• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kombajniranje i Branje kukuruza 2011.-2012.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Uh , nedaj Bože više ovakvog branja kao malo prije , oenih 2,5-3 dunuma sam brao 3 sata :madmana:
Rodile , prerodilo ali najgore od svega je što je stabiljka sirova i jaka kao kolac , a još gore od svega je što nema redka , dal' od vjetra ili neznam zašto redak ne postoji nego stabiljka kreće po zemlji u stranu i onda na gore , SRAŠNO :madmana:
 

Bernard

Novi član
Tu od
29 Ruj 2012
Poruka
9
Naći Pioneer T36 i BC 532,
u prosjeku 11 t/ha.

DSC_0525%20(Kopiraj)_zps148df68c.jpg



Evo još koja slika...
Koji je to Fendt ?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
L

Linda

Guest
Zeolit sjetva kukuruza

Jučer je baš bila u Plodovima zemlje emisija o zeolitu kod sjetve kukuruza, braće iz Podravine sa izvrsnim urodom unatoč suši

sve koji nisu gledali, mogu pogledati ovdje, prilog je oko sredine, odmah iza mljekarstva i diskusije o mlljekarstvu

http://www.hrt.hr/index.php?id=enz&tx_ttnews[cat]=205&cHash=9e61fa214a

Vidim da mi ne prikazuje cijeli link, treba izabrati Plodove zemlje i emisija od 30.09 (broj emisije 1677)

Ja imam i sliku za sijetvu kukuruza što smo sijali u Zagorju, pokušat ću staviti sliku
 

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
jedno pitanje....
gdje se može nabaviti zeolit??
i kak se kreču cijene??
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Ima nešta slično firma Ecoland iz Zagreba na bazi algi granule koje imaju istu funkciju ko zeolit ,upijaju vodu kad je ima i onda u suši daju biljci vlagu a u kišnim danima otpuštaju višak vode ,nisam koristil ali namjeravam na prolječe koristiti neke preparate za probu kao za kompostiranje gnojiva i za kokuruz za bolje okorenjivanje....
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Ako mene pitaš otvori stranicu Ecoland i tam imaš sve proizvode sa cjenom neznam skinuti link da ga postavim ...
 
L

Linda

Guest
Zeolit u sjetvi kukuruza

puno pitanja kak se to koristi čemu služi kak doč do njega kak se ponaša u vlažnim godinama

Koristi s edvojako
1. poboljšivanja tlja
rastepačem po cijeloj površini, pomiće pH tla i hrani tlo rijetkim elemntima, tu s ekoristi prašina

2. sijačicom u red se koriste granule, ide 130-200 kg na hektar

3. Specijalni pripravak za kukuruz starter, ide isto u sijačicu ide 20 kg/ha

Pokupi vlagu, zadržava ju i dozira tijekom suše vlage uz korijen, kao i hranjive tvari koje se ne ispiraju (vidljivo iz televizijskog priloga)

Pakiranje: 1000 kg big bag ili vreće od 30 kg, 50 kg

Naručiti i više informacija možeš zatražiti ovdje
www.valueadded-bestresults.com
 
B

Bobo

Guest
Ovo o "cudnovatom prahu" prodavati u za to predvidjenoj temi... a ne trovati sve teme redom...

Evo, dosao malo do grada i sjeo za kompjuter, pa reko da vam se javim...

Ovih dana neprekidno usluzno berem kukuruze, i samo pajdas mi pravi probleme... Evo, sinoc me mrak uhvatio kad sam naceo njivu i jednom redom odem gore, sve OK, drugim se vracam nazad i na pola reda se omota stabljika oko tarupa i nije malcirao... stanem na mjestu, dam mu gasa, ovo sto se namotalo se nekako "razleti" i tjeraj dalje... ne dodjem do polovice treceg reda, postopa se tarup, traktor se gasi... malo u rikverc, lezi pod kljunove i rezi stabljiku... ocistim, dodjem taj red do kraja i udjem u cetvrti red i opet se odmah na pocetku postopa... odustao sam, danas sam mislio anstaviti ali pada kisa...

Sve ostale kukuruze berem u 4. ili 5. sporoj na 1600 okretaja motora. Pajdasa moram brati 3. sporom na 1800 okretaja i onda se svejedno stopa tarup, nije za vjerovati. Ove godine ce mi pajdas doci glave.

