• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOMBAJNI ZA ŠEÆERNU REPU

R

Ratarko

Guest
Ima i Ropa u ponudi prečistač sa bunkerom !
Najbolje je stvarno kada ti vadiš repu i praviš sam ( ako je ikako moguče zbog dužine njive ) prizmu tik do kanala . Onda dođe miško i pokupi to kao da i nije bilo na zemlji , očisti i utovari u kamione . To je posao 8)

...a ovo sa prečistačima sa bunkerima ima samo kod nas valjda , jer i utovarivač i majstor koji voze utovarivač moraju biti uigrani da uspiju tokom cijelog dana nadavati repe u prečistač jer on to guta kao od šale . Pa i taj veliki utovarivač košta novaca i njegov vozač kao i gorivo koje spali u jednom danu . Dodatno investiranje u prečistač koji to sve radi sam je razumnija odluka po meni ali to onda nije balkanski sistem :wink: :roll:
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.
 
R

Ratarko

Guest
robert kaže:
boze....razbacivanje i ljudske snage i goriva,,,,,, :?

Slažem se ali pogledaj samo kako ovaj Fendt perfektno vadi repu iz zemlje :shock:
Možda bi malo bolje mogao glave odsjecati ali vađenje je bez mane .
Kako vidim ta vadilica koju Fendt vuče ima i motor koliko je velika , ludnica !

Zvona jel imaš još koju sliku , gdje si to pronašao ?
 
Č

Čugi

Guest
Re: KOMBAJNI ZA ŠEÆERNU REPU

Evo jednog Holmer-a u položaju za odmaranje! Å teta što slika nije veća!
Holmer2.jpg


Na Obrisan neispravan link. linku imate u pdf.-u detaljan prikaz rada i podatke o Holmer-u Terra Dos! Dosta dobro urađeno za neupućene! ;)
 
Z

zrine892

Guest
Re: KOMBAJNI ZA ŠEÆERNU REPU

Obrisan neispravan link.
Shot at 2007-08-15

evo ropa se priprema za sezonu...hehe...27.8 pocinju vaditi repu u madarskoj...salju holmera i ropu....mozda moj bratic ide vadit...on ja lani vadio u VUPIKU....u vukovaru....
 
R

robert

Guest
Re: KOMBAJNI ZA ŠEÆERNU REPU

zrine jel taj vlasnik ima 5-6 holmera i tu ropu?
 
Z

zrine892

Guest
Re: KOMBAJNI ZA ŠEÆERNU REPU

da...petrovic...ima firmu autoevropu...nabavlja djelove za holmere i ropu...a otkud ga ti znas?
 
B

Bobo

Guest
Re: KOMBAJNI ZA ŠEÆERNU REPU

Pa, vjerovatno kod njega kupuje dijelove za ROPU ;)
 
R

robert

Guest
Re: KOMBAJNI ZA ŠEÆERNU REPU

on je za holmere,ne za ropu.upoznao sam ga prije.a poznam mu i jednog sofera,a i vadio sam jedne jeseni,pred kraj kampanje na vupiku sa jednim njegovim holmerom.vadi i u tovarniku i vupiku svake godine.
 
Z

zrine892

Guest
Re: KOMBAJNI ZA ŠEÆERNU REPU

aha...tako znaci preko repe se poznate se...
 
R

robert

Guest
ROPA-maschinenbau gmbh

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.
 
R

Ratarko

Guest
Robert jesi ti to bio tamo friško ?
Zajednički nam kolega iz Beravaca je bio neki dan tamo po dijelove , da nisi i ti bio takve "sreće" pa si morao tamo ?
 
R

Ratarko

Guest
Osovina ili točnije poluosovina prednjeg kotača ... a znaš , izgleda kao ogromni kardan , ima zglob :mrgreen:
Bio je kod Jularića cijeli prednji kraj od Rope ( ima jednu rashodovanu ) ali im se valjda nije dalo rasparivati nego se prodavalo samo u komadu pa je zapalio za švabiju po novu .
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Samo za repare... :mrgreen:
Imam za prodat vadilicu za repu SCHMOTZER jednoredna, vučena, super stanje. Ima dosta elektronike, ima automatsko navođenje na rede. Ima neke noževe, jedan red vadi a drugi sječe list, bunker sa istovarnom trakom i pogon na hidromotore. I to sve za smješnih 1000€.
 
P

paor

Guest
Pravci razvoja mašina za ubiranje šećerne repe

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.
 

Najnoviji postovi

Na vrh