• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koji kombajn kupiti?

sanjar

Aktivni član
Tu od
15 Stu 2015
Poruka
132
Posto ja nisam iz Hr, ne znam koliko se kreće para kod vas takav kombajn. Bio je neko skora objavio na nas gradski buvljak iz Hr i cijenio 5500e. Kod nas ima jedan cijeni čovjek 7500e
 

Samuel

Novi član
Tu od
29 Ožu 2022
Poruka
7
Pozdrav, misljenje o Claas Lexion 420 1997g.mercedes motor je u pitanju i koja mu je potorsnja? Na sta obratiti paznju pri kupovini ovog kombajna i kako se pokazao.
Primetion sam da ima zelena i tamno siva sasija u cemu je razlika?
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Pozdrav ekipa. Zanimaju me kombajni s trijerom. Konkretno, kombajniram dosta talijanskog ljulja za sjeme i problem mi je slama koja ostane u sjemenu. Nekada mi je ljulj skidao čovjek s claasom protectorom iz 69. godine i to je sjeme bilo najčišće, nije ga bilo potrebno čistiti sa trijerom i slično. Koji još postoje kombajni s trijerom? Jel ima možda netko nešto takvo za prodati?
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Znači u zmaj se apsolutno ne razumijem. To je na vreće iki ima bunker? Imam laverdu 3700 s oba adaptera, ali ako bi već kupio još jedan manji kombajn gledao bi da s laverdom skidam kukuruz a s tim manjim sve žito. Radi se o cca 15 ha žita na brežuljkastom terenu. Kakvi su zmajevi po pitanju kočnica?
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Zmaj i kočnice ne idu u isti odlomak, a ne rečenicu.
Osim ako se ne ugrade diskovi, 300€ po komadu su bili prije Korone, sad ne znam koliko ide s ugradnjom...

Također bih rekao da Fahr bolji izbor.

Zm*j je na početku posta, sad bi tek na kraju trebale biti 'kočnice' 😅😂
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Zmaj može i imati ovakve kočnice. Dvoklipna čeljust, od Das, LT-35 IMG_20230916_180411.jpg
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Zajedno s ljuljem radi se o cca 30 jutara žita. Kažem jako mi je bitno da čisto radi ljulj tako da ga ne moram čistiti preko trijera jer mi je to jako sporo
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Moje mišljenje je da to može odraditi jedino Zmaj kojeg spominje @Viduka OPG ,Fahra imam i on nije nešto što se može "hvaliti" čistoćom ,on je samo jako bez u žetvi zbog drugačijeg rješenja povratne mase.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Sjeme ljulja bude vlažno u žetvi i zato imate probleme s čistoćom,kad bi se vršilo suhlje 3/4 bi se osule.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Zar ima potrebe za ovolikim diskom i čeljustima obzirom na bočni reduktor?
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,221
Moje mišljenje je da to može odraditi jedino Zmaj kojeg spominje @Viduka OPG ,Fahra imam i on nije nešto što se može "hvaliti" čistoćom ,on je samo jako bez u žetvi zbog drugačijeg rješenja povratne mase.
100%,da je tako, sve kombinacije probane, ali ova je jedina odradilo posao kako spada.
Ovo sa kočnicama može biti nedostatak, ali riješiv ,ovako ili onako, improvizacijama ili u originalu. Ja osobno razmišljam da jednog uzm za kombajniranje sjemenske lucerne i prosa.
Evo otprilike kako izgleda
 

Najnoviji postovi

Na vrh