Vec sam mislio ostaviti pajdasa da berem zadnjeg i da lijepo na beracu iskljucim tarup i da poslije prodjem ljudima malcerom i sasjeckam stabljike, ali sam odustao, jer svi imaju po 2-3 sorte od kojih je jedna uvijek pajdas pa stalno stavljati i skidati remenje...
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Ovo o "cudnovatom prahu" prodavati u za to predvidjenoj temi... a ne trovati sve teme redom...

Evo, dosao malo do grada i sjeo za kompjuter, pa reko da vam se javim...

Ovih dana neprekidno usluzno berem kukuruze, i samo pajdas mi pravi probleme... Evo, sinoc me mrak uhvatio kad sam naceo njivu i jednom redom odem gore, sve OK, drugim se vracam nazad i na pola reda se omota stabljika oko tarupa i nije malcirao... stanem na mjestu, dam mu gasa, ovo sto se namotalo se nekako "razleti" i tjeraj dalje... ne dodjem do polovice treceg reda, postopa se tarup, traktor se gasi... malo u rikverc, lezi pod kljunove i rezi stabljiku... ocistim, dodjem taj red do kraja i udjem u cetvrti red i opet se odmah na pocetku postopa... odustao sam, danas sam mislio anstaviti ali pada kisa...

Sve ostale kukuruze berem u 4. ili 5. sporoj na 1600 okretaja motora. Pajdasa moram brati 3. sporom na 1800 okretaja i onda se svejedno stopa tarup, nije za vjerovati. Ove godine ce mi pajdas doci glave.

Vec sam mislio ostaviti pajdasa da berem zadnjeg i da lijepo na beracu iskljucim tarup i da poslije prodjem ljudima malcerom i sasjeckam stabljike, ali sam odustao, jer svi imaju po 2-3 sorte od kojih je jedna uvijek pajdas pa stalno stavljati i skidati remenje...
...mali savjet...

...dok bereš takve kukuruze koji se teško tarupiraju ili nedaj bože još da je podusjev bio grah,obavezno to beri dok je jako sunce i sve je jako suho,sigurno nebudeš imal problema sa štopanjem tarupa...nebude super isječkano,ali bude išlo...:finga::weedman:;)
 
B

Bobo

Guest
Brao sam u 4 popodne dok ove kise nisu krenule... kao da je kombajn bez tarupa isao kroz kukuruze a ne berac...

STRASNE probleme imam s pajdasem... NEOPISIVO...

stabljika se KOMPLETNA namota na tarup i iscupa ju iz zemlje, jedna-dvije tri i gotovo, onda ne sjecka pa se i lista namota i trave ako je ima, ma to bude kao valjak, nozevi se ni ne vide... onda dvije brzine manje, i jako puno gasa i donekle ide... 4-5 krugova i opet se zastopa...

Iskreno cu vam reci. Tarup je preklane dobio svih 9 nozeva novih. preklane i lane nije ostrenja vidio i radilo je sve super, nema da je i jedan stap ostao iza mene... ove godine ga naostrim, reda radi, odem u berbu i radi super. dodjem u pajdasa, raspad sistema... kuci i ostri tarup kako treba. Kao britvica je bio... tu njivu s pajdasem nisam ni zavrsio, poceo je opet namotavati, naostri sam ga jos jednom i vidio da nema smisla vise, samo trosim nozeve. u svim drugim kukuruzima radi super dobro, nit se muci traktor nit berac, ali u pajdasu, to su muke krvave.

Bas cu vam morati uslikati kad budem po danu brao da vidite sto je to...
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Brao sam u 4 popodne dok ove kise nisu krenule... kao da je kombajn bez tarupa isao kroz kukuruze a ne berac...

STRASNE probleme imam s pajdasem... NEOPISIVO...

stabljika se KOMPLETNA namota na tarup i iscupa ju iz zemlje, jedna-dvije tri i gotovo, onda ne sjecka pa se i lista namota i trave ako je ima, ma to bude kao valjak, nozevi se ni ne vide... onda dvije brzine manje, i jako puno gasa i donekle ide... 4-5 krugova i opet se zastopa...

