• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

kombajn zmaj 133

B

Bobo

Guest
Joco kaže:
Ima li tko kučište za lijevi reduktor za zmaj 133???
Il zna neko gdje se može nabaviti????

Ne znam odakle si, ali u BiH sigurno ima polovno, a novi mislim da se da pronaci, al vjerujem vec malo teze...

Selo Laminci imaju puno rashodovanih ZMAJ kombajna, u Vrbaškoj ima lik koji ima sve zivo i nezivo za zmajeve
broj mobitela: 00387 65 514 964 Milenko.


Ili pitaj u ovoj trgovini, ak nemaju, znat ce te uputiti gdje bi moglo biti: 00387 51 891 688
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
-Bobo dali su ovi brojevi još aktivni i imaš li kojeg trgovca i RH
-pukla mi je osovina koja nosi lađu i ne može se variti ili je varenje jako upitno, pokušavam nabaviti preko jednog tipa iz tenje ali me zavlači od danas do sutra
-pukla u vršidbi soje praktički na uratinama na praznoj vršalici
 
B

Bobo

Guest
Brojevi su aktivni koliko je znam, a ovaj iz tenje vjerovatno gosp. Milovan... koji mi se rekao javiti za dan-dva, pa se ne javlja dva tjedna... Ima on svega i svacega, a u biti nista od toga na kraju krajeva...

Cekaj malo... ladja stoji na 4 "ljuljacke" ne znam kak oda to bolje nazovem a pogon dobiva preko ekscentra, koji se pogoni dvorednim lancem. ako je pukla jedna od "ljuljacki" to se variti moze, ali prvom prilikom mjenjati, a ako je pogonska osovina pukla ili neki dio pogona, zavari, pojacaj oko varova i teraj dalje.
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
Brojevi su aktivni koliko je znam, a ovaj iz tenje vjerovatno gosp. Milovan... koji mi se rekao javiti za dan-dva, pa se ne javlja dva tjedna... Ima on svega i svacega, a u biti nista od toga na kraju krajeva...

Cekaj malo... ladja stoji na 4 "ljuljacke" ne znam kak oda to bolje nazovem a pogon dobiva preko ekscentra, koji se pogoni dvorednim lancem. ako je pukla jedna od "ljuljacki" to se variti moze, ali prvom prilikom mjenjati, a ako je pogonska osovina pukla ili neki dio pogona, zavari, pojacaj oko varova i teraj dalje.

-ljuljačke varene i pojačavane, pukla osovina, našao sam jednu polovnu malo je pregledao i stavio sve radi ok samo ne znam dokle!!!
-ako je neispravno hoće jesti gumice pa nakon par hektara mjenjaj a znaš kako se fino zavlačiti unutra i naređivati to.....
-ma da radi se o Molovanu malo je zaboravan
-dali su ti ikada pucali vijci na pogonskom varijatoru, pukla mi dva pa sam ih dao praviti ali nisam siguran u tvrdoću matrijala
-koje sito koristiš za soju žitno ili ječmeno...
 

bbrane

Član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
51
Zanima me zamjena korpe na Zmaju 132 pošto sam kupio ovih dana navedeni kombajn bio je sa kukuruznom adaptaciom a htio bih ga prbaciti na žitnu, pošto sam dobio i žitnu adaptaciju koprpe sita i sve ostalo .
Zmaj je radio samo na kukuruznoj adaptaciji 20 i kusur godina pa me zanima redoslijed skidanja korpe (podbubnja)ona je iz dva djela šta sve moram skidati da bi ih zamjenio,da neskidam nešto što netreba .
Molio bih da mi neko pomogne tko je to radio a ne tko je čuo ili misli da zna .Heder je skinut i blinnde na bubnju.
 

Humac

Novi član
Tu od
6 Tra 2014
Poruka
5
Pozdrav prijatelji zovem se Nenad iz Srbije nadam se lepoj saradnji, interesuje me dali mozda neko ima prirucnik za stelovanje kombaja 133RM
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
Što bi štelovao, imam ja ...ako ju nađem , mislim imao sam je...
 

Humac

Novi član
Tu od
6 Tra 2014
Poruka
5
prijemni biter,bubanj,pod bubanj i odbojni biter, jer sam kupio prosle godine kombajn i desavalo mi se da ga ugusim i nisam mogo da ga vozim brzije u odnosu na prosek kako se vozi pa bi mi dobro dosla knjiga ako ima kako se sta steluje na kombaj, uglavnom sto se tice zita celo je zno ne lomiga i desava mi se kada se okrece da hoce da mi ubaci slamu uzito pomalo
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
Kad uhvatim vremena i potražim knjigu pogledat ću, skenirat i poslati
 

Najnoviji postovi

Na vrh