• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOLINJE - - - izrada suhog mesa, kobasica i ostalih stvari od mesa

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,243
Onak na prvu, čisto solidna i motor izuzetno jak pa moraš paziti na limitator, ako ubaciš kakvu kost
Nema to 3kW. Samo motor bi bil toliko težil, a gdje je još reduktor. Prije 300W.
velicina mašine piše da je 12, a ne 22 ili 32 ;)
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,543
Piše 3000 Wp. Vi strujići bolj znate kaj znači p uz wate. No to nije bitno. Bratič ima Končarevu na koju pašeju pločice i noževi od 10-ke. Super za zmljeti 50-ak kg za kobase, a ova je očito moćnija i približno duplo je teža (bratićevu nisam vagal, prema odjećaju)
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,241
Po mojem to je za kilu mesa dnevno..To ne znači da možeš danas samljeti 365 kila a ostatak godine stoji u kutiji
Mislim baš za kilu mesa mašina od 25kg :cool:

Nema to 3kW. Samo motor bi bil toliko težil, a gdje je još reduktor. Prije 300W.
velicina mašine piše da je 12, a ne 22 ili 32 ;)
Ni ne očekujem da ima 3kw, to bi jelo cijele prasiće.
Kontam oko 1kw da ima.

Nama treba za 70-80kg mesa samljeti. Ali ne bi baš da kupimo pa da je baš slab stroj. Kao one kuhinjske tipa Gorenje i slične
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Samo sam dao svoje mišljenje.
Gle ovo je samo jedan primjer..nije oglas nego trgovina piše 750 w kaj je ralno

Opčenito male mašine pa i veličina 22 nisu baš neka sreča za grubo mljevenje..tu mora biti 32 ..

A za cevape i bolonjez je ovo kaj si ti dao savršeno..Samp kaj moraš rukom meso izrezati do veličine čvaraka
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,692
Jučer mi znanac pričao koko je kupio dvije svinje, a administraciji platio kao treču!
Dvije tri kontrole, brdo papira. Pa morao nabaviti i zaštitno odijelo, čizme i otirač na ulazu u svinjac!
Pa kam to vodi
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,664
Rasol i susenje sve normalno. Pozeljno ga je stisnut par dana...ja imam slozene 2 debele ploce i srafcvinge.. i onda ga samo stavim oko sat vremena u lonac na paru... ostavis da se ohladi i to je to...
Ja ove susene pospremim u skrinju i vadim o potrebi...otopim i onda na paru...
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,660
Mislim baš za kilu mesa mašina od 25kg :cool:


Ni ne očekujem da ima 3kw, to bi jelo cijele prasiće.
Kontam oko 1kw da ima.

Nama treba za 70-80kg mesa samljeti. Ali ne bi baš da kupimo pa da je baš slab stroj. Kao one kuhinjske tipa Gorenje i slične
Ja bih preporučio svakome za svoje potrebe mašinu Bauknecht..sadašnji Krefft.Težinu ima od 17 kg, snage 0,6 kw, 230V,60Hz.Mašina je nepoderiva,ujedno postoje X nastavaka..od pasirke,mljevenje kave,povrća, krušnih mrvica,mikser obični i za tjesto s svojom posudom..Ukratko uređaj je strava.Može se naći na Njem.Ebayu i Kleinsaigenu.
 

vlastel

Dobro znana faca
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
549
Rasol i susenje sve normalno. Pozeljno ga je stisnut par dana...ja imam slozene 2 debele ploce i srafcvinge.. i onda ga samo stavim oko sat vremena u lonac na paru... ostavis da se ohladi i to je to...
Ja ove susene pospremim u skrinju i vadim o potrebi...otopim i onda na paru...
Nić mi nije jasno kak to delaš u loncu na pari
 

Najnoviji postovi

Na vrh