Iskreno cu vam reci. Tarup je preklane dobio svih 9 nozeva novih. preklane i lane nije ostrenja vidio i radilo je sve super, nema da je i jedan stap ostao iza mene... ove godine ga naostrim, reda radi, odem u berbu i radi super. dodjem u pajdasa, raspad sistema... kuci i ostri tarup kako treba. Kao britvica je bio... tu njivu s pajdasem nisam ni zavrsio, poceo je opet namotavati, naostri sam ga jos jednom i vidio da nema smisla vise, samo trosim nozeve. u svim drugim kukuruzima radi super dobro, nit se muci traktor nit berac, ali u pajdasu, to su muke krvave.

Bas cu vam morati uslikati kad budem po danu brao da vidite sto je to...

:scratch:scratch:scratch baš me to čudi...bral sam ja sve i svašta,ali po suhom takvog kaj još nisam čul:(

...jedino možda remeni nisu dobro našpanani...ja ih španam onak "muški" :roll:
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Brao sam u 4 popodne dok ove kise nisu krenule... kao da je kombajn bez tarupa isao kroz kukuruze a ne berac...

STRASNE probleme imam s pajdasem... NEOPISIVO...

stabljika se KOMPLETNA namota na tarup i iscupa ju iz zemlje, jedna-dvije tri i gotovo, onda ne sjecka pa se i lista namota i trave ako je ima, ma to bude kao valjak, nozevi se ni ne vide... onda dvije brzine manje, i jako puno gasa i donekle ide... 4-5 krugova i opet se zastopa...

Iskreno cu vam reci. Tarup je preklane dobio svih 9 nozeva novih. preklane i lane nije ostrenja vidio i radilo je sve super, nema da je i jedan stap ostao iza mene... ove godine ga naostrim, reda radi, odem u berbu i radi super. dodjem u pajdasa, raspad sistema... kuci i ostri tarup kako treba. Kao britvica je bio... tu njivu s pajdasem nisam ni zavrsio, poceo je opet namotavati, naostri sam ga jos jednom i vidio da nema smisla vise, samo trosim nozeve. u svim drugim kukuruzima radi super dobro, nit se muci traktor nit berac, ali u pajdasu, to su muke krvave.

Bas cu vam morati uslikati kad budem po danu brao da vidite sto je to...

Meni se isto par puta namoralo na tarup kuruzovina i to baš od pajdaša i odma sam isti dan naoštrio noževe ali bilu su tupi ko sam vrag i sad normalno sasječe,ali pionir jer više bc-a nismo imali za brat.
jedino riješenje ti je da skineš remenje sa tarupa ili cjeli tarup pa bez njega brat jer ovako si samo lomiš i kidaš živce.
 
B

Bobo

Guest
Remenje novo od pola sezone, jer sam lanjsko novo spalio bas na pajdasu... Dotegnuto kak bi se reklo "muski"...

Vec neko vrijeme mislim kako cu ubaciti na osovinu tarupa manju remenicu i nikako i nikako a sad je presudna godina i mislim da ce ju i dobiti...

Kazem vam, brao sam i ja gdje je bilo vise trave nego kukuruza pa je islo nekako, ali ove godine me samo pajdas muci, po rosi, po kisi, ujutro, navecer, po suhom i vlaznom evo jucer i po mraku... uvijek ista prica, pa to je da poludi covjek...
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Remenje novo od pola sezone, jer sam lanjsko novo spalio bas na pajdasu... Dotegnuto kak bi se reklo "muski"...

Vec neko vrijeme mislim kako cu ubaciti na osovinu tarupa manju remenicu i nikako i nikako a sad je presudna godina i mislim da ce ju i dobiti...

Kazem vam, brao sam i ja gdje je bilo vise trave nego kukuruza pa je islo nekako, ali ove godine me samo pajdas muci, po rosi, po kisi, ujutro, navecer, po suhom i vlaznom evo jucer i po mraku... uvijek ista prica, pa to je da poludi covjek...

kada stavis manju remenicu mislis ubrzati brzinu vrtnje tarupa isto se i mani desavalo kada je stabljika mokra ali ne u tolikoj mjeri remenje sam stavio novo
 
B

Bobo

Guest
Tako je, da jos ubrzam tarup, jer ovako raditi je besmisleno... Da me ne boli rame, vec bih ja bio na selu i skidao remenicu s bocne kosilice i montirao ju na berac...

Mnogi mi savjetuju da prodam berac i da si kupim nesto novije. Iskren da budem, dao bih ga, ali da nadjem negdje tornada 40 samo s vjetrom, nista vise... 8 valjaka je po meni nepotrebno, samo mi vjetar fali da mogu brati po cijeli dan...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh