• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koliko košta ?

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
U pravu si ratarko i kod mene je isto u selu ima 12 kombajna od toga su samo 3 Zmaja ovo su Fahr ili Deutz Fahr bio je i jedan Topliner ali na žalost izgorio je ljetos. A sta kažete na ovo tip je ponudio za da radi vrševinu i prijevoz nisam siguran ali radi se oko 400kn/ha
 
R

Ratarko

Guest
E pa to ti ja pričam , jel taj tip ima registrirane kombajne sa kojima smije raditi uslugu , da li ih je prijavio i da li plača porez na kombajne i uslugu kombajniranja ako je odgovor da onda sam sretan što nije na mojem području takav čovjek . Takav pojedinac , ako je legalan , može napraviti reda među kombajnerima u to nema sumnje ili češ spustiti cijenu na njegov nivo ili nečeš imati posla . Dobro nije baš doslovno tako zato što svaki kombajner ima svoje mušterije ali opet istina je da ima i hrpa kombajnera sa starim i loše podešenim kombajnima ili kombajnerima koji nisu baš stručni u svojem poslu pa možda malo reda i nebi bilo na odmet , ne znam :?

U svakom slučaju po 400 kn za hektar mogu raditi samo na tabli u idealnim uvjetima , drugačije mislim da mi se nebi isplatilo a još da je i odvoz ljetine na mojim leđima - fijuuu - bankrot !
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
pa ima sigurno kada radi za državnu tvrtku a bilo je puno ponuda a on je bio najpovoljiji a to je propast vrševina i prijevoz za tu cijenu.a to je ono nedam tebi pa makar ja propo. Koliko je kod vas cijena zakupa zemlje ?
 
R

Ratarko

Guest
Zakup je oko 500 kn po hektaru ako je itzlicitirano po početnoj cijeni a ako ima puno interesa za zemlju ( a sada ima ) onda ide do 1200 kn za hektar .
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
u selu odkle sam rodom tamo su pjedinci dizali cijenu i do 1600kn a ovdje u baranji ( mjesto u kojem živim ) je i više nego upola manje, ali to je sve na kratko .
 
R

Ratarko

Guest
Znam i ovdje je tako , kada moraš dizati cijenu samo da bi imao što sutra raditi . Ako ostaneš bez zemlje , gotov si :(
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
taj tipus za 400 kn/h baš nije sasvim točan, taj bude igral samo jedno ljeto.
Ovdje se ljudi preplaše nekog novog i sa niskom cijenom.
 
R

Ratarko

Guest
robi kaže:
taj tipus za 400 kn/h baš nije sasvim točan, taj bude igral samo jedno ljeto.
Ovdje se ljudi preplaše nekog novog i sa niskom cijenom.

Da a oni koji se ne uplaše nego ipak izvrše sa tim jeftinjakom mi se iduče godine vrate kao da se ništa nije dogodilo :evil:
Dogodilo se par puta da su mi mušterije prešle kod takvih kombajnera i onda se za godinu ili dvije vratile , to mi je najgore , kad njega nema onda sam i ja dobar ...
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
Baš, tako je svugdje, kad kupim noviji kombajn, onda izgubim mušteriju
tu godinu, čisti jal !! :x
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
tu se inače svake godine pravi novi natječaj i tko je najpovljniji i mi smo tu bili ali na samom početku poslje nismo uspjeli.mi smo njima radilil od oranja, sjetve ,žetve, košnje , skupljanja i balirana te sve vrste prijevoza istih a radi se o nekih 600tinak hektar uslužnih poslova s time što su sada sami obavljaju poslove oko spremanja sijena, napominjem radi se o državnoj tvrtki
 
G

Guest

Guest
malo se kasno ukljucujem u raspravu oko cijena usluga ali nek bude tek toliko da se vidi, kod mene je kombajniranje zitarica 450 po rali (jutru) a branje kukuruza beracem je od 450 do 520 , a kombajniranje kukuruza je od 450 do 500 kn. baliranje slame , sijena je 1,5 kn po bali a rolo presom 30 kn, dok je baliranje sjenaze 100 kn po bali.
 
C

ciganek1

Guest
kombajniranje pšenice 450 kn
kombajniranje kukuruza 450 kn
vađenje š.repe 685 kn
sijanje š. repe 115 kn
prevoz š. repe 16.5-20 kn ovisi o dužini relacije
prevoz pšenice 300-450 kn ovisi o dužini relacije
branje kukuruza beračem 500 kn
rolo bale slama 30 kn
rolo bale kukuruzovina 40 kn
rolo bale sjenaža 100 kn
utovar rolo bala 10 kn 1.kom
oranje 400

Cijene mojih usluga nakoje se veže pdv 22%.
 
R

Ratarko

Guest
@ciganek

Još samo jedan komadič informacije , da li govoriš o jutru ili hektaru ?
 
R

Ratarko

Guest
Ok , vidim da mi ovdje svi radimo kombajniranje pšenice jeftino , dižem cijene ove godine ponovo . Do prije dvije godine sam kombajnirao jutro pšenice za 300 kn , onda sam podigao na 350 a sada ide na 450 sigurno ... Boli me briga ako budem najskuplji ...
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
a kolko da ja jadan naplatim malčiranje trave ili zapuštenih livada po jutru
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Kod mene su naplacivali po satu rada stroja. Manji traktori 150kn/h, veci 200Kn/h. Primjerice, kosnja (cca) jutra me kostala jedno 200 kn (sat i pol posla), a oranje (zapustene livade) 500Kn. Kakve su cijene sata rada stroja kod vas?
 

Najnoviji postovi

Na vrh