• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koji PLUG za koji TRAKTOR ???

  • Temu pokrenuo Rajtek
  • Datum prvog posta

antolo46

Aktivni član
Tu od
23 Srp 2014
Poruka
311
Plugovi su super, ja imam isti samo puna daska, imt je nula naspram ovog, ovo zaorava masu ko od šale, i nema štopanja

Ja ga vučem sa 5718 i nemam baš laganu zemlju

Imam video ali ga ne mogu postavit
 

Jagoda

Aktivni član
Tu od
10 Lip 2020
Poruka
226
Znaci ja bi sa svojim to trebo vuc ko od sale,ne znam ni ja postavim na yt pa objavim ovdje
 

antolo46

Aktivni član
Tu od
23 Srp 2014
Poruka
311
Ma nema kaj, zadovoljan sam s plugom! Istina nisam probao ni eberhardta ni voggela ni lemkena niti bilo koji drugi plug od ovih jačih marki ali ovaj mi se dopada
 

Jagoda

Aktivni član
Tu od
10 Lip 2020
Poruka
226
Ma nemam ja te marke kod nas dje ni kupit a polovno sto dode iz uvoza je poderano,ovako imam nov plug ja to i ne orem puno meni moze bit dok sam ziv,samo jos da ga ustimam fino nadam se da cu znat
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Znaci da ja stavim ja jedno 8- 9 cm jel to stelam na njivi dok probam oranje?

Bolje da si prije oranja postaviš visinu predplužnika na mjeru. Ako npr, planiraš orati 27 cm, postavi pretplužnjak tako da od špice lemeša na daski do špice lemeša na pretplužnjaku bude razmak 18 cm (2/3 dubine oranja). Nije to toliko osjetljivo da bi 1 cm više ili niže, prouzročil neku razliku u oranju.
 

Jagoda

Aktivni član
Tu od
10 Lip 2020
Poruka
226
Aha aha dobro si to,a da li mogu sirinu prednje brazde kod kuce otprilike podesit da stavim sa unutrasnje strane zadnjeg desnog tocka dasku i od daske do vrha raonika odmjerim 35 cm
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Možeš, ali mjeri do plaza. Ako želiš 35 cm, možda je bolje da postaviš na 36 cm jer kotač ne bi trebal strugati o zid brazde. Doduše ni tu jedan cm ništa ne znači.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
A koji je razlog za rešetkaste daske?
 

amajic

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2021
Poruka
162
Mozda da lijepo izgleda :)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,360
Ma vidjet ces i sam kako ide, najlakse ti je u polju stelati. Ako nema neke mase ja bih ih i skinuo. A i štelanje ti je najlakše u polju da ne mudruješ kod kuće.
 

Jagoda

Aktivni član
Tu od
10 Lip 2020
Poruka
226
Pa i nemam mase vjerovatnu cu ih skinut,sutra idem probat valjda budem znao ustimat
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,360
Izgleda bolje ali u vecini slucajeva trpa dobro i ovako. Teze se vuce sa pretpluznjacima ali dobro. Ma vidjet ces i sam kako to ide, postelas da je otprilike ista prva i zadnja brazda i samo po gasu.
 

Jagoda

Aktivni član
Tu od
10 Lip 2020
Poruka
226
Dobro si reko tako ce i bit ne orem ja to puno al eto volim kad je sve "pod konac" sto bi rekli
 
Na vrh