• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

kolika je cjena izrade metra orgijevnog drveta

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Ja bi se malo nadovezao na ovu raspravu, ljudima bi trebali dati da si mogu napravit drva za vlastitie potrebe jer i tako strune drva po šumi stvarno puno ili da im daju neku plohu da naprave njegu pa si naprave drva za zimu. I ja sam jedan od onih koji imaju obrt i nisam prije kužio šta ovi sa obrtom stalno njurgaju na nas koji nismo imali prije.A kad otvoriš obrt brzo skužiš kad počnu stizat koje kakve uplatnice a ovi bez obrta ti ruše cijenu i uzimaju robu.
 
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
...Ukidali su pušenje u lokalima,ljudi su gunđali pa se prilagodili, uvodili fiskalizaciju, opet su gunđali pa se prilagodili, tako će biti i sa novim pravilima igre u šumarstvu, ovdje ćemo gunđat i opet se prilagoditi.

Što se tiče čišćenja odjela nakon završetka radova, tj. uplata i izvoz leževine, to će i nadalje biti dostupno brki sa fergonjicom i štilovkom jer to nije samoizrada.

Ukratko, država želi uzeti dio kolača i od jadnika koji rade u šumarstvu...budimo realni ovo je prva državna haračka intervencija u tom resoru. koliko se sjećam cijena metrice cjepanice unazad 15 godina je ista s odstupanjem od 10-ak % gore dole. i ta odstupanja su zavislia da li se osim brke još netko dočepao kakvog fergonjice i štilovke pa ide sasjeć tetkin gaj i rasprodati pošto-poto...

Nova pravila igre podržavam samo ukoliko budu vrijedila za sve igrače na terenu, da svi pod istim uvjetima imamo pravo sudjelovati u toj igri.
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Nova pravila igre podržavam samo ukoliko budu vrijedila za sve igrače na terenu, da svi pod istim uvjetima imamo pravo sudjelovati u toj igri.

Već sam počeo pisati jedan odgovor i onda sam pročitao ovoi lijepo sam se nasmjao. Moram te pitati znaš li gdje živiš?
Pa ja nisam isti kao drugi inžinjeri šumarstva jer nisam član komore. A zavšrili smo isti faks, polagali iste ispite i diplomirali na istom fakultetu.
A sada bih trebao polagati sve to još jednom jer se felaku i društvu sprdnulo još malo love. Ne mogu izraziti gađenje tim ljudima koji vod komoru. Strašno. I takav čovjek bi trebao određivati pravila igre.
Svi igrači će biti isti, samo će neki biti jednakiji. Znaš na što mislim. Želim ti iskreno da tako ne bude, ali iz iskustva znam da neće biti. Bit će kako ti ONI kažu.
 

brko

Član
Tu od
15 Stu 2013
Poruka
75
Jel zna netko cijene po kubiku i po toni za meko drvo višemetrica i trupci,bijela topola,lipa, joha,znači tržišne cijene od otkupljivača
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,592
Ja radim sa dovozim, 20 eura metar prostorni. Znači nemam vitlanja, u ravnici sam pa je sve dosta priatupacno
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
oko mene ljudi najviše rade "iz pol"...pola drva gazdi, pola onome koji radi u šumi (taj koji izrađuje drva u šumi, doveze ih gazdi na dvorište)
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
22 eura?? Rušenje,vitlanje,piljenje na metar i kalanje..to mi nema logike za isplativost.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,592
ako nemaš konkurenciju zašto ne.

@sttipa mislim da ako ima potrebe za vitlanjem da je 22 eura malo, ja sam imao ponudu 22 eura po metru da idem raditi ali mi je malo predaleko, treće selo od mene a kod sebe imam posla da ne stignem odraditi...ponavljam da se radi bez vitla
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
726
Prosle godine sam placao 10 eura po metru bez prijevoza. Ravnica bez vitlanja
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,734
Pozdrav, iako se ne javljam na "drvosječa" temama, ili motorne pile, činim iznimku.

Imam jednu naslijeđenu šumu ja, drugu supruga i otac ima još dva gaja / luga. Prošle sam se godine raspitivao "kako do drva iz vlasite šume" uz činjenicu da ja nisam i ne mogu biti drvosječa. Najpovoljnije saznanje je bilo "ja ti srušim, ali pola drva meni pola tebi" , uz prijevoz njemu duplo. "odustao sam".
Drugi rušitelj me pitao: pa prodaj mi šumu, pitam na koji način. Pa da si ja porušim sva drva, tebi ostavim "dokazani" nered. Ne kupuje šumu nego sva drva u njoj, za ponuđenih par kuna, eura.
Ne želim tako, rekao sam mu, e onda neka ti kradu ionako ti kradu iz nje... Eto moje iskustvo na tu temu. Ili pola pola, ili 2 njemu jedan dio meni, u mojoj šumi. Od moje strane - na nikaj od toga ne pristajem.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Mislim da ide pola svugdje. Recimo ako kamion ima 20 kubika robe vlasnik dobije novce za pola a pola ide onome koji ruši, izvlači i reže na mjeru.
A za šumu sam čuo 20-25 eura po metru, rušenje, izvlačenje, kalanje i dovoz. Iako sam čuo da se to više ne isplati za one koji rade.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,592
Ja sam radio po 100 kuna, kasnije 120, pa 18 eura..sad je to 20 eura po metru, ako je za drva onda je pola pola, nisam nikada imao problema, nikad nitko mi nije rekao da je skupo, znači tvoje je da mi pokažeš/kažeš koje drvo i gdje da istovarim...za nečiji pojam to moe biti puno, neki drugi misle da je malo...ja sam zadovoljan, ljudi kojima radim su zadovoljni, dečki koji rade samnom su zadovoljni...imamo posla preko cijele godine, ove godine, odnosno od oluje koja je razjebala šume imamo i previše posla. Činjenica je da bih ja mogao tražiti i više i dobiti više, pogotovo što malo je onih koji hoće i koji znaju odraditi ovo što radimo moja ekipa i ja, vjetroloma i izvala je masa, ima šuma koje su i po 70-80%porušene, ja govorim da ovo što mi radimo spada u kategoriju "Ne pokušavajte ovo kod kuće"...ali treba malo biti i realan.
 
Na vrh