• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koji mi traktor treba?

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Patrik kaže:
Imali koji od Massey Fergusona ili Deutz-Fahr?Vidio sam onaj Agrofarm 100.Dosta dobar.

A ako ti se ne sviđa zelena Deutz boja, možeš uzet lamborghini R3EVO koji je isti traktor kao i Deutz Agrofarm. :D :D
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
mario kaže:
Patrik kaže:
Imali koji od Massey Fergusona ili Deutz-Fahr?Vidio sam onaj Agrofarm 100.Dosta dobar.

A ako ti se ne sviđa zelena Deutz boja, možeš uzet lamborghini R3EVO koji je isti traktor kao i Deutz Agrofarm. :D :D

Mario,
Zaboravi Lamba, u Istri ti više cijene SAME :D

Dakle, Same Explorer³
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Lamborghini R3 EVO

Ne znaći da ne može Lambo postat popularan, najveći lambo je prodan upravo u Istru.
Imaš na ovoj stranici
Obrisan neispravan link.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Ovo ti je bila šala :D

mario kaže:
Ne znaći da ne može Lambo postat popularan, najveći lambo je prodan upravo u Istru.
Pa nije ni čudo, kad je SAME trgovac asshole.
Mladena poznam, i znam da je njemu stalo. Osim toga, on s tim traktorima i radi, pa zna vjerojatno više od ijednog trgovca u HR. Svaka mu čast.
Kad smo mi kupovali, on je počinjal, no eto, malo je zakasnil (nažalost), a Lambu nismo oprostili napuštanje bijele boje, pa ga nismo čekali.
 
R

Ratarko

Guest
Sada još ostaje da mu ja preporučim Hurlimana XB Max 100 :mrgreen: :blackeye

Ipak ne bih , Hurli je zadnja rupa na svirali u SDF grupaciji , oni najviše proizvedu Same traktora pa bi onda možda bilo pametno uzeti njega ali ako servis za Same nije dobar ( kako sam čuo od vas gore ) onda možda Deutza ili Lamba ? Već sam jednom rekao da mi se to sviđa što bi se rezervne dijelove moglo nabaviti jako jednostavno ako se uzme koji od tih traktora iz SDF grupacije , svi rezervni dijelovi odgovaraju na sve traktore ( Deutz=Lambo=Same=Hurli ).

Pazi kako je pušim jer nema filtera goriva , semeringa za prednji kotač ...za moj MF ( skoro 50 dana čekam ) .
Gotovo sam siguran da ću čekati na te dijelove puno više nego je sapat recimo čekao na svoj semering za Landinija a i to je bilo previše. Da recimo imam Hurlija 180 KS umjesto Masseya i da za njega nema semeringa lagano se uhvatim telefona i sigurno bih ga pronašao kod Deutz-a HR , Same HR ili Lambo HR dilera .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Ratarko kaže:
Sada još ostaje da mu ja preporučim Hurlimana XB Max 100 :mrgreen: :blackeye

Ipak ne bih , Hurli je zadnja rupa na svirali u SDF grupaciji , oni najviše proizvedu Same traktora pa bi onda možda bilo pametno uzeti njega ali ako servis za Same nije dobar ( kako sam čuo od vas gore ) onda možda Deutza ili Lamba ? Već sam jednom rekao da mi se to sviđa što bi se rezervne dijelove moglo nabaviti jako jednostavno ako se uzme koji od tih traktora iz SDF grupacije , svi rezervni dijelovi odgovaraju na sve traktore ( Deutz=Lambo=Same=Hurli ).

Pazi kako je pušim jer nema filtera goriva , semeringa za prednji kotač ...za moj MF ( skoro 50 dana čekam ) .
Gotovo sam siguran da ću čekati na te dijelove puno više nego je sapat recimo čekao na svoj semering za Landinija a i to je bilo previše. Da recimo imam Hurlija 180 KS umjesto Masseya i da za njega nema semeringa lagano se uhvatim telefona i sigurno bih ga pronašao kod Deutz-a HR , Same HR ili Lambo HR dilera .

Italija je jako blizu, a dealer Lamborghinija je u Gorici (Gorizzia), pa ima smisla uzeti "talijanski" traktor. Vjerojatno i za ostale. A i Slovenija im je bliže nego tebi, a i oni imaju dulju tradiciju s SLH traktorima nego mi.
 
R

Ratarko

Guest
Da , možda je medjimurec baš iz toga razloga preporučio Landinija , zbog blizine Italije ?
I ja onda nekako mislim da bi traktor iz Italije bio dobar izbor .
 
B

Bobo

Guest
Kaze netko od vas da cesto vidja Mf traktore po slavoniji. Pitate se zasto?

Zato sto MF u slavoniji ima jako dobra iskustva, zato sto, kako Picek kaze, je jeftiniji od valtre 2 000€... Zato sto je jedan covijek ovdje isao kupiti lamborghini od 100Ks i zastupnik u Zlataru se izmotavao i doslovce covijeka zajebavao (ispricavam se na rijecniku). Covijek se bas bio zapalio za Lamborghini i nije vise mogao trpiti sto ovaj sve izmislja i ode i kupi MF od 100Ks... Nisu svi zastupnici bezgresni, pa tako i ovaj iz Zlatara ide u tu grupu...

Eto, uvijek postoji neka crna ovca u necijem stadu... Netko ih ima vise, netko manje, no tu su ;)
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Po čemu se zajebava? Prema meni se ponašao OK kod kupnje i cijena je prema Hurliju bila OK i ovako je OK, i dobri smo si s njim, pogledaj slike pod STOÄŒARSTVO- SILIRANJE 2006- onaj Lambo 150(više ga nema) je od njega i pomaže mi vozit silažu i njegov je još krem-bijeli Lambo, manji 75 ks je od njegovog brata.

SILIRANJE
Obrisan neispravan link.
 
B

Bobo

Guest
Ne zelim ici u detalje, ali ti je to susjed i nece tebe zezati i pricati kojesta. Isto tako neces niti ti njega zajebavati. No covijek iz okolice je isao kod njega s namjerom da kupi Lamborghini i ovaj mu je nesto mutio i jeo mu zivce. ne znam kako je tocno prica isla, no znam da je covijeku dopizdilo i da je otisao po MF-a od 100Ks. Rekao je da s njim ne zeli vise imati posla...

Svasta se ovdje prica, tako da svaki zastupnik ima nezadovoljnih musterija, samo sto neki imaju manje neki vise, i ovisi koliki su bili problemi s kojim pojedincem, te koliko je taj pojedinac spreman vikati i svadjati se...
 
K

krx pozega

Guest
Svagdje samo ne kod ORO....generalni zastupnik MF traktora za Hrvatsku,ako se on može tako nazvati, je veoma loš i nikome tankih živaca nebih preporučio da sa njima ima posla...
 
R

Ratarko

Guest
Bobo , da li misliš da je taj tvoj poznanik sada dobro prošao što je kao odpilio Lambo zastupnika i kupio MF traktor ?
Po meni njegovi problemi tek sada počimaju . Nađi mi jednog zadovoljnog MF kupca koji je traktor kupio kod ORE a da je imao nekih problema sa traktorom . Sve je OK dok ti traktor ide ali kada se pokvari onda si ga nadrljao ...
 
B

Bobo

Guest
Cuj, ne znam kako ce mu se pokazati, jer i u ORU jedu zivce... Vjerujem da toga covijek nije bio svjestan kad je kupovao traktor :(

MF je kud i kako bolji izbor od Lamborghinija, ali serviseri su losi kao i sam zastupnik. To sto ljudi ne zele odmah ici "u glavu" i poslati koji mail u MF da se vidi kako se radi, pa bi ORO okrenuo plocu ili izgubio zastupnistvo...

Ne znam sako kako ti mozes trpiti takvo neodgovorno ponasanje ili onaj covijek koji je ostao bez prednjeg mosta... Zbilja vam se divim, jer bih ja odavno tamo istukao sva njih redom, da meni takvo sto naprave...
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
719
Pa hvala vam na savjetima,sigurno ću ih nekako iskoristiti.Imam još jedno pitanje.Dali neko od vas poznaje nekoga ko uzgaja lavandu na većim površinama i sa kojim strojem bere.Mi smo brali sa srpom ali to nije isplativo,pa bi zato kupio nekakav priključak,samo neznam ko to proizvodi,kamo ,i po kolikoj cijeni.
 
R

ROKI

Guest
Bobo kaže:
Ne znam sako kako ti mozes trpiti takvo neodgovorno ponasanje ili onaj covijek koji je ostao bez prednjeg mosta... Zbilja vam se divim, jer bih ja odavno tamo istukao sva njih redom, da meni takvo sto naprave...[/quote

Bobo nebi ti nikoga istukao, pišeš gluposti. Da si prošao kao "mi" (problem sa servisom) dobro bi odvagnio šta bi napravio, a zadnje na pameti bi ti bilo to što si napisao. Budi sretan što nemaš tih problema. Tvoj 549 i da stane skočiš na prvi vašar i kupiš šta trebaš i sam zamjeniš i tu je velika razlika izmedju tvog i naših traktora. Nemoj mislit da te zajebavam za 549 jer ga i sam imam i sam po njemu šarafam.
 
B

Bobo

Guest
Cuj, dok je pod jamstvom, ne smiju mi uskratiti NISTA!

Mislis da prica s IMT-om nije bila ista kao i s MF-om? Covijek imao kvar na mijenjacu na 549 (isti kao moj) i nisu mu htijeli priznati, jer "je znao sto je kupovao". Poslao e-mail u IMT, nazvali se telefonom, i ovi iz IMT-a odmah sve rijesili, i covijeku u roku tijedan dana dosao kompletan novi mjenjac iz tvornice, koji provjereno radi.

Da je covijek sutio i trpio, i dan danas bi imao neispravan mjenjac.

Imas pravo, ne bih ih isao tuci, no ako vikanje ne bi pomoglo i prijetnje tuzbom, onda bih ih bas iz inata tuzio sve dok ne bih dobio ono sto mi zakonom pripada. Ako sam platio ispravan traktor, takav moram i dobiti i gotovo. ne moze se nitko nikome izmotavati, jer zakoni tu postoje i drustvo za zastitu potrosaca koje ne teren izlazi zbog nepravilnosti od 200Kn, a kamo li da nece izaci za kvar na traktoru. Stroj koji kosta 100 000€ ne smije stajati neiskoristen, a vi samo imajte neprospavane noci, jer ja znam da si to ne bih dopustao. Drustvo za zastitu potrosaca jedva ceka da nekoga mogu uhvatiti u skripac, pa izlaze na teren zbog graficke kertice za racunalo koja je kostala nekih 500Kn i decku izganjali novu iz tvornice, o trosku firme koja je decka zakinula.

Sad razmislite sto bi napravili kad bi usli u ORO... Pa kozu bi im s ledja ogulili! I da stvar bude sladja, pitaju vas da li zelite biti prisutni kada budu isli na "mijesto zlocina" ili da oni samo rade...

Sad ti jos jednom promisli sto bih i kako napravio... Bez obzira sto imam jeftin traktor, i jeftine dijelove i sve mogu popraviti s kombinirkama i komadom zice... HOCU STO SAM PLATIO!!! i svi bi trebali imati takav stav...


Ako mislis da niti ja nemam problema s novim traktorom, samo cu ti reci da si u velikoj zabludi...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Mogu mu staviti soli na rep.
Miškulin ima toliko veza da ništa nebi postigel. Najbolji je način bojkot kupnje u ORO-u, no nema se baš izbora kad je MF u pitanju.
Problem je kod nas kaj recimo AGCO nema d.o.o. u HR i ORO je samo jedan od dealera.
Isti je slučaj s ostalima.
Poljoopskrba uvozi Deutza skoro 40 god, i sigurno su uhodaniji i savjesniji od ovih koji se hoće na brzinu obogatiti.
Prije je to nekak bolje štimalo. Istina, traktori su bili jednostavniji.
 
B

Bobo

Guest
Ne mogu mu staviti soli na rep, jer ti kao nezadovoljni kupac imas dokaze da ti on brani ono sto je tvoje po zakonu...

I onda s tim dokazima ides na tuzbu, koju 100% dobivas, jer je rok reklamacije negdje oko 60 dana. Sve preko 60 dana ti produzuje garantni rok za svaki dan prijestupa, pa ti vidi sto se njemu isplati s rogatim bosti...

Samo moras biti odlucan u svom cilju, i sve ces imati, a ako sutis, sute i oni i njima super, a tebe nitko vise ne sljivi niti 5%.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
A zakaj onda stoji taj MF bez prednje osovine?
Usput, sjeća li se još netko priče o McC XTX-u? Kak je to završilo?
 
Z

zrine892

Guest
potukli su se...završili u sudnici i u ludnihi hehehe....imam ja kalendar od oro zastupnike.....od 2004god.....dobri su mi traktori...barem su jeftini...
 

Najnoviji postovi

Na vrh