• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koji plug za IMT 533?

IMT 533 i ...


  • Ukupno glasača
    49

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
vidio. oduševljen. prekrasan je mališa. samo, čini mi se da je motor od 533 na njemu... ima kod mene u ulici te 35 s motorom od 533, samo da se malo dočepam para, pa ću ga izvuć. orginal siva hauba. ma, ko pravi. di si ga kupio? i ako smijem pitat, pošto?
u biti, može odgovor u pp, da ne spamo temu :)
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,222
Ma nije problem ni s jednom brazdom izorati, ako se nema bas ono puno zemlje, ali moj 539 dobiva ove jeseni 2x12 pa kako mu Bog da..
Stignem ja i s jednobraznjakom izorati, ali jednostavno mi je dopizdilo, em ne mogu jarak lijepo izvaditi, em ne mogu od medje lijepo odorati..
Neznam kako vi drugi ali ja orem vec 10 g s jednobraznjakom i jos uvijek neznam na kraju lijepo jarak s njim izvaditi, dok s dvobraznjakom je to pjesma, cisto je lijepo gledati poslije..
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Jesi probal prije izoravanja samog jarka desnu proteznicu skroz do kraja skratit ,a gornju na toplinku produzit za krug ili dva?
I ne ga spustat na dubinu oranja nego ga malo podic,malo plice ici.
Da ti nebu kanal nego ljepi jarak kojeg ces lakse potanjurat.
 

strijelac1974

Novi član
Tu od
8 Svi 2014
Poruka
25
platio sam ga 500 eura i uložio još (za sada) 10.500 kuna. Da,imaš pravo, motor nije original, Rakovica. Žao mi je da ni original, da nađem neki neipravan polako bi ga sklepao. Malo ću uživati u njemu, a onda prodaja, već imam u planu nešto drugo, našao sam u Italiji, Antonio Carraro 70 KS iz 60-tih :) Uhvatila me neka manija kupnje smeća i sređivanja, žena pizdi.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Ma nije problem ni s jednom brazdom izorati, ako se nema bas ono puno zemlje, ali moj 539 dobiva ove jeseni 2x12 pa kako mu Bog da..
Stignem ja i s jednobraznjakom izorati, ali jednostavno mi je dopizdilo, em ne mogu jarak lijepo izvaditi, em ne mogu od medje lijepo odorati..
Neznam kako vi drugi ali ja orem vec 10 g s jednobraznjakom i jos uvijek neznam na kraju lijepo jarak s njim izvaditi, dok s dvobraznjakom je to pjesma, cisto je lijepo gledati poslije..

Kolega, odustal budeš od 2x12" jako brzo, loša ti je to idea.

Ajd možda za sjetveno jesenje oranje, znači malo pliče, nekih 20-22-23 cm, ali ako budu loši uvjeti ni to nebudeš mogao, jera znam kakve je imam muke s 565 koji je kud i kamo teži i jači od 539 i plugom 2x12", ako je ugažno i malo blatnjavo, moram šperati non stop.

No probaj, pa budeš videl :)
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Imam Štorea 502 pa se mogu plakat sa 12 " plugom kad su lošiji uvjeti. Ovisi koji si kupil plug, ako je onaj mali slavonac s njim bi i išlo. Svejedno si trebao uzet 10" dvobraznog i jenobraznog. Onda si na miru. Svaka druga konbinacija sa Frecom je muka, bez obzira što sad budu ljudi pisali kak oru sa ovim ili onim.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
@strijelac1974, to je džaba. samo, problem je što ćeš teško dobit ono što si uložio u njega nazad. ja ga želim već neko vrijeme, samo što ja ili kupujem na kilo ili u kompenzaciji. negdje si napisao da je TEY, što je dosta interesanto, većina su TE ili TEF, uveženi iz 60-ih i 70-ih. moj djed je krajem 50-ih imao malog englezera, to je bio prvi traktor u obitelji.
ja sam danas kupio ovo, više slika ću stavit u http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=16161&page=40
 

Prilozi

  • 20140730_154210.jpg
    20140730_154210.jpg
    82 KB · Pregleda: 150

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
itp, jel to pneumatska?
Ima li zatvaranje redova za stalne tragove?
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
je, samo ću morat mjenjat remenje. inače odlično brtvi :) nema zatvaranje redova, ali se može naručiti. to je dodatna oprema.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,222
Kolega, odustal budeš od 2x12" jako brzo, loša ti je to idea.

Ajd možda za sjetveno jesenje oranje, znači malo pliče, nekih 20-22-23 cm, ali ako budu loši uvjeti ni to nebudeš mogao, jera znam kakve je imam muke s 565 koji je kud i kamo teži i jači od 539 i plugom 2x12", ako je ugažno i malo blatnjavo, moram šperati non stop.

No probaj, pa budeš videl :)

Svakak si budem slozil 2x12 pluga od ovoga mojeg 10-colca i od rame Imt 756 VK..
Ako nebude moglo ici budem oral sa 1x16, ali obavezno dok mi ostane na kraju za izvaditi jarak ili odrezati od medje, budem otisel doma, otkapcil jednobrasca i zakapcil dvobraznjaka, pa onda to malo bude izoral..
A i iza jednorednog beraca ostaje lijepo izfrezano, pa i tu mu bude dosta lakse, nego sve ove godine kaj sam se mucil iza ovoga cetverorednog Bearna i one njegove helikopterske freze, doslo mi je nekad da zaplacem i odem doma s njive..

Imam Štorea 502 pa se mogu plakat sa 12 " plugom kad su lošiji uvjeti. Ovisi koji si kupil plug, ako je onaj mali slavonac s njim bi i išlo. Svejedno si trebao uzet 10" dvobraznog i jenobraznog. Onda si na miru. Svaka druga konbinacija sa Frecom je muka, bez obzira što sad budu ljudi pisali kak oru sa ovim ili onim.

Nisam kupil ni jedan plug, nego imam vec doma Imt-a 755 (2x10), ali NK i to mi nist ne pase, a budem nabavil ramu od Imt-a 756 Vk u super stanju, pa samo svoje komplet glave preselim na tu ramu..
A imam i Imt-a 1x16 s kojim vecinu i izorem..
Sa slavoncima se necu zezati, i Imt je vec zastarjela "tehnologija", a kamoli ti plugovi s kojima se oralo pred pola stoljeca..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Kolega, za ostatke od tvojeg 755 se budemo dogovorili!!!! Treba mi rama za treću brazdu, to sam ti več rekel, nemoj me zaboraveti slučajno!!!
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,270
Pa šta sko je slavonac star,ne znači da ne valja... :icon_scratch:
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Slavonac nije dostojan imena plug. To je sve više nego plug......

IMT i Posavac su za naše uvjete jako dobri plugovi.
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
824
Kaj je to jednobrazni plug???
Kod mene to ne postoji, svi koji imaju 533 teraju dvobrazne plugove, a zemlja nije baš tak lagana.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,270
Slavonac je dvobrazni 12 cola...
a zakaj ne valja?
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Tino, nevalja iz više razloga....

ali bolje da navedem zakaj valja.....

osnovna prednost je da kada imaš Slavonca i 533 moreš orati 35 duboko i to uzbrdo..... da da, uzbrdo, nizbrdo, poprijeko, išel bi on i dublje al onda kinezima krumpire odkapaš....
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
da vam nije palo na pamet. dugo se već nije pisalo o slavoncu, jelda :icon_weed:
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,270
Znate onu,opet vam pričam istu priču,dugo se nismo svađali... :icon_axe:
 

Najnoviji postovi

Na vrh