• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOMBAJNI ZA ŠEÆERNU REPU

R

robert

Guest
decki sa 'istoka' nesto nisu dobro razumili...sto se tice rope t3,ona ima 9 redi na 45cm i 8 na 50cm...
a ovaj kleine SF20 se prestao proizvoditi,jer je bio promasena serija.pa su ga sad prepravili sa boljim rjesenjima..
 
B

Bobo

Guest
To je dvoredna vadilica?

To ROPI moze samo smetati na njivi ;)
 
B

Bobo

Guest
Znaci, pravo smetalo na njivi u nekom ozbiljnijem reparenju ;)
 
E

emil85

Guest
Hello svima. Potrebna mi je jedna mala pomoc! Posto studiram poljoprivredno masinstvo imam da radim seminarski rad iz secerne repe,pa mi je potrebna dokumentacija i servisna knjizica kombajna za secernu repu HOLMER! Bio bih vam veoma zahvalan ako mozete da mi pomognete! Hvala unapred.
 
Č

Čugi

Guest
emil85 kaže:
Hello svima. Potrebna mi je jedna mala pomoc! Posto studiram poljoprivredno masinstvo imam da radim seminarski rad iz secerne repe,pa mi je potrebna dokumentacija i servisna knjizica kombajna za secernu repu HOLMER! Bio bih vam veoma zahvalan ako mozete da mi pomognete! Hvala unapred.

Što se tiče dokumentacije skini sa ovog linka- Obrisan neispravan link.
, a servisna knjižica :scratch . mislim da niko sa foruma nema Holmera.
 
E

emil85

Guest
Nemora da bude od holmera. Moze i od rope. Ali mi i onda trebaju i podaci od rope.
 
R

Ratarko

Guest
A šta je to točno servisna knjižica ?
Da li je to ono gdje se upisuje kada se mijenja ulje i te fore ?
 
R

Ratarko

Guest
Eh odakle nama to koji smo kupili polovne strojeve .
To švabo čuva kao zmija noge a servisnu knjižicu dobiješ na uvid samo ako si jako spretan pregovarač :|
 
A

agrotehničar

Guest
Upravo tako to je kao povijest bolesti, tu se vidi sve što je štimalo a bogami i sve što je netko smrdo. možda je i bolje da čovjek to nikada ne vidi jer bi loše spavo :roll: :?
 
Z

zrine892

Guest
zvona kaže:
koju ti je bratič vozio
pojma neam...nisam ga pitao.... :mrgreen: :mrgreen:
 
P

Picek

Guest
danas se vratih s puta, 2700 km u 68 sati uz hrpu sastanaka..
hrpetina je slika ali uploadat ću samo dio.
ovo je bila prva stanica puta, tvornica Holmera u Eggmühleu u Njemačkoj.

ispod su slike prototipa Holmer kombajna s gusjenicama (napravljen prije 20-25 godina), nije se pokazalo dobrim rješenjem jer je stroj bio pretežak. možda bi danas bilo drugačije.
IMG_3166.jpg

IMG_3164.jpg




prototip Holmer čistača repe, nikada nije krenuto u serijsku proizvodnju i onda je 1991. gosp. Holmer prodao know-how Martinu Raineru koji je napravio Gebu i istog prošle godine prodao Holmeru koji sada proizvodi Terra Felise (čistači) :lol:
IMG_3161.jpg



novi Terra Dosevi T2 spremni za izvoz..
IMG_3169.jpg

IMG_3174.jpg




novi Terra Dosevi T3 spremni za izvoz
IMG_3175.jpg

IMG_3181.jpg

IMG_3173.jpg

IMG_3172.jpg

IMG_3168.jpg
 
P

Picek

Guest
i zadnja stanica na putu je bila tvornica Gebo, sada u vlasništvu Holmera a nalazi se u Groß Germersleben.

ovo ispod je čistač koji ide za Sladoranu Županja

IMG_3234.jpg

IMG_3237.jpg

IMG_3239.jpg

IMG_3244.jpg
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
LIjepi Holmeri. :D

Ovi zadnji GEBO, nisu nešt posebno dizajnirani(kabina) :scratch
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
al zato ovaj t3 ima kabinu kao svemirsku shuttle,
dugmića mali milijun :shock: 8)
 
Na vrh