• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koji traktor...

M

mladen

Guest
Re: Same

ljudi htje bi uzet traktor od125do150konja pa se dvoumim izmedju same , fahra i maseja p vas molim da mi kazete koja bi kombinacija bila naj bolja
 
K

KRESO

Guest
Re: Same

meni se je svidio same ali nemam iskustva sa takvim traktorima pa nemogu ti reći :|
 
R

Ratarko

Guest
Re: Same

mladen kaže:
ljudi htje bi uzet traktor od125do150konja pa se dvoumim izmedju same , fahra i maseja p vas molim da mi kazete koja bi kombinacija bila naj bolja

Novi , polovni , za koju namjenu ti treba traktor ?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Same

mladen kaže:
ljudi htje bi uzet traktor od125do150konja pa se dvoumim izmedju same , fahra i maseja p vas molim da mi kazete koja bi kombinacija bila naj bolja

Ja imam Same-a 95 ks, ali da smo uzimali traktor oko 130 ks svakako, tj. definitivno bi uzeli Massey Fergusona.
 
K

krx pozega

Guest
Re: Same

Nijedan od trojke....uzmi đonija...ne zato što je dobar(bolji) nego zato što nije puno ni skuplji :lol: :lol: :lol:
 
M

mladen

Guest
Re: Same

Ratarko kaže:
mladen kaže:
ljudi htje bi uzet traktor od125do150konja pa se dvoumim izmedju same , fahra i maseja p vas molim da mi kazete koja bi kombinacija bila naj bolja

Novi , polovni , za koju namjenu ti treba traktor ?
pa polpvni bi mogo od 2000 il novi a treba mi iskljucivo za teske radove u ratarstvu ( oranje , tanjiranje kombinacija roto drljaca -sijacica ) e sad neznam sta bi bilo bolje polovan il nov , kod nas nema kapitalni ulaganja al ima posticaj gde vracaju 20% :blackeye
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
A gle ovisi kak stojis s financijama i koliki zelis kredit. Novo je novo i ima neku garanciju, dok polovni nemaju nista. I MF i Same su dobri. Iskljucio sam Fahra zato kaj je sami potpuno isti sam za manje novaca. Kod mene je čovjek uzeo Fahra 6cil, mislim 102-105ks i dao 10000€ vise nego ja za samea 4cil 96ks. Oprema ista,otraga potpuno
 
R

Ratarko

Guest
Toma pa ne možeš uspoređivati tvoj Same sa tim DF-om . Razlika u cijeni je više nego opravdana jer koliko si više platio toliko si više dobio . Ne ulazim u to da će taj DF imati zanemarivo bolji dnevni učianak u odnosu na Same nego samo da on stvarno vrijedi toliko više .
 
P

pf-steyr

Guest
Re: Same

mladen kaže:
ljudi htje bi uzet traktor od125do150konja pa se dvoumim izmedju same , fahra i maseja p vas molim da mi kazete koja bi kombinacija bila naj bolja


Ja bi ti prije ova tri navedena prepourcio Case ili NH...
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Ratarko kaže:
Toma pa ne možeš uspoređivati tvoj Same sa tim DF-om . Razlika u cijeni je više nego opravdana jer koliko si više platio toliko si više dobio . Ne ulazim u to da će taj DF imati zanemarivo bolji dnevni učianak u odnosu na Same nego samo da on stvarno vrijedi toliko više .

To je istina. Traktor ima 6 cil. Frajer je rekao da mu se ne svida boja traktora,nije mu lijep :) A isti Same i DF, ista oprema DF je nesto skuplji
 
M

mladen

Guest
Re: Same

pf-steyr kaže:
mladen kaže:
ljudi htje bi uzet traktor od125do150konja pa se dvoumim izmedju same , fahra i maseja p vas molim da mi kazete koja bi kombinacija bila naj bolja


Ja bi ti prije ova tri navedena prepourcio Case ili NH...
case bi mozda mogo doc u obzir al NH nikako. ;)
 
R

ROKI

Guest
Da. To su dva potpuno različita traktora, Case i new Holland. :blackeye
 
R

ROKI

Guest
Razlikuju se u zanemarivim sitnicama. Jedino se razlikuju u najvećoj klasi. Ovi manji su gotovo identični.
 
R

Ratarko

Guest
Čekaj malo a dizajn , kabina i kompletno uređenje unutrašnjosti , ergonomija , udobnost , imidž ... zar to nije različito ?
 
M

mladen

Guest
Mene interesuje konkretno ako ko zna da kaze naprimer kod koga je bolja hidraulika , mjenjac, dal kod fahra ili kod maseja
 
R

ROKI

Guest
Ratarko kaže:
Čekaj malo a dizajn , kabina i kompletno uređenje unutrašnjosti , ergonomija , udobnost , imidž ... zar to nije različito ?

Po meni je to samo estetika. No bitne stavke poput motora, mjenjača... su i kod jednog i kod drugog iste. Po tome kažem da su "isti". Jasno da se izvana razlikuju. ;)
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Bitni su motor,mjenjac i mehanika. Sad jer naprijed ima 2 okrugla ili cetvrtasta svjetla nije bitno i dal mu je kabina okruglija ili kockastija,a ne vjerujem da im je izolacija razlicita ipak su to zapadni traktori. Nisam ja rekal da traktor ne valja,ali ja osobno nikad nebi uzeo takav od 102 konj i 6 cil. Bolje onda oko 120 sa 6 cil,a ne vjerujem da je cijena toliko veca
 
J

JOSIP.1

Guest
kupi si prika ako mozes dokucit mf 6480, to ti je 150 ks, kosta ti otprilike kao i john deer od 130 ks (znaci dobijes 20ks viska od kojih nikad ne boli glava), s tim da na mf dobijes dyna6 mjenjac, superdeluxe sic, kabinu na zracnom ovjesu jos nadoplatis, kabina ti je strava, radni uvjeti odlicni, motor mjenjac odlicni, ako imas laksu zemlju vuc ce ti 4 brazde, ako imas tesku onda ti je idealan za 3.
ja ga imam 3 god, niti jednog kvara, nista na njemu.
eto moja topla preporuka jer traktor ti je stvarno za 5, ima ih kod nas jos 4 osim mog, i ljudi taj traktor nemogu prehvalit.
 

Najnoviji postovi

Na vrh