• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koji plug za IMT 533?

IMT 533 i ...


  • Ukupno glasača
    48

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Većina malih poljoprivrednika i hobista raspolaže sa IMT 533 i on im je osnovni traktor, lome se koplja jednobrazni 14 cola plug ili dvobrazni 2 x 10 cola? Koja je matematika u vremenu, lakoči oranja, prednosti mane?
 
I

iksi

Guest
najbolje je ako moze i olt dvobrazni 2x10 i imt jednobrazni 1x16 ja imam tako a kod mene je teska zemlja smonica
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Ako samo jedan onda definitivno jednobrazni. Sa 533 nitko ne radi neke vece kolicine oranja tak da se stigne i s jednobraznim.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,157
ima kum plug 2x9''
bi ga lakse vukel nego NPR. 1x18''?
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Bolje dvije brazde, 533 je ostal isti ,a plugovi su se mjenjali na bolje.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ja sam ipak za jednobrazdaša,s njim ide u kakvoj god zemlji i u svakoj godini,a za dvobrazdaš mu je malo preteško u nekoj zemlji kad je jako tvrdo,ktome se i kukuruzovina lakše i ljepše zaore za jednobrazdašem...
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
Ja sam prije imo za 533 nekog shebanog Olt-a 2x10" pa je prodan pa smo uzeli Batuje 2x10" bio je dobar plug samo slab puco je pa je varen moze orat s tim plugovima jedino kad je dosta kukuruzne mase onda zaboravi normalno oranje zato po meni bolje imat 2x10" i jednobraznog 14" ili 16" pa kombiniras si po potrebi!!
 

davor83

Član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
88
Ustvari mislio sam da je 14 coli, sad vise nisam siguran, koja je tvornicka oznaka za taj od 14 coli?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
14 i 16 ima isti lemeš , vjerojatno i dasku ..tako da se ne moraš previše brinuti oko toga
 

davor83

Član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
88
A moze li mi neko reci koja bi trebala biti oznaka tog pluga od 14 coli? Koliko sam vidio u ovim IMT-ovim prirucnicima, oni imaju od jednobraznih 610.10 i 752.1 a oba su radnog zahvata 40 cm odnosno 16 coli.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
slike sa 2x10 i to sa onim oltom PTO 2.25.
Da sam još prošao malčerom nigdje se nebi niš vidjelo.
Kad nađem slike di sam oral sa 1x14 stavim,
@mursanic:kasno je sijana i krenule vručine, tak da sam ju zapustil.
slike su stare al čisto radi primjera da mi nemre niko reč da 2x10 nemre zaorat ostatke od kukuruze ili strnište,




 
Posljednje uređivanje:

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Nije loše za običan dvobrazni plug,,,nego kaj je bilo z ovim kukuruzom ,zgleda da ni uspjel a zemlja čist vredu...
 

strijelac1974

Novi član
Tu od
8 Svi 2014
Poruka
25
u srijedu sam orao sa mojim fergusonom te-20, plug sam zakačio 18.10.10, mislim da je to IMT, naljepnica je dosta izblijedila. Izorao sam, sasvim uredu, traktor se bez problema vrtio na pol gasa, brazda duboka, lijepo preklapa, međutim čini mi se malo prevelik. Cijenim mišljenje i savjet :)
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
te-20?:icon_pray: aj ako ti se da ubaci koju sliku u temu oldtimeri. i samo mi nemoj reći da je crvene boje :D:
 

strijelac1974

Novi član
Tu od
8 Svi 2014
Poruka
25
Neznam kak s mobitela. Nesto slika ima u albumu ovog foruma ni jos gotov, ali nisam mogao izdrzati da ga ne upregnem.
...evo stavio sam jos par slika u zajednica, slike i albumi
 
Na vrh