• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kokoši ne nose jaja

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ja sam napisal kak radimo. Od kad tak radimo, ljuske su tvrde i kokoši ih ne mogu kljunom zdrobiti. Ne skupljamo ljuske, nego koliko koji dan upotrijebimo toliko im bacimo. Imamo malo kokoši pa svaka dobije barem komadić ljuske.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Od deset kokosi svaki dan samo tri jaja. To vec tako mjesec dana. Nikak im potaknut nesenje a pojele su pakovanje deset kila smjese za nesilice.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Od deset kokosi svaki dan samo tri jaja. To vec tako mjesec dana. Nikak im potaknut nesenje a pojele su pakovanje deset kila smjese za nesilice.


Kod mene 11 koka svaki dan 10 ili 11 jaja a ako napravim siromašniju smjesu onda dobijem 8 jaja a moja smjesa je ovakva.
20 kg kukuruz ali crveni nikako žuti od žutog dobivam svjetli žumanjak, 4 kg koncentrat za nesilice 1,5-2 kg stočno brašno 1,5 kg mljevenog ječma i posebno dobiju tritikala koji bacim na zemlju pa ako hoće neg zobaju. Fanas je bilo-6 ja pokupio 11 jaja kokoši su puštene 2 sata dnevno imaju oko 2000 m2 inače su zatvorene na 100m2
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Tvoje imaju puno bolje uvjete u svakom pogledu. Mozda bi im trebao nabavit pjetla.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Danas tri. Voda im se smrzla . Ne unam kak se rijesiti vrabaca stalno su im na hrani.
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
931
Bacim jim cjelo zno nema vrabca:(: imam 10 starih i 10 pola godine starih koka nesu cjelo ljeto oko 10 komada.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Ja kad bi bacio cjelo zrno moje kokoši bi pokrepale od gladi, jednostavno neće cjelo zrno.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Stvar je u tome da vrapci idu na ostalu hranu kao namoceni suhi kruh , srot , psenicu isl. Od cjelog zrna kukuruza slabo nesu jer ga samo proteraju i izbace iz sebe. Vazno im je davat toplu hranu i vodu vise puta po manje, onda da imaju svjetlo do 10 na vecer , pa da im se daje zelenog i onda bi bilo jaja. Najlakse je samo nabacat kuruze i doc pobrat jaja.
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
931
Kod mene su vani i dobiju zno kukuruza i nesu. Voda mrzla i samo sunce i nesu 10 jaja.A tebi ne a žive kaj u hotelu.:^):
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Meni jos i nekak nesu o odnosu na susjede. Danas opet samo tri komada od deset? Susjeda ni jedno od osam , a druga od 20 samo dva. Ja svojima ne mogu dati uvjete ko u hotelu al kad sam doma onda ih obidjem i dam raznovrsno kaj imam. Danas sam im nasjekai i jabuka pa su to prebirale. Kakve kokosi imas. Ja sam od raznih rasa uzeo po par jer sam mislio da ce ipak nesto nesti. Ove za koje znam a nesu su harco. Malo sam gledao , samo one imaju crvenu krestu a ostale bljedu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh