• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOLINJE - - - izrada suhog mesa, kobasica i ostalih stvari od mesa

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Mogu li ove mesoreznice za suho meso reazti smrznutu svjeze meso, znam da za tu svrhu postoje banseci, trane pile, ali to mi skupo, Ima li neka amaterska jeftinija varijanta sa kruznom pilom,
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ovak, znam da teta već godinama kupuje za fest food štruce mješavine za hamburger kod lokalnog mesara, smrzne i onda na mesoreznici režu na šnite tak da mislim da bi i meso moglo ići.

P.S. zaboravil napomenuti da ima onu malo jaću, ugostiteljaku.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Nedavno sam izvadio kosti iz butki i plecki, stavio meso u skrinju da se ohladi, i onda sam uzrezao na take odreske, vakumirao i spremio u skrinju na cuvanje. Prezadovoljan sam, jer su tanki odresci, fino se spreme posebno na rostilju. Pitam ako bi mesoreznica mogla rezati na precizne debljine,
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Pa ako nije ona baš naj jeftinija izvedba koja se i pod kruhom piga, mislim da nebi smjelo biti problema. Bitno da je disk oštar, brza i nesmije meso biti smrznuto ful do kraja da je kocka leda.
 

prigorac

Član
Tu od
26 Ožu 2012
Poruka
71
Zanima me ovakva vakumirka, da li se to isplati za vakumiranje kobasa i salama, te koliko dugo treba salama biti na zraku da bi ju vakumirao i smrznuo.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ako je zamrzavaš ne treba ni biti na zraku , ako ne onda sve dok je suha onako kako je dobra za jelo .
Zamrzavanje svakako preporučam osim ako nije kratkročno vakumirana ....

o isplativosti moraš sam odvagnuti
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,416
Vi što imate termometre za vodu za šurenje, gdje ste ih nabavili?

I koja je optimalna temperatura za duroka?
 

puky

Član
Tu od
16 Svi 2013
Poruka
232
Ma slusaj kakva optimalna temperatura kakvi termometri .....ja sam u ponedjeljak klao crnu krmacu fajfericu 227 kila ....kotao mi je 60 litara stavio sam 6 litara hladne vode ocistili smo ju kao da nikad nije crna bila....ja nikada ne poljevam korito sa vrucom vodom nego uvjek 10% hladne i nikada nije bilo da sam ju moro sa brenerom palit jer nije otisla dlaka dolje.....ja ne znam kako vi radite ali meni uvjek 10% hlade i nema problema
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,416
To je više kako pogodiš. I ja sam do sada od oka, ali bolje je sa tehnologijom.
 

puky

Član
Tu od
16 Svi 2013
Poruka
232
Koje picajzle boze mili......uli 10% hladne i peri ako ne bude otisla dlaka dole zovi mene ja dolazim j....t svinju dok joj ne otpadne zadnja dlacica
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,757
Picajzla ili ne ali ako ju polijem sa prevručom vodom moš ju j.... kolko očeš. Prije če tebi otpasti dlaka nego prasetu.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Ovo sa 10% dolijevanja hladne vode mi se nikako ne svidja;
1, Grijes vodu na 100C, a to zna potrajati kad je vani minus, drustvo stalno pita jel spremno, pa je onda hladis na 80C, nepotrebno trosnje vrmena, energije i zivaca.
2. Uliti 10% hladne, koliko hladne 4,5,6,7,8,15C, a sumnjam da sad neko mjeri litre vode u kotlu i one koja se doliva, tako da je to nepouzdano, bar za mene.

Ja sam ove godine radio sa 80C i bilo extra.
 
Na vrh