• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kombajniranje i Branje kukuruza 2009.-2010.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
H

Hurlimann86

Guest
hurliman 86, jedno pitanje. kako si zadovoljan sa beracem tornado 35?pitam jer ga je moja obitelj imala preko 20 godina ali kazu da je bio dosta spor i da ga je jako mucil korov.otkad smo kupili tornado 40 preporodili smo se. puno brzi,bolje cisti te velika prednost, ruke se mogu podizati i ne smeta mu korov ak ga ima.

I naš je več iso negdje 20g kupili smo novi. Pa mi smo zadovoljni s njim i nemamo problema sa korovomjedino ako je stvarno jako elik onda se zna na nutarnju špicu malo nakupiti nekad, ali na rakete ne jer smo one čistače zamjenili, a i freza je ubrzana dok je bilo kupljen, a što se tiče čiščenja sve ovisi o kukuruzu i kad ga bereš i kako teraš.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Bral sam 17.12 2010....,a bralo se i prije božića i nove godine, pa i poslije nove godine...i još imam nešto za kombajnirat gde nemogu sa beračem...
fotografija0512.jpg

fotografija0513k.jpg

fotografija0516.jpg

fotografija0517.jpg

fotografija0520.jpg

fotografija0523l.jpg
 
S

staffmen

Guest
ja kupovo kukuruz. platio
400kg 480kn al dao sam 500:lol:
znaci proso sam jeftino
 
M

minajo

Guest
Juče prodao kukuruz po cijeni 1,45 pare odmah tj. koliko treba da se fakturira, kupčev prevoz kukuruz se nalazi u silosu i prodao sam 30000kg.
 
V

VOJVODJANIN

Guest
-Dali neko od forumasa ima iskustva i kakva sa hibridom KWS Kermes
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Bral sam 17.12 2010....,a bralo se i prije božića i nove godine, pa i poslije nove godine...i još imam nešto za kombajnirat gde nemogu sa beračem...

fotografija0520.jpg

fotografija0523l.jpg


ovo je onaj 2KM na koji je stavljan bunker????

jesi li kupio sa bunkerom ili si ga sam pravio......vidim da kipa nije klasično rješena kao na ostalim beračima, dobra ideja......

zanima me onaj transporter do bunkera, jel on prerađeni originalni transporter ili od drugog berača (kojeg????)??

Nemoj citirati sve slike, već samo na koj use odnosi pitanje...
ŠANANA
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
DA, zmaj 2km
Tako je kupljen prije kojih 15-tak godina, transporter je originalni samo modficiran da nosi u bunker a ne u prikolicu.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ok, znači transporter je samo okrenut na drugu stranu.....

kako funkcionira takav berač????

vidim, ima ih dosta povoljno, samo bi trebalo prepraviti na bunker, zbog lakšeg okretanja......jel to može vući rus 82????
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
koliki su vam prinosi kad Vam kukuruz prezimi na njivi,jel razlika velika(mislim na štete od miševa,ptica,plijesni itd...),po ha.
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
koliki su vam prinosi kad Vam kukuruz prezimi na njivi,jel razlika velika(mislim na štete od miševa,ptica,plijesni itd...),po ha.

kod mene razlike gotovo pa i nema,samo tu i tam koji klip na zemlji...
Sa pljesnivočom isto nemamo problema...
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Evo par slika od današnjeg dranja kuruza

dsc01492f.jpg
dsc01494.jpg

dsc01495u.jpg

dsc01496am.jpg

dsc01491.jpg

dsc01491.jpg
 
Posljednje uređivanje:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh