• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kombaj MF31

  • Temu pokrenuo kocol
  • Datum prvog posta

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
imaš sliku od njega????

ajd kad dođe malo ga poslikaj, baš me zanima kakav je stroj.....koliko planiraš raditi s njim????
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
imaš sliku od njega????

ajd kad dođe malo ga poslikaj, baš me zanima kakav je stroj.....koliko planiraš raditi s njim????


imam jednu ili dvije stroj je smijesan
stavim slike samo da hi skine sa ženinoga mobitela

planiram raditi oko 10hektara godisnje samo za mene i zrmana (rođaka)
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Mašina stigla i evo par slika:




Uploaded with ImageShack.us
nije bas u cvjetu mladosti.... valjda me bude sluzio par godina iskreno ako nastavi ova susa bude jako lako požeo srpom :-(



Uploaded with ImageShack.us

Sistem pokretanja vitla jako zanimljiv....


Uploaded with ImageShack.us

na puzu hedera fali jedan "prst" i priadajuca bukola al m islim da cu to dosta lako rijesiti



Uploaded with ImageShack.us

orginalna dimenzija ovog remena (remen za pogon hedera) me zanima ako netko zna posto je ovaj manji pa sistem iskljucivanja hedera ne radi......



Uploaded with ImageShack.us

nesto me zabrinjava..... motor ima po svakom cilindru jednu malenu rupici i tuda plako curi voda kad ga upalis a kad se ugrije vise ne curi barem tako je reka "prijasnji vlasnik" .....



Uploaded with ImageShack.us

zadnja lijeva guma hm.... za promijeniti, nadam se dace izdrzati ovu godinu..... :-(



Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Za ovo curenje mi se čini da je to puknuto nešto,nije se možda voda u zimi ispustila van?

Inače kombajn je dobar s obzirom na godište..8)
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
To je motor sa mokrim stublinama.Ta rupica se nalazi izmedju dvije gumice.Ona je pokazatelj da su gumice pri kraju.One inace propuste usled smrzavanja ili pregrijavanja.
U tvom slucaju je izgleda prva gumica do vodenog prostora popustila.Dobro pazi ulje.Ako voda prodre u karter znaces po bjelkastom ulju.

imgp0233h.jpg

By kemolisnik at 2012-04-01

imgp0234f.jpg

By kemolisnik at 2012-04-01
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Budala jedna nisam pogleda sipku ulja kad sam kupova kombaj
za promjenu tih gumica moram rastaviti cjeli motor!!!

bljak!!!
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
jednostavnije uzeti drugi motor.......za koji ima djelova ovdje kod nas.......npr sa starijeg zmaja 780......
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
jednostavnije uzeti drugi motor.......za koji ima djelova ovdje kod nas.......npr sa starijeg zmaja 780......

Mislio sam Ja ubaciti motor od 533 ili 539 Ali oni imaju duzi hod klipa automacki je radilica na vecoj visini mjereno od dna kartera i pogonska osovina bi bila vislja niti jedan remen nebi pasa...
Ovo je Perkins A4-103 sa hodom klipa od nekih 95mm dok svi IMT-ovi motori imaju hod od 127mm...
 
Posljednje uređivanje:

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Mislio sam Ja ubaciti motor od 533 ili 539 Ali oni imaju duzi hod klipa automacki je radilica na vecoj visini mjereno od dna kartera i pogonska osovina bi bila vislja niti jedan remen nebi pasa...
Ovo je Perkins A4-103 sa hodom klipa od nekih 95mm dok svi IMT-ovi motori imaju hod od 127mm...

To bi trebao biti perkins A4.107


Obecao sam i sad ispunjavam obecanje.Skenirao sam upustvo za rukovanje i odrzavanje.

http://www.4shared.com/office/UtNLuQxZ/MF31-1.html

http://www.4shared.com/office/C3kbhJoa/MF31-2.html
 
Posljednje uređivanje:

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
To bi trebao biti perkins A4.107


Obecao sam i sad ispunjavam obecanje.Skenirao sam upustvo za rukovanje i odrzavanje.

http://www.4shared.com/rar/Gbdu4Tsk/MF-31.html?

Hvala, Hvala.....
još da uspijem skuziti kako ga skinuti.....


skinuo!!! jupiiiiii

još da naucim njemacki :partyman::partyman:

primijeto sam da u katalogu ne obijasnjava koi zupcanik kombinacijom daje koju brzinu vrtnje bubnja
iskreno niti nisam dobio niti jedan zamjenski zupčanik :cry:
i kod mene je odbojni biter valjkas (okrugao na zubiče) a ovdije na slici je četvrtast......
 
Posljednje uređivanje:

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Nemam katalog za kombajn vec samo za motor.

Za mjere remenja mozda ti mogu pomoci al ne trenutno_Odrzavam jedan takav kombajn i vjerovatno u iducih mjesec dana cu ga pregledati.
 
Posljednje uređivanje:

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Nemam katalog za kombajn vec samo za motor.

Za mjere remenja mozda ti mogu pomoci al ne trenutno_Odrzavam jedan takav kombajn i vjerovatno u iducih mjesec dana cu ga pregledati.

I Ja cu poceti polako skidati sumljive stvari sa ovoga, nazalost ovdje nema kise i ako ne padne ne bude ni kombajn u upotrebi :(
 
Na vrh