• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koji plug za IMT 533?

IMT 533 i ...


  • Ukupno glasača
    49

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,229
Kolega Šanana, ok, dok si slozim 756, svoju ramu tebi proslijedim, ali to nebude prije jeseni, i ovak imam posla preko glave..

A ovo za tog famoznog slavonca, ne velim ja da taj plug ne valja, a i nemrem reci jer ga nikad nisam videl u radu, ali ako su tako dobri zasto ga onda na skoro svakom gospodarstvu ljudi drze u supama ili koprivama, a oru sa Imt-ima i nekim drugim markama pluga..?
Ima ga i moj stari i vec 20 godina smeta u supi..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Slavonac plug je nastal u onom razdoblju dok su ljudi prelazili s konja na traktora, mislim da to sve govori o tom plugu, koliko duboko i kako on može orati!! Ko konjski plug, samo ovaj ima dve brazde :)
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
ima i konjskih s dvije brazde :) imam ja jednoga. slavonac je prvi plug napravljen za trotočje i ima veliki značaj u povjesnom razvoju poljoprivredne tehnike. interesantno je koliko ih ima kod nas, volio bih saznati do kada se proizvodio.
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
ja imam 533 i vučem trobrazni 14" prekretač,,nemorate vjerovati 30cm duboko. . .samo mi malo diže prednji kraj..
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
824
ja imam 533 i vučem trobrazni 14" prekretač,,nemorate vjerovati 30cm duboko. . .samo mi malo diže prednji kraj..

Daj to poslikaj pa da vidim!!!
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@IMT555 bolje da neke stvari ne vidis jer bi imal nocne more a i premlad si da to vidis!!
Di bi radio s takvim plugom!!
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
ja imam 533 i vučem trobrazni 14" prekretač,,nemorate vjerovati 30cm duboko. . .samo mi malo diže prednji kraj..

Kaj ti diže prednji kraj sajla od Fenda zakopčana za plug :icon_weed:
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Zanima me jel se može imt dvobrazni 755,10 cola,preradit u jednobrazni i kako bi to funkcioniralo???
Možda malo glupo pitanje al nedavno mi jedan kad sam spomenio da bi uzeo jednobrazni natuknuo da bi ovaj svoj mogao prepravit,pa nebi morao uzimat drugi???
Općenito jel ko prepravljo dvobrazni u jednobrazni i ako je kakva su iskustva???
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,229
Ja bi ti savjetoval da taj dvobrazni prodas, a jednobrazni kupis.. Pusti prepravljanje..
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
upravo to. kakva prepravljanja kakvi bakarači. pogotovo takav plug. jel visoki ili niski? bili ga možda mjenjo za jednobražnjak?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kod nas je jedan covjek skinul zadnju brazdu bas mislim da je bil plug 755niski,al nije islo oranje jer mu je zabacivalo cjeli plug,popizdil je pa je dal napraviti novu petu i plaz za prvu brazdu i islo je puno bolje i tak je jedno vrjeme oral,al sad vidim da ima obje brazde gore,meni se to osobno nije svidalo,rade posudi jednobraznjak ako ti nekaj malo treba ili kupi i deri sve s njim.
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Upravo tako. Ima pun oglasnik po 1000 kn jednobraznih plugova. Sa dvobraznim kad izvadiš jednu brazdu možeš orat ak imaš traktor i ne tebaš imati puno pameti. Onda ide bez problema.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Kod nas je jedan covjek skinul zadnju brazdu bas mislim da je bil plug 755niski,al nije islo oranje jer mu je zabacivalo cjeli plug,popizdil je pa je dal napraviti novu petu i plaz za prvu brazdu i islo je puno bolje i tak je jedno vrjeme oral,al sad vidim da ima obje brazde gore,meni se to osobno nije svidalo,rade posudi jednobraznjak ako ti nekaj malo treba ili kupi i deri sve s njim.

SLično iskustvo imam i ja, pa kada orem sa samo jednom brazdom onda skinem obje glave i smontiram zadnju naprijed zbog plaza......ali svejedno to nije to, jednobrazni je jednobrazni....
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,543
SLično iskustvo imam i ja, pa kada orem sa samo jednom brazdom onda skinem obje glave i smontiram zadnju naprijed zbog plaza......ali svejedno to nije to, jednobrazni je jednobrazni....

Nebi smjelo biti razlike između jednobraznog i dvobraznog sa skinutom jenom brazdom u tvojem slučaju. Jedino kaj treba podesiti smjer pluga tako da se eliminira moment koji hoće zakrenuti traktor. Naime vučna sila nije na istom mjestu kad je plug dvobrazni i kad je jedna brazda skinuta.

https://www.youtube.com/watch?v=4tA5lpnyhDg

Nakon gledanja ovog videa će možda biti jasnije što se događa.
 

Slayer

Novi član
Tu od
3 Srp 2015
Poruka
4
Olt pto ili olt slavonac ( imt 533)

Planiram kupiti plug ,a ne mogu se odlucit izmedu olt pto i olt slavonac. Imam traktor imt 533, cijena je cca 1000 kn.
 

Prilozi

  • plug-olt-2-brazde-kao-slika-52707363.jpg
    plug-olt-2-brazde-kao-slika-52707363.jpg
    69.5 KB · Pregleda: 1,785
  • prodajem-plug-olt-slika-52760816.jpg
    prodajem-plug-olt-slika-52760816.jpg
    40.9 KB · Pregleda: 681
  • prodajem-plug-olt-slika-52760815.jpg
    prodajem-plug-olt-slika-52760815.jpg
    57.8 KB · Pregleda: 1,371
  • prodajem-plug-olt-slika-52760814.jpg
    prodajem-plug-olt-slika-52760814.jpg
    59.1 KB · Pregleda: 2,070

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Re: Olt pto ili olt slavonac ( imt 533)

Ako nemas puno za orat po meni bi bilo bolje da uzmes jednobraznog lakse ces orat jer ako opet dode teza godina bit ce ti lakse a vremenski jednobrazni i dvobrazni skoro isto si gotov!!
 

Slayer

Novi član
Tu od
3 Srp 2015
Poruka
4
Re: Olt pto ili olt slavonac ( imt 533)

Sta se tice mog podrucja nema bas ponude za jednobrazni plug a i to podrucje vezi jednobraznog mi je strano a imam dosta za orat! Premisljam se izmedu pto i slavonc
 
Posljednje uređivanje:

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Re: Olt pto ili olt slavonac ( imt 533)

Ja imam slavonca pa bum napisal iskustva o njemu. Taj plug najljepse ore iznedju 20 i 25cm dubine. Niski je klirens pa ocekuj zastopavanje kod zaoravanja vece mase. Plugu treba dodatno namontirati deflektore iznad daski i pera na kraju daski onda on radi kako Bog zapovijeda.

Poslano sa mog GT-N7100 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh