• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kokoši ne nose jaja

AlphaCRO

Novi član
Tu od
11 Ožu 2016
Poruka
11
Kolicina pjetlova ko dpilica ti ovisi o starosti pjetlova roditeljskog jata sto je pjetao stariji to imas vise kokica izlezenih. Tako barem pise u literaturi. Ja sam danas izvadio pilice od pjetlova starih cca 9 mjeseci pa me bas zanima kakav ce biti omjer.
 

Myrnas

Član
Tu od
29 Lip 2015
Poruka
152
Imam jedno pitanje.

Imam domace kokosi, sta je bolje da im dajem kokuruz ili jecam. Zanima me zbog nosivosti na kojoj ce hrani vise jaja nositi.
Hvala vam
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
daj im nek same odluče , svkako mješano , uvjek mješano ..još kad bi mogao ubaciti zob ...i naravno ispaša , ne toliko radi trave nego radi kukaca
 

Pamela

Novi član
Tu od
29 Srp 2016
Poruka
2
jel problem sa starosti koka, jer one imaju određeno koliko jaja one snesu u svom '' životu ''. I kada im je to nesenje pri kraju jaja znaju bit malo cudnog oblika i ljuska bude tanka.
P.S. pusti koke po dvoristu ili di vec ih pustas, ostavi ih vani tako i moje pa si nađu neko mjesto i snesu jaje, npr. moje su nesle u kantu za smeće, mi smo mislili da ne nesu i kad smo vidli jednu kokicu di nese jaja bilo ih je već oko 20.
 

Gorski1

Član
Tu od
2 Stu 2013
Poruka
47
I mi imamo kokoši nesilice, od ove godine malo temeljitije ograđen prostor od cca 600 m2. No nesivost, onako "odoka" nije viša od 80%, i to samo u jednom periodu, cca mjesec dana. Napominjem da nemamo neki staž a ni broj kokica, za sada ih je 29, i to odnedavno 15 mladih (još ne nose). Hranimo ih smjesom koncentrata za nesilice od Čakovca i šrota u omjeru 25:75 koncentrat : šrot.

Interesira me kako prepoznajete tekute u kokošinjcu, vide li se golim okom?
 

imt33

Član
Tu od
24 Ožu 2016
Poruka
52
Iskreno tekute ces prije osjetiti na svojoj kozi nego sto ces ih vidjeti golim okom. Njihov uticaj se najčešće može vidjeti na kokošijoj glavi, pod kilima i na trtici.
 

Gorski1

Član
Tu od
2 Stu 2013
Poruka
47
Iskreno tekute ces prije osjetiti na svojoj kozi nego sto ces ih vidjeti golim okom. Njihov uticaj se najčešće može vidjeti na kokošijoj glavi, pod kilima i na trtici.

Na sebi ih ne osjetimo. A ni na kokošima nema nikakvih promjena na glavi pod krilima ili na trtici, u smislu da tamo gube perje.
Onda ne nose iz nekih drugih razloga. Bo!?
 

Gorski1

Član
Tu od
2 Stu 2013
Poruka
47
Iskreno tekute ces prije osjetiti na svojoj kozi nego sto ces ih vidjeti golim okom. Njihov uticaj se najčešće može vidjeti na kokošijoj glavi, pod kilima i na trtici.

Na sebi ih ne osjetimo. A ni na kokošima nema nikakvih promjena na glavi pod krilima ili na trtici, u smislu da tamo gube perje.
Bit' će da je neki drugi razlog nenešenja jaja.
 

zzzz

Član
Tu od
12 Sij 2016
Poruka
97
Gorski1 tekute vidi da li ima na nekim drvenim predmetima u kokosinjcu npr. gnezdima. Samo stavi ruki i drzi par sekundi a ako ih ima popece ti se na ruku. Jako su sutne i mogu biti od bledo zute do jarko crvene boje. I sam sam imao iskusvo sa njima pree par meseci i jedva sam ih se resio. Sve drveno sam izbacio napolje a prskao sam ektominom (1ml na 1l vode). do sad ih nisam imao jer su kokosi imale pepela na dvoristu i kazu da kad se valjaju u tome da tekuti beze od toga, a ove godine sam se zeznuo i bacio punu vrecu pepela...Potrebno je svakodnevno ciscenje i obreci dobro prostoriju i ako ih ima trebali bi nestati.

To sto ne nose verovatno nije do tekuta jer ni moje ne nose dobro leti jer pocinju da se mitare . sada i ja nadjem dnevno 1-2 jajeta a cesto i ni jedno.
 

Manfred123

Član
Tu od
8 Kol 2015
Poruka
60
Evo ako neko zeli kupiti kokosi hrvatice jednogodisnje mjesan jarebicasti i crveni soj, odlicno nose, 9+1 jednogodišnjih i 5 pilenki sa 2 pjetlica iste strosti za samo 700 kn.Zainteresirani javite se na pp.Dobre kvocke!
 

Gorski1

Član
Tu od
2 Stu 2013
Poruka
47
Gorski1 tekute vidi da li ima na nekim drvenim predmetima u kokosinjcu npr. gnezdima. Samo stavi ruki i drzi par sekundi a ako ih ima popece ti se na ruku. Jako su sutne i mogu biti od bledo zute do jarko crvene boje. I sam sam imao iskusvo sa njima pree par meseci i jedva sam ih se resio. Sve drveno sam izbacio napolje a prskao sam ektominom (1ml na 1l vode). do sad ih nisam imao jer su kokosi imale pepela na dvoristu i kazu da kad se valjaju u tome da tekuti beze od toga, a ove godine sam se zeznuo i bacio punu vrecu pepela...Potrebno je svakodnevno ciscenje i obreci dobro prostoriju i ako ih ima trebali bi nestati.

To sto ne nose verovatno nije do tekuta jer ni moje ne nose dobro leti jer pocinju da se mitare . sada i ja nadjem dnevno 1-2 jajeta a cesto i ni jedno.

Pogledati ću, inače do sada nisam imao problema sa njima, pa vjerujem da ih i nema.
Ali što se tiče nošenja treba vidjeti razlog.
Ne znam ništa o mitarenju, moram još učiti.
 

propuh

Član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
284
Ekipa neznam kako kod vas ali moje kokoši nenose več skoro mjeseci pol dana
bude dnevno 1-2 jaja neki dan nebude nijedno jaje imam 5 starih koka 2 godine i 30 koka australorpa starih 7 mjeseci ali jaja nema ni za lijek a dajem im šrot crnu zob suncokret pomješan i kupio sam na ebayu lampe od 7w koja im svijetli preko noći da im se produzi dan ali svejedno nema pomaka.U susjedstvu ljudi se poželjeli jaja svi imaju koka kao i ja neki i vise ali nema jaja.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,658
Ekipa neznam kako kod vas ali moje kokoši nenose več skoro mjeseci pol dana
bude dnevno 1-2 jaja neki dan nebude nijedno jaje imam 5 starih koka 2 godine i 30 koka australorpa starih 7 mjeseci ali jaja nema ni za lijek a dajem im šrot crnu zob suncokret pomješan i kupio sam na ebayu lampe od 7w koja im svijetli preko noći da im se produzi dan ali svejedno nema pomaka.U susjedstvu ljudi se poželjeli jaja svi imaju koka kao i ja neki i vise ali nema jaja.
I kod mene tako, ali strpi se još mjesec dana i nečeš znat kud s jajima od australorpki. Nisi spomenuo koliko imaš mladih pijetlova, jer ako ih je puno, oni uznemiravaju koke i pada nesivost.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
A kaj bi vi hteli od tih kokoši ? Da ih imate 10, a svaki dan da vam snesu po 20 jaja !? Ljudi dragi ..... I njihove guzice trebaju odmor "od rada". U ovo doba je sasvim normalno da koke odmaraju od svakodnevnih aktivnosti i obaveza prema zahtjevnom vlasniku.
 

Najnoviji postovi

Na vrh