• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kombaj MF31

  • Temu pokrenuo kocol
  • Datum prvog posta

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Oprostite na OTu..Lisnik, jel možda znaš za kakav stari McCormick International u tvojoj okolini?
Ovako nekako bi trebao izgledati....
65IH8-62.jpg
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Hm:scratch...jel još uvijek ne vidiš sliku?
Radi se o kombajnu McCormick d8-61
d861.jpg

McCormick_D8-61_380win.jpg

Pošto čitam da održavaš te stare kombajne, pa možda rekoh....
 
N

nedeljko

Guest
vidim da se interesirate za kombajn mc cormick d 8-61,odnedavno sam ponosni vlasnik jednog takvog u izvornom stanju i nadam se potpuno ispravnom jer ga namjeravam i malo koristiti za vlastite potrebe.kombajn je 1969 godina i dosta dobro izgleda,a kako sam clan oldimer kluba sluziti ce i za odlazak na izlozbe
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Hehe, daj metni slike neke.....moj deda je takvoga pred 40 godina iz Njemačke dovukao i prodao ga je negdje u Bosnu..Tak da ga ja nisam nikad vidio....osim na jednoj slici
 
N

nedeljko

Guest
ovako je izgledao kada je stigao u novi dom,prasina i zub vremena jako vidljivi,jos nemam fotografija nakon cjelodnevnog pranja i vracanja kojekakovih dijelova na njega.imao sam u samom startu problem sa hladnjakom koji je nakon nekoliko mukotrpnih sati rijesen i tada je uslijedilo paljenje motora nakon nekih desetak godina stajanja,nevjerojatno ali uz malu pomoc start spreja upalio je kao da je tek stigao iz zetve.
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    68.9 KB · Pregleda: 991
  • 2.jpg
    2.jpg
    66.2 KB · Pregleda: 699
B

BAGERISTA

Guest
Ovo je bija prvi konbaj od mog oca,,,,,,,,,,kad ga je dovuka doma,,,,,,,nije ni gume ima napumpane,,,,,,,,,,,,,,,,,,a poslje ga stavijo u red ko da je ispod čekiča izaša..
Daj koju sliku,,,,bit če mu drago da ga vidi..
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Da, da, to bi trebao biti taj.....vele da je fino vršio i sve pet, osim što nije imao tko raditi, a i opskrba dijelova je bila problematična. Za svaki nenadani kvar je trebalo skakati po Grazu, Klagenfurtu. A usred vršidbe gubiti dane.....:madmana:
Veliš tvoj je 69-o godište. Ja sam čak mislio da je bio stariji jer ga je deda kao rabljenog dovukao ranih 70tih....baš budem pital ak je ostalo kaj dijelova
 
N

nedeljko

Guest
mislim da je to posljednja godina tog tipa a proizvodnja je pocela 1957 sa bunkerom,jako bi me obradovao bilo koji rezervni dio jer taj ljepotan ostaje zauvijek kod mene kao oldtimer,,sin i ja bavimo se restauracijom starih traktora,pretezno njemackih do kraja pedesetih sa jednim ili dva klipa,takodjer niti jedan onda vise nije za prodaju
 
B

BAGERISTA

Guest
Ljepo za čut......... a mogu mislit,,,kako se srede,....
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
vidim da se interesirate za kombajn mc cormick d 8-61,odnedavno sam ponosni vlasnik jednog takvog u izvornom stanju i nadam se potpuno ispravnom jer ga namjeravam i malo koristiti za vlastite potrebe.kombajn je 1969 godina i dosta dobro izgleda,a kako sam clan oldimer kluba sluziti ce i za odlazak na izlozbe

moj je stariji 1963 :D:D:D:D:D
 
N

nedeljko

Guest
I ja danas ako bog da i ako se uspijem ranije iz kreveta dignuti :blackeye:blackeye


dali postoi motorno ulje SAE 20 ????




Uploaded with ImageShack.us


ako moze netko objasniti jer meni njemački ide isto ko i kineski


u hidrauliku ti ide 3,5 litre ulja SAE 20,da to ulje postoji
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
jucer poceo zeti, neznam zasto mi baca puno slame u bunker
prvi put zanjem jecam i psemicu slupa sijano ali isto mi nebi smio bacati slamu na dolnje sito
 

Najnoviji postovi

Na vrh