• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kombajniranje i Branje kukuruza 2007.-2008.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
R

Ratarko

Guest
Re: Branje Kukuruza 2007.

Zar ti ne zapadneš sa IMT-om ako je tako vlažno ?
Vidim da je brzina kratanja mala i ne treba puno da se traktor zaustavi , pogotovo ako je bunker pun .
Izgleda da nije niti pun gas dodan na traktoru ?
 
B

Bobo

Guest
Re: Branje Kukuruza 2007.

I mani se cini malkice ovlazno, no ne bi trebao na ravnome biti problem u berbi kukuruza... Jedina zamjerka ZMAJ beracima je ta sto su na "vagi" pa be pritiscu traktor, aksvojom tezinom nerjetko upadaju do osovine, a traktor ne moze dobiti potreban grip da izvuce berac iz kaljuze...

Ako ne lezi voda na njivi, ne bi trebalo biti problema sa berbom, jer ipak je to "ubojita kombinacija"...

A sto se brzine rada tice, meni se cini sasvim normalna, ako uzmemo u obzir godiste beraca i snagu traktora...
 
R

Rajtek

Guest
Re: Branje Kukuruza 2007.

Ratarko kaže:
Zar ti ne zapadneš sa IMT-om ako je tako vlažno ?
Vidim da je brzina kratanja mala i ne treba puno da se traktor zaustavi , pogotovo ako je bunker pun .
Izgleda da nije niti pun gas dodan na traktoru ?
Ma to je vlažno samo na putu, al na parceli je ok. A bral sam ja kad je i jako propadalo, al ide moj mali IMT ko zmaj, sve ovisi od jeseni jel vlažno,al za sad je još ok. A što se tiće zaustavljanja, kod mene nema problema - ravnica, nema nikakvog brda, jedino možeš u kanal upast. Gas nije dodan do kraja jer nemam potrebe, tak sam oduvijek bral, zaš da ga silim, a berem u 2. sporohodnoj kad je gusta kuruza, a kad je rjeđa u 3. sporoj. :)
 
R

Rajtek

Guest
Re: Branje Kukuruza 2007.

Bobo kaže:
I mani se cini malkice ovlazno, no ne bi trebao na ravnome biti problem u berbi kukuruza... Jedina zamjerka ZMAJ beracima je ta sto su na "vagi" pa be pritiscu traktor, aksvojom tezinom nerjetko upadaju do osovine, a traktor ne moze dobiti potreban grip da izvuce berac iz kaljuze...

Ako ne lezi voda na njivi, ne bi trebalo biti problema sa berbom, jer ipak je to "ubojita kombinacija"...

A sto se brzine rada tice, meni se cini sasvim normalna, ako uzmemo u obzir godiste beraca i snagu traktora...
Isitina, nedostatak im je to što nedaju nikakav pritisak na traktor več je težina cijelog berača na njegovim kotačima. Bilo je svakakvih berbi, al to bi stvarno morala biti nekakva opasna kaljužina na parceli da ga moj Imt nebi izčupo, a to se jako rijetko dešava, ja nemam ni jedne takve parcele. :p
 
S

sapat

Guest
Re: Kombajniranje kukuruza 2007

... neki su članovi stavili slike kako se kombajnira kukuruz i sipa u prikolice, a ja sam postavio sliku kako se kukuruz predaje u silos... Obrisan neispravan link.

... sada neka netko stavi sliku kako se broje novci od prodanog kukuruza :D
 
K

krx pozega

Guest
Re: Kombajniranje kukuruza 2007

Sapat koliko plaćaju oni na silosu..kako to da ti predaješ kuruz :?
 
S

sapat

Guest
Re: Kombajniranje kukuruza 2007

160 kn... pa skladištim na silosu, a višak prodam
 
R

Ratarko

Guest
Re: Kombajniranje kukuruza 2007

Sapat a ti šutiš a imaš GY gume ?
Da li ja to razabirem isto neke nepravilnosti i na tvojim prednjim gumama ?
Ajde , želim čuti tvoje mišljenje o tim DT812 gumama ...može i u onoj temi o gumama da ne kvarimo ovu kukuruznu temu .

Obrisan neispravan link.
 
S

sapat

Guest
Re: Kombajniranje kukuruza 2007

Pa sjeti se, rekao sam ti za gume kad sam bio kod tebe!
 
R

Ratarko

Guest
Re: Kombajniranje kukuruza 2007

sapat kaže:
Pa sjeti se, rekao sam ti za gume kad sam bio kod tebe!

Ipak sam mislio da ćeš o tome progovoriti na forumu :|
Ako si sami ne pomognemo ... :?:
 
S

sapat

Guest
Re: Kombajniranje kukuruza 2007

Ratarko kaže:
Ipak sam mislio da ćeš o tome progovoriti na forumu :|
Ako si sami ne pomognemo ... :?:

Ma nije mi se dalo naklapati o tome...
 
R

Ratarko

Guest
Re: Kombajniranje kukuruza 2007

sapat kaže:
Ratarko kaže:
Ipak sam mislio da ćeš o tome progovoriti na forumu :|
Ako si sami ne pomognemo ... :?:

Ma nije mi se dalo naklapati o tome...

Naklapati , pa samo si trebao napisati ono što je .
Isto kao kada govoriš o nečemu što valja ( recimo Claas traktoru ) ... nema tu razlike .

Ako su dvojica nezadovoljna sa istim proizvodom drugačije izgleda nego ako samo jedan luđak priča monologe .
Da sam barem imao ovo iskustvo koje danas imam ili da mi je netko rekao za te ništa koristi GY gume ... na MF-u bi se kotrljale duge marke gume a ne GY :| , jedna birga manje .
 
S

sapat

Guest
Re: Kombajniranje kukuruza 2007

čuj veći problem mi je suša nego jeb. gume pa se pokušavam ne zamarati s time, više bi volio da sam morao i kupiti nove gume, a da suše nije bilo... a istina je da gume nisu neke, mogli su to malo bolje napraviti
 
R

Ratarko

Guest
Re: Kombajniranje kukuruza 2007

Suša ?!?
Auu pa šta tu možemo napraviti ?
Da smo imali pravu informaciju gume smo mogli uzeti Continental i stvar riješena a suša...?
 
S

sapat

Guest
Re: Kombajniranje kukuruza 2007

a hebiga na celtisu su mi gume od istog proizvođaća(GY) i odlićne su... ko bi znao
a i ti si dosta temeljito obradio temu o GY gumama, pa se nisam htio ni mješati
 
R

Ratarko

Guest
Re: Kombajniranje kukuruza 2007

Eto ga na sada , još bitnije za onu temu ... kažeš na Celtisu su dobre ...
To je sve tamo u onoj temi o gumama trebalo pisati pa da si ljudi sami donesu neki zaključak .
Ono što sam ja pisao je monolog ako nema drugih iskustava i mišljenja ... možda sam si ja nešto zabrijo , možda namjerno obmanjujem mase sa provokativnim temama , možda stvarno GY gume nisu dobre ... sve to se moglo razjasniti malo bolje :D
 
S

sapat

Guest
Re: Kombajniranje kukuruza 2007

ajde ovo je tema o kukuruzu :mrgreen: :D
 
R

Ratarko

Guest
Re: Kombajniranje kukuruza 2007

sapat kaže:
ajde ovo je tema o kukuruzu :mrgreen: :D

Vidi stvarno , kada budem vršio svoje jutro kukuruza misliš da ovdje pošaljem slike ? ;)
Uskoro će i to biti , kukuruzo je zrel ali mi je na kombajnu žitni heder pa kada se soja površi onda krećem u akciju . :D
 
S

sapat

Guest
Re: Kombajniranje kukuruza 2007

Ratarko kaže:
sapat kaže:
ajde ovo je tema o kukuruzu :mrgreen: :D

Vidi stvarno , kada budem vršio svoje jutro kukuruza misliš da ovdje pošaljem slike ? ;)
Uskoro će i to biti , kukuruzo je zrel ali mi je na kombajnu žitni heder pa kada se soja površi onda krećem u akciju . :D

Ne ne... ti moraš postaviti slike kako brojiš lovu od toga jutra kukuruza... :D
 
R

Ratarko

Guest
Re: Kombajniranje kukuruza 2007

Do sada sam tri tone kukuruza dizao na tavan za onih par bravaca što imam i te fore.
Tri tone uvijek dajem jednom prijatelju zato što sam duša od čovjeka :mrgreen:
.
.
.
Koliko mi ono ostaje od jednog jutra za prodaju ? :blackeye
Jel ovo dobra zarada od onoga što mi ostane ?

Obrisan neispravan link.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh