• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kokoši ne nose jaja

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Što nisi bliže da mi ubaciš jedno dvadeset komada tjedno. Koga god pitam jel ima za prodat domaćih jaja veli da nema dosta ni za sebe . U Konzumu je bilo jaja iz Ukrajine i Poljske po sedamdeset lipa ali ih nema već mjesec dana. Sad imaju samo pakiranje KA-plus po trinaest kuna deset komada i to naknap. Jaja su sitna i nikakva. Bilo je prije dva tjedna čisto bijelih navodno naših trideset komada dvadesetpet kuna na akciji , no i njih više nema. Nema više ni onih podni uzgoj ni omega tri.
 

Myrnas

Član
Tu od
29 Lip 2015
Poruka
152
Zanima me jestel stavljali svijetlo kokama tokom noci da vise nose jaja, procitao sam negdje kao da se stavlja crveno svijetlo hmmm ili je zuto.. :/ ne znam vise. hahah, pomozite mi :D
 

zzzz

Član
Tu od
12 Sij 2016
Poruka
97
Po meni ne treba im ostavljati svetlo nocu jer treba da spavaju, a za nosenje je potrebno i lepse vreme i dobra ishrana
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Gledo sam na jutubu kako čovjek u Rusiji ima vani usred zime kokoši ali svaka je zatvorena u svom kavezu u kojem je prije držo kuniće. Iza ima neku kištru u koju idu nest jaja. Dobro ih hrani i kaže da svaki dan nesu.
 

Myrnas

Član
Tu od
29 Lip 2015
Poruka
152
znaci da ne stavljam svjetlo. Odlucio sam automatska vrata za kokosinjac i sve sam "napravio" na papiru i poslozio i isprogramirao.. jos samo da dođu djelovi.
Naime rijec je o Arduino projekima ako ste culi i sa tim se stvarno dosta moze rijesiti, ja sam rijesio Otvaranje i zatvaranje mojih kokica, otvaranje se moze nastimati u koje vrijeme zelite hm.. u 13:45 ili u 16:00... i zatvaranje vrata isto tako u određeno vrijeme koje vasim kokicama odgovara. Također sam rijesio i hranjenje kokica svaki dan automatsko.
Sve ovo ce me izaci 30 € tako da sam bez brige i mogu ici na posao a ne moram misliti da li ce kokice imati da jedu.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Kako vam nesu kokice u ovo predblagdansko vrijeme..U mom okruženju jako slabo, osim...kod mene. danas rekord 17 komada, počele nesti ko da dolazi proljeće. Hrana ništ posebno, šrot od kukuruza i pšenice, 10% sojine sačme, i zrnje kukuruza, Čini mi se da je caka u rođenju, moje su se izlegle 21.3 a susjedima svima kasnije, i vidim da mi nesu samo te mlade, od starijih samo jedna.
 

Prilozi

  • IMG_20171210_120755.jpg
    IMG_20171210_120755.jpg
    56.9 KB · Pregleda: 91
  • IMG_20171220_152338.jpg
    IMG_20171220_152338.jpg
    56.9 KB · Pregleda: 80
  • IMG_20171220_152107.jpg
    IMG_20171220_152107.jpg
    75.7 KB · Pregleda: 101

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Imam samo pijetla i šest kokica i to mađarske nesilice harco. Od kad su prenjele svaki dan sve snesu osim jedne koja nosi ekstremno dva žutanjka. Hranim ih samo kukuruzom , ječmom i malo crnog suncokreta , ali ništa mljeveno. Još dobiju ako imam od ručka ostatke i namočeni suhi kruh. Ne idu svaki dan van na travu nego ih pustim dva tri puta tjedno. Super sam zadovoljan jer bez smjese imamo stoposto domaća jaja . Inače sam već pisao da je cijena jaja skočila na dvije do dvije i pol kune .
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Ja sad isto k'o i robelar imam samo 6 kokoša (pjevac mi nešto bolovao pa sam mu skratio muke!) i svaki dan po 1 jaje!
Toliko "puno" nisam još nikad imao! Nakon nekoliko desetljeća ću sad morati u kupovinu jaja! Moj prvi susjed ima sigurno 50-60 kokoša i kaže da ni njegove ne nesu!
 

Myrnas

Član
Tu od
29 Lip 2015
Poruka
152
Ja imam 12 koka i puno pilića odraslih oko 20 i ne nesu ni moje jer mi spavaju vani pa im je vjerovatno hladno. Kako god ljeti će nositi nadam se


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Myrnas

Član
Tu od
29 Lip 2015
Poruka
152
Jel kod vas nema lisica ?



nažalost ima a i zadnje vrijeme ima i jastrebova, lisica se lahko riješim.. okacim mrtvu kokos koju je zaklala i lovac je sačeka da dodje na kokošku zakacenu i presudi joj :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Myrnas

Član
Tu od
29 Lip 2015
Poruka
152
Živim u BiH pa nek mi država plati štetu i neću je dirati


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Kod mene ima i lisica i čagljeva , a kune i lasice su pod domaće životinje. Sve što ostane preko noći van zatvorenog kokošinjca ne doćeka jutro. Ne pomaže ni terijer ako je na lancu.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Kod mene izgleda kokoši jedu jaja. Čim ih pustim ne žele nest na njihovom gnjezdu nego gdi stignu. Danas sam našao samo žutu fleku a jaje pojedeno. Nema više van dok ne snesu.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Fali im kalcija. Ne bacaj ljuske u smeće, vrati im nek ih pojedu. Već je o tome pisano. :)
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Ma dam im ljuske. Sakupim po tridesetak komada , zdrobim i umješam im u namočeni suhi kruh.
 

Najnoviji postovi

Na vrh