• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koji malcer za traktor 40ks

volvo

Član
Tu od
3 Tra 2016
Poruka
90
Ljep pozdrav,poljoprivrednici!! U namjeri sam kupit malcer za svog štorea402 ,ali sam u dilemi kaj izabrati?! Imala sam Roto malcer ali njegov rad me razocaral skroz to je ok ali svaka dva tjedna treba kosit,znaci idem na bubnjasti malcer,cekicar! Godišnje ga trebam cca 25 radnih sati bez vrsenja usluga radim samo sebi!! Da napomenem 23000kn nema po meni smisla dati za ino tehnos itd jer nemislim raditi puno i vrsit usluge malciranja zato idem na kineza mateng menasor 160?!! Izgleda robusni iZato vas molim AK je ko upoznat s istim da podijeli iskustvo!!!

IMG_20200726_131730.jpg

DSC02283.jpg
 

Prilozi

  • IMG_20200709_112400.jpg
    IMG_20200709_112400.jpg
    53.8 KB · Pregleda: 31

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,194
Od svih slika najvise mi se svidja ova uvala dolje...😉
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Nemam iskustva sa njima ali takvog sam ja htio ali 2 metra. Tada je bio sa hidrauličnim pomakom 15000 kuna. Ipak je prevagnuo polovni ino.
 

volvo

Član
Tu od
3 Tra 2016
Poruka
90
Pa to je poslije malciranja!!!

I ja sam nasao polovni ino ali tko zna zeli iste novce kak je i novi mateng a sad tko zna zašto covijek prodaje svaka čast svakome ali novo je novo
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Upravo htjedoh to komentirati. I zakaj je tak malo promjera?
 

volvo

Član
Tu od
3 Tra 2016
Poruka
90
Da taj spaner je malo pod upitnikom sve ostalo izgleda robuso a sad dali to ili polovni ino elite 160
 

DeutzFahr69

Aktivni član
Tu od
4 Svi 2017
Poruka
154
Imam isti takav samo 2m radnog zahvata, dost lagano se tjera, ima ti cekice u spiralu, reduktor je kineski, ali za te novce se svakako isplati, evo vec 3 godina super ide.
Tjera ga 85ks i bome u jako visokoj travi ga traktor osjeti .

Dosta je robustan i ovaj 160 ti ima oko 500kg, INO je vjerovatno dost laganiji pa je lakše i manevriranje pogotovo ak imas strmije terene.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Ako mozes otvorit link. Ino 160 15000kn
Ne izgleda lose na slikama


Ja bi radije nego kineza
 

volvo

Član
Tu od
3 Tra 2016
Poruka
90
Susjed ima mateng 2metra i zadovoljan je za sad!,dobro kratko vrijeme ga ima!! Za rabljeno nisam bas to je veliki macak u vreći jos AK se ne razumiješ pa prodali ti budu sve!!!!
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,933
Španer je u dobrom položaju. vidio sam i na drugim malčerima.. pogotovo na takvim gdje im je razmak između dvije osovine dosta mali.
da je španer s vanjske strane remena, on bi tiskal remene na remenicu u zahvatu preko 180 stupnjeva pa bi dolazilo do trganja remena.
Sada je na velkoj remenici nalijeganje remena otpilike 180 stupnjeva, znači ak bi španer došao s vanjske strane remena prešla bi se ta granica ;)

još bi bilo bolje da i taj španer ima kanale kao remenica, al eto izgleda da funkcionira i ovako.
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
515
Ne slažem se
napinjač bi trebal biti s donje vanjske strane, ali bliže pogonjenoj remenici. ovak se štiti reduktor i kure remeni.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

volvo

Član
Tu od
3 Tra 2016
Poruka
90
Odluka je pala kupuje se mateng menasor 160 pa kaj bude bude!!!
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,933
Evo na primjer Ino ima takav sistem.
Ljudi koji su kupili novi njihov malčer još mnogi imajo originalne remene i sve ležajeve.
Po meni jako su dobro napravljeni, sviđa mi se i njihov raspored nosača čekića.
 

Prilozi

  • Screenshot_20200805-183148.jpg
    Screenshot_20200805-183148.jpg
    31.5 KB · Pregleda: 63

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Istina je da ovak postavljen španer smanjuje trošenje remenja (radi lomljenja), no smanjuje obuhvatni kut gonjene remenice, pa se bojim da bi na njoj remeni mogli sklizati.
Ak već mora tak biti, rado bi tu videl znatno veću remenicu.

Nego, jesu li 4 remena dovoljno za 220cm?
 

volvo

Član
Tu od
3 Tra 2016
Poruka
90
I ja se slažem da je ino dobar stroj koji ima cijenu 25tisuca kn samo po meni je to jako puno novaca za moje potrebe godišnje ga trebam za redovito održavanje, malo vocnjaka i livade i na jesen za kukuruzovinu nekih trećinu hektara! Tj trebam ga cca 5puta po 3sata na godinu a od svih kineza koje sam gledao svi su isti samo su drukčije boje jedino taj mateng izgleda robusniji!! A sad kaj se tice spanera ak bu kaj zezalo budemo probali izmijeniti AK se bude dalo!!!
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,884
Istina je da ovak postavljen španer smanjuje trošenje remenja (radi lomljenja), no smanjuje obuhvatni kut gonjene remenice, pa se bojim da bi na njoj remeni mogli sklizati.
Ak već mora tak biti, rado bi tu videl znatno veću remenicu.

Nego, jesu li 4 remena dovoljno za 220cm?
Pa onda treba izabrati!
- Trošenje zbog pregiba - rasteže se ili puca guma.
- Trošenje zbog smanjenog trenja - remen se zagrijava i proklizava
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,933
Remeni neće proklizati ako se ide normalnom brzinom i ak se ne malčira nešto što nije preporučeno za tu vrstu malčera.
Na svojem imam obične remene i nikad nisu proklizali, mada su mi svi govorili da moram kupit originalne za malčere..
A i ponekad je bolje da proklize, to može biti neka vrsta zaštite nekih drugih rotirajućih dijelova 🔧
 

Najnoviji postovi

Na vrh