• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

koji stroj mi preporucujete

B

Bobo

Guest
Naprijed je pumpa montirana na nosac utega i dobiva pogon direktno s radilice motora.

Za transport NIKAKO nije dobar jer jedva ebe vuce i mjenjac mu je pravljen da dobro gura zemlju u sporim brzinama ali u brzima na cesti iz druge u trecu se ne salta ako nisi na ravnoj podlozi ili ides nizbrdo...

U usporedbi s obicnim traktorom skip ima jednostepeno kvacilo, nema nazad u kucistu nista osim diferencijala., kocnice ima jace nego obican traktor ali mu to puno ne pomaze kad se zaletis iber gasom i ides naglije stati... samo se iz kocnica pusi jer je skip pre tezak za njih.

Motor i prednji kraj su isti kao i na traktoru, kao i zadnje trube. U kuciste se moze ubiaciti traktorska hidraulicna pumpa, kardansko vratilo, mjenjac mora kompletan ici drugi... neisplativa prerada, jer novi tip i dalje moras registrirati kao bager, a stari se u papirima pise kao traktor.

Lako moguce da stari tip ima obican traktorski mjenjac, novi ga sigurno nema...
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Kakve su Torpedo kombinirke, vidim cijene su im tu negdje kao i IMP Skip. Ja sam prije par mjeseci gledo jednu za 3500€ ali pošto se slabo razumijem u njih nisam se smio upustiti u kupovinu. Trebo mi je za koapnje kanala i ponekad utovariti koju prikolicu zemlje i šljunka.
 
B

Bobo

Guest
Torpeda ces tesko naci po cjeni SKIP-a. Prije po cjeni JCB-a...

Mi smo gledali kupiti torpedo kombinirku i jedna jedina u godini dana je bila negdje oko zadra ak se dobro sjecam i cjena 13-14 000€ ono strasno nesto.

Znamo svi moje misljenje o torpedu ali kod kombinirke nema govora. stroj koji je smisljeno napravljen, prednji pogon, reverzer ma SKIP mu ni sluga ne moze biti...

No tad je jednostavno torpedo bio pre skup i odluka je pala na SKIP i za sad se ulozeni novac vraca malo po malo...
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Kod nas su cijene podjednake za toprpeda i Skipa za obadva bez prednjeg pogona. Inače ima Topredovih kombinirki 4x4 za 4500-5000€. Samo je to meni malo puno.
 

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
Naprijed je pumpa montirana na nosac utega i dobiva pogon direktno s radilice motora.

Za transport NIKAKO nije dobar jer jedva ebe vuce i mjenjac mu je pravljen da dobro gura zemlju u sporim brzinama ali u brzima na cesti iz druge u trecu se ne salta ako nisi na ravnoj podlozi ili ides nizbrdo...

U usporedbi s obicnim traktorom skip ima jednostepeno kvacilo, nema nazad u kucistu nista osim diferencijala., kocnice ima jace nego obican traktor ali mu to puno ne pomaze kad se zaletis iber gasom i ides naglije stati... samo se iz kocnica pusi jer je skip pre tezak za njih.

Motor i prednji kraj su isti kao i na traktoru, kao i zadnje trube. U kuciste se moze ubiaciti traktorska hidraulicna pumpa, kardansko vratilo, mjenjac mora kompletan ici drugi... neisplativa prerada, jer novi tip i dalje moras registrirati kao bager, a stari se u papirima pise kao traktor.

Lako moguce da stari tip ima obican traktorski mjenjac, novi ga sigurno nema...
a da li mozda znas sta je sa starijim skipom da li on ima dvostepeno kvacilo posto je pumpa otraga
 
B

Bobo

Guest
Koliko znam da svaka torpedo kombinirka ima pogon 4x4...

Stariji isto tako imaju jednostepeno kvacilo bez obzira sto je pumpa iza. Pumpa mu se nalazi iza gdje obicno na traktoru dodje kardan. Lakse s njom nasjednes u blato, zemlju i lakse se crijeva ostete. na novim skipovima je pumpa jako dobro "sakrivena" i oblozena plocevinom i nema da ju ista i dotakne ;)
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Sad dali sve Torpedo kombinirke imaju prednji pogon neznam. Dvije što sam gledao nisu naprijed imale poluosovina tako da su imale samo zadnji pogon. Ngdje su bile slike izkataloga Torpedo kombinirki sa podatcima ali ne mogu da sjetim na kojem mjestu.
 

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
i ja sam razmisljao o torpedu ali sam odustao zbog njegovog motora mislim ok dok je nov ali ipak nigdje nemozes nac takvog stroja da se nije naradio
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
mozes naci i icbca povoljno a nisu skupi djelovi kao sto neko misli jasam u vog dosta mjenjo djelova inije pretjerana cjena kod nas biga u bosni mogo do 5 tisuca eura kupiti ili da sebi uzmes uzmes zadnji utovarivac i i muntiras ga kada ti treba ali samo ti treba jaci traktor kad nas se takvo sta moza kupiti do 20 zisuca kuna mozes kopat cupat panjeve tovart dzubar

nabavis ovako nesto

slika-391357-2013-01-1358741098-velika.jpg
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
]imas li vec traktor,
fendt kombinerka, modifikacij 308 ili 309
slika-316340-2013-01-1359660891-velika.jpg
 
Posljednje uređivanje:

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
]imas li vec traktor,
fendt kombinerka, modifikacij 308 ili 309
slika-316340-2013-01-1359660891-velika.jpg

iz nase flote traktora posjedujemo imt 540 542 560 i 577nijedan nema prednji pogon ali svi jako dobro sluze svojoj svrsi e sad na jedan od ova dva veca bi mogao namontirat prednji utovarivac al opet mi treba neki stroj za rovanje i kopanje
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
a sto su svi tako blizu sangom, mozda za tri IMT kupiti jedan zapadni od nekih 90ks, i za njega kacas sta zeslis, i opet ti ostane jedan mali imt za sitne poslove
 

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
a sto su svi tako blizu sangom, mozda za tri IMT kupiti jedan zapadni od nekih 90ks, i za njega kacas sta zeslis, i opet ti ostane jedan mali imt za sitne poslove

a gle kod nas kad dodje sezona sijanja i takvi poslova svaki stroj ima nesto na sebi i to ide kao po spagi a i nismo ih imali toliko ovog 560 smo kupili u sumariji nista tesko nije radio bio je dizalicar a malog 540 smo kupili u komadima za stvarno male pare pa sad imamo flotu
 
Na vrh