ali neznam čiji je
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Imam stari epple i nije ni slican. Isti je kao đđ. Jedino ako ovo nije jos starije.
Inace epple 4 reda, bez freza, dize 3580 na prednji kraj u malo jacoj nizbrdici.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Imam stari epple i nije ni slican. Isti je kao đđ. Jedino ako ovo nije jos starije.
Inace epple 4 reda, bez freza, dize 3580 na prednji kraj u malo jacoj nizbrdici.
Kolega ima 3580 sa 6 redi geringof rotadisk i ide bez brige,ok ima zadnji pogon al opet. Kak je taj 4 reda tak težak?
 

Stefkoo

Novi član
Tu od
3 Velj 2022
Poruka
1
Pozdrav kolege, imam jedno pitanje za vas. Zelim da kupim kombajn za ovu sezonu. Gledao sam claas dominator 76. Sta vi mislite o tom kombajnu? Da li ga neko vec ima od vas, koji bi mogao da mi Kaze nesto vise, ima li neke mane? Na sta se treba obratiti pažnja prilikom kupovine?
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Pozdrav kolege, imam jedno pitanje za vas. Zelim da kupim kombajn za ovu sezonu. Gledao sam claas dominator 76. Sta vi mislite o tom kombajnu? Da li ga neko vec ima od vas, koji bi mogao da mi Kaze nesto vise, ima li neke mane? Na sta se treba obratiti pažnja prilikom kupovine?
Da li si ikada radio sa tim kombajnom?
Pitam jer su komande na tom kombajnu relativno nezgodne.
Motor je iza kabine što je jako bučno i ljeti bez klime poprilično nepodnošljivo.
Po mene dosta komplikovani kombajni i apsolutno precijenjeni. Generalno svi Dominatori.
Mislim da ima dosta boljeg izbora tipa Laverde, New Hollanda, Deutza....
Pogotovo ako bi se našao koji da je sa hidro pogonom, to je neuporediva razlika u odnosu na klasičan pogon, ko jednom proba hidro pogon, više ne kupuje kombajn bez hidro pogona
 

sanjar

Aktivni član
Tu od
15 Stu 2015
Poruka
132
Posto sam i ja u namjeri kupovine kombajna, zanimaju me savjeti... Najviše gledam Fahra a ostale marke i ne znam toliko.. Karakteristike koje gledam da nije preko 6 000e, kosa ne preko 3m i da nije Zmaj. Znači manje kombajne...
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,218
To bi bilo otprilike DF 900 ili DF 922, prilično stari strojevi, ali dosta pouzdani, sad pitanje je koliko se ti uopće razumiješ u taj stroj.
 

sanjar

Aktivni član
Tu od
15 Stu 2015
Poruka
132
Pa da tako nesto gledam, godinama mi je žeo(kombajnirao) čovjek sa DF 660 i sasvim dovoljan za moj kraj.. Sada on nema kombajna ali smo dobri i on će me uvesti u posao... Ali je nekako slab izbor takvog nekog
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,218
133 je sranje
Zašto, ako nema puno transporta, i posla općenito, npr, vlastito i nešto usluga do cca 25ha,i osobno bih uvijek radije zmaja 133rm ili 135, od bilo kojeg tog malog DF 66 ili 600 i tako nešto, tek bih se počeo dvoumiti između 750 DF i tih malih zmajeva i onda bih možda radije zmaja, a DF tek od 900 serije pa naprijed znači 900, 922,980,1080,1002,e to je neka druga priča.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Pa ne kuzim se u male fahrove al 66 i ta ekipa su vec muzejski primjerci, ima i mlađih za pristojne novce. 133 nije sposoban kukuruz vrsit, losa mehanicka rjesenja itd.
25ha ozimina ovrsim sa 3580 pa mi puna kapa tih par dana zetve. A ne da se taljigam mjesec dana...
Ako ima dovoljno siroke puteve kolegi bi preporucio sto veci i siri kombajn.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,218
To stoji da je to prilično loših rješenja kombajn, ali bez velikog napora on rješava 3-4ha žitarica dnevno s tim da udaljenost parcela nije velika, da kombajner nije živčan, i naravno da je kombajn pregledan pred sezonu,djelova na svakom koraku, nabavna cijena samog kombajna daleko niža i puno veći izbor istih, ovo za adaptaciju kukuruza je točno da mali zmajevi nisu baš pogodni za to, ali sanjar nije ni naveo da mu treba za te poslove.
E sad ako ima površine malo veće i pristupne puteve široke zmaj 142 je ok.
 

sanjar

Aktivni član
Tu od
15 Stu 2015
Poruka
132
A zašto nebi zmaja
Pa jednostavno nisam za njega, kod nas nema niko većeg od 133 i samo su oni bili. Kada se pojavilo Fahr 660 i 770 to je bio preporod. I ljudi su poceli zvati te ljude za uslugu nego nekoga sa Zmajem.
Prilaza do parcela ima svakakvi gdje grane od živica samo udaraju po kabinama.. Bas je bilo jesenas da sam sa Bourgoiniom u knap dosao do jedne parcele.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,218
Ok, ali ja osobno ne bih ništa manje od serije DF 900,eventualno DF 750,a kad bih za vlastite potrebe onda bi možda uzeo DF 600.,to kad pričamo o fahr kombajnima,a nebih ni od zmaja baš bježao u određenim navedenim okolnostima.
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Znam ti ja za jednog DF-a M900, kombajn je redovno održavan i servisiran, u jako dobrom stanju
 
Na vrh