• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOLINJE - - - izrada suhog mesa, kobasica i ostalih stvari od mesa

stanky069

Član
Tu od
19 Lis 2018
Poruka
63
Moja stara je znala topiti mast nekad u kuhinji,na peći na drva,kad koljemo za u zamrzivač...tocnije radila je to u ljetnoj kuhinji.

Moj prijedlog vani,jer uvući će se miris masti u sve živo.

Kontam da bi valjala ta slanina jer kao što sam rekao mi smo klali za u zamrzivač,to su bile mlade svinje.

Kolega radi to u vrtu ovdje,isto kupi si u mesnici bijele slanine,probao sam nisu loši.
Doduše nisu kao oni moji domaći,ali drukčije i radimo.
On inače pravi i kobasice pa suši,ima malu pušnicu napravljenu u vrtu.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Dečki kak ovo leto nemam svoje svinje bi imal ko kaj za prodat? Neku polovicu bi zel, i nekaj za u dim.? Kak su opće cijene polovicama?
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,661
Ja kad prodajem, polovica ide po 20kn/kg s mojim klanjem. To ti preračunato u živu vagu ispadne 16-17kn/kg, ovisi kakav je pajcek. Ove godine ne prodajem.
 

stanky069

Član
Tu od
19 Lis 2018
Poruka
63
View attachment 30020
guglajte beeketal.de
S Beeketalovim topom 5L vertikalni sam dosad punio kobasice,nisu loši...susjed ima pa sam od njega posuđivao,ima i mašinu za mljet meso njihovu.

Prije su bili jeftiniji,u zadnje vrijeme su poskupili malo.
Imaju svega i svačega.

Ja si sljedeći tjedan uzimam Zelsius 7L,vertikalni...i mašinu Bosch MFW 68660.
Dosadilo mi stalno posuđivati.

Moram još nazvati ovoga za mješalicu za meso,da naručim,da bude gotova dok dođem u HR.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,896
Ne kupuj u trgovinama!!! Tu dolazi roba tko zna od kuda i koliko je bila zamrznuta. Susjed kupio špek i pokušao ga topiti. Sve bacio!
 

stanky069

Član
Tu od
19 Lis 2018
Poruka
63
Danas sam si nabavio "španere" za oplatu,navojne šipke(4 kom) i matice(2 različita seta) za izradu prese...moram uhvatiti još punčevog kolegu stolara da mi obradi dvije fine fosne.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Ne zaboravi nabaviti tanjuraste federe (ili spiralne), da preša bude efikasnija.
 

stanky069

Član
Tu od
19 Lis 2018
Poruka
63
E vidiš nisam ni znao za to...tj nije mi palo ni na pamet.
Hvala...budem potražio po firmi,mora biti raznih opruga,ima masa strojeva.
 

stanky069

Član
Tu od
19 Lis 2018
Poruka
63
Stigao dio potrepština za ovogodišnju svinjokolju...ove godine ću prvi put probati praviti krvavice pa sam uzeo hajdinsku i ječmemu kašu pa ću pola-pola praviti da vidim koje su mi bolje
Paprika kao i prošle godine "Marićeva najbolja slavonska",1kg ljute,1kg dimljene slatke i 0.5kg slatke...nešto mi ostalo od prije,jer nju koristim za fiš i čobanac.

Stigao i list za kosti...za sabljastu pilu.
Onaj koji je netko linkao u postu prije par dana.
 

Prilozi

  • IMG-20201105-WA0011.jpg
    IMG-20201105-WA0011.jpg
    52.8 KB · Pregleda: 22
  • 20201030_134331.jpg
    20201030_134331.jpg
    62.2 KB · Pregleda: 22

stanky069

Član
Tu od
19 Lis 2018
Poruka
63
Neee...privatne potrebe.
Jednog 200+ koljem za dva Švabe s posla,prošle im godine donio malo da probaju pa sad hoće da i njima sve napravim.

Jednog 200+ te jednog cca 180kg koljem sebi...i možda bude jos jedna krmača ako sve bude kako treba.

Samo radim puno stvari pa treba puno svega,radim roštiljke,normalne kobasice,pa kulenove seke,čajnu kobasicu,kulen.
Ove godine radim i krvavice i "buđolu" u kolagenskom crijevu.

Još neke stvari fale,ali polako,poslije Božića se radi tek,samo volim biti spreman.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Ma, trebal bi ja pol kile slatke domaće i 10-tak deka ljute.
Toga nema u mom kraju, već kupujemo Šaframovu u dućanu